Maas krijgt motie van wantrouwen 'Sportclubs kunnen jeugd tijdens en na school enthousiast maken' Waar is er plek voor de pumptrackbaan? 7 'Wethouder houdt informatie achter over hotelplan Biggekerke' Emile Calon Biggekerke Fractievoorzitter Marin van den Berge (VVD) stelde in de nacht van donderdag op vrijdag tijdens de raadsvergadering dat Maas 'zijn in formatieplicht als wethouder enorm heeft geschonden'. „Wij worden door de PZC beter geïnfor meerd dan door het college." Zij wilde om 01.10 uur de motie indie nen, maar de coalitiepartijen CDA, DTV en PvdA/GL blokkeerden dat omdat het al zo laat was. Ze kregen daarbij steun van Ad Maris (CU). Daarop lieten de indieners weten dat de motie in november alsnog wordt ingediend. De coalitie zal die niet steunen. Ad Maris evenmin. Hij vindt het een te zwaar middel. „Een motie van afkeuring steun ik mogelijk wel." Daardoor zal er geen meerderheid zijn voor de motie. ■SGM Verzaakt De oppositiepartijen er geren zich al maanden aan het gebrek aan informatie vanuit het college over de ontwikkelingen rondom het Kaasboerterrein bij Biggekerke, waar Dormio Leisure Development wil bouwen. Via deze krant moesten ze over die plannen en verdere ontwikkelin gen lezen. Zoals het feit dat een po ging van het college de bouwplan nen te blokkeren door een voorbe- reidingsbesluit te nemen faalde omdat er te laat was gehandeld. Ook wist deze krant te melden dat juris ten het college indringend advi- seerden niet over te gaan tot blokkeren omdat dat niet zal standhouden bij de rechter. Alles wat wij doen is in het belang van de gemeente en haar inwoners - Chris Maas, wethouder En donderdag lazen ze in de PZC dat het college en Dormio met el kaar praten om te kijken of het ho tel-resort wat minder bedden kan krijgen. Van den Berge: ,,De wet houder verzaakt zijn actieve infor matieplicht." Dat is volgens haar heel erg omdat de gemeenteraad, als hoogste orgaan, daardoor niet weet wat er gedaan wordt in en rondom een zo gevoelige kwestie. De gemeenteraad besliste don derdagavond in meerderheid, na twee uur vergaderen achter geslo ten deuren, dat de notulen van een eerdere besloten vergadering over het hotelplan niet openbaar wor den. Volgens fractievoorzitter Peter Meijs (PvdA/GL) omdat nu open baar maken niet in het belang van Veere is. ,,Wij zijn voor openheid maar als transparantie de belangen van de gemeente kan schaden, moet je verstandig zijn." Hij ver telde ook dat hij geen enkele reden ziet de motie van wantrouwen te steunen. Volgens hem zijn tijdens die eerste besloten vergadering de eventuele risico's uitgebreid aan bod gekomen. Wethouder Maas stelt op zijn beurt dat de motie nog niet is inge diend. Hij is echter wel verbaasd over de inhoud. „Want alles wat wij doen is in het belang van de ge meente en haar inwoners." Hij zegt dat als hij iets mee kan delen, hij dat ook doet. En nadrukkelijk stelt hij dat het college alle kansen en ri sico's nadrukkelijk tegen elkaar af- weegt. ,,We gaan daar zeer zorgvul dig mee om." Ook geeft hij aan dat er momenteel gesprekken zijn met Dormio. ,,Die zijn complex en pit tig maar verlopen in een goede sfeer." Een groot aantal sportverenigin gen ziet het ledental langzaam af nemen. Bestuurders moeten dat niet lijdzaam aanzien, maar zelf moeite doen om jongeren in be weging te krijgen, vindt de Sport raad Vlissingen. Zo kunnen clubs tijdens en na school sportieve ac tiviteiten op poten zetten. Met 'pauzesport' of naschoolse sport kunnen clubs interesse kweken in de sport en specifiek voor de eigen vereniging, benadrukt vicevoor- zitter Claudia van de Ketterij van de Sportraad. Spotjes Alle Vlissingse sportverenigingen en commerciële aanbieders als sportschoolhouders waren deze week uitgenodigd door de Sport raad om bijgepraat te worden over een aantal mogelijkheden om hun club te laten floreren. Behalve over ledenwerving ging het ook over mogelijkheden om een beroep te doen op een aantal specifieke sportpotjes. Zo weten veel clubbe- stuurders niet dat ze een beroep kunnen doen op gelden die vrijge maakt zijn in het Zeeuws Sportak- koord of op speciale gemeentelijke initiatieven om mensen meer te laten bewegen. Ook voor de juiste weg naar ge meentebesturen, die meer en meer inzetten op verbetering van de ge zondheid van inwoners, en Sport Zeeland kunnen clubs bij de Sportraad aankloppen. Sport Zee land ondersteunt clubs op allerlei manieren om beter, efficiënter en professioneler te functioneren. Voor kennisoverdracht, trainers cursussen, contacten met scholen kunnen clubs ook bij de raad te recht. Een pumptrackbaan moet er ko men, ergens ten zuiden van het ka naal in Middelburg. Als tegenhan ger voor het grote nieuwe skate- park dat aan de noordkant van de stad komt. De vraag is alleen nog: waar is plek voor de pumptrack- baan? Daar wil de gemeenteraad bin nen een half jaar antwoord op. En moeilijk hoeft dat niet te zijn, vindt Bert Kollen van het CDA. ,,Voor het nieuwe skatepark zijn ook allerlei plekken bekeken in de hele stad. Misschien zit daar wat bij." Kollen heeft met Jesse Aar- noutse van de LPM het initiatief genomen voor de pumptrackbaan. Zij willen vooral de jonge kinderen tegemoetkomen, voor wie het ska- tepark aan de rand van de Veerse Poort bij de N57 te ver weg zal lig gen. Zeker voor kinderen die ten zuiden van het kanaal wonen. Een pumptrackbaan is een krui sing van een skatepark en een baan voor BMX-fietsen. Kinderen kun nen er fietsen, skaten en steppen. Volgens wethouder Chris Simons is het plan 'sympathiek en uitvoer baar'. ,,Maar we moeten eerst kij ken waar de jeugd zelf behoefte aan heeft en hoe we natuurlijke elementen die er al zijn, kunnen gebruiken." zaterdag 2 oktober 2021 WA Wethouder Chris Maas (PvdA/GL) krijgt tijdens de raadsvergadering van november als eerste bestuurder van de ge meente Veere te maken met een motie van wantrouwen. VVD, SGP en HvV dienen die dan in omdat ze vinden dat Maas de gemeenteraad niet adequaat in licht over alles wat er speelt rondom de plannen voor een hotel-resort met 466 bedden bij Biggekerke. r- - Christenunie Motie van wantrouwen ï'hvVr.-" a. jï w Impressie van het hotel-i resort bij Biggekerke. foto dormio - Hetvwitisre Idl^benjitniti tijdigs eeouhiire te»! formeert). - Ht-Mundeleii van Wethouder c. Maas in het do, verdient en niette 10 een ah goed Wethouder bet En iegthet vertrouwen 00 in wethouderr Ma» Engaet over tot de örde van dag, Nemen» de fracties: De motie van afkeuring die in de nacht van donderdag op vrij dag niet mocht worden inge diend maar in november weer op tafel komt. De jeugd in beweging krijgen én als sportclub bij de vereniging betrekken. Er zijn veel meer mogelijkheden voor dan be stuurders van verenigingen be seffen. René Hoonhorst Vlissingen Maurits Sep Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35