s? Coronagedoe op de werkvloer Provincie: Tekort aan studentenkamers op Walcheren is tijdelijk lis Pompoen Kom jij ook naar de Zeeuwse Onderwijsdag? 2 De Kustmarathon van vandaag wordt voor Remke van Belzen een 42 kilometer lange roep om hulp. Haar 22-jarige dochter stond vorige week tweemaal op het punt om zelfmoord te plegen. Zeeland KUSTMARATHON REMKE SLAAKT EEN Commentaar Ook op de werkvloer laaien discussies over vaccineren hoog op. Werkgevers worstelen met wat ze moeten doen. Een vaccinatieverplichting is niet gewenst, maar de tent moet wel kunnen blijven draaien. Leaseplan was het eerste bedrijf met een hoofdkantoor in Nederland dat met een vaccinatieverplichting kwam. Ook Shell overweegt vaccinatie verplicht te stellen en prikweigeraars te ontslaan. Ticketmaster maakte deze week bekend dat werkne mers gevaccineerd moeten zijn tegen corona als ze op kantoor willen werken. Vakbond CNV is daartegen en vindt dat mensen zelf moeten kunnen beslissen of ze zich laten inenten. Terecht. De bond roept op 'vooral normaal te blijven doen en elkaar te blijven respecteren'. Ook terecht, want polarisatie leidt tot niets. Maar de bond slaat met de oplossing de plank mis: vasthouden aan 'oude' coronaregels, zoals de 1,5 meter afstand, het ventileren en het dragen van een mondkapje. Onwerkbaar en buitenpro portioneel. Wie ervoor kiest zich niet te laten vaccineren moet ook be seffen dat die keuze gevolgen kan hebben. Bijvoorbeeld dat een baas kan besluiten dat je niet op elke afdeling inzetbaar bent. De vrijheid van een individu houdt op daar waar het de vrijheid van anderen beperkt. Of daar waar het bedrijfsbelan gen schaadt. Vakbonden moeten in gesprek met werkgevers en werknemers en oog hebben voor ieders belang. En er vooral op toezien dat we écht normaal blijven doen met zijn allen en op zoek gaan naar werkbare oplossingen. De bond roept op 'vooral normaal te blijven doen en elkaar te blijven respecteren' In augustus bleek dat veel studen ten in Middelburg en Vlissingen geen kamer konden vinden. Dat was een verrassing, antwoordt het dagelijks provinciebestuur op vra gen van het CDA. Er bleken meer studenten naar Zeeland te komen ALMANAK De kippen van de Hulsterse zijn nog altijd kieskeurige eters. Het komt regelmatig voor dat ze restjes groenten laten liggen op de stoep. Er was nog een beetje gestoofde pompoen over na het avondeten en de Hulsterse twijfelde. Herfsteten vol vitamientjes, dat zullen ze dan verwacht. Onderwijsinstellin gen proberen studenten ook te ver leiden in Zeeland te studeren door ze een kamer in het vooruitzicht te stellen. Eerst deed alleen University College Roosevelt dat, maar nu ook de HZ. Urgentie verdwijnt De provincie juicht dat toe, maar dan moeten die kamers er wel zijn. Volgend jaar is dat geen probleem, want in Middelburg zijn 354 ka mers in aanbouw. 'Op korte termijn zal de urgentie verdwijnen', aldus de provincie. Wat daarna nodig is, is afhankelijk van de ontwikkeling van het Delta Kenniscentrum, het succes van UCR Engineering en nieuwe opleidingen van de HZ. toch wel lusten? Ze vroeg haar vriend om het nog even online te checken: 'lusten kippen pompoen?' Uit de zoekresulta ten bleek dat niet iedereen zo fanatiek bezig is met het smaakpalet van zijn kippen. ,,Ik zie alleen maar recepten voor kip mét pompoen." Zeeland viert Coming Out-dag op 11 oktober Drenkeling uit het water gehaald Bij de Put van Terneuzen is gisteren rond 14.30 uur een drenkeling uit het water gehaald. Bewoners van flats op de zeedijk in Terneuzen zagen dat ie mand het water in liep. De persoon werd in de Westerschelde aange troffen door medewer kers van Multraship. Zij gingen over tot reanima tie. De drenkeling is ge vonden op een plek waar schepen voor anker gaan om overslag te kunnen doen. Multraship brengt vanaf die plek mensen aan boord en aan wal. De Put van Terneuzen ligt parallel aan de Churchill- laan. KORTGENE Gratis maal tegen eenzaamheid ,,Ik wil nu de wedstrijd aangrijpen om aandacht te vragen voor de lange wachttijden in de geestelijke gezondheidszorg", zegt Remke van Belzen uit Arnemuiden. ,,Als je een acute blindedarmontsteking hebt, word je meteen geholpen. Zit je in ernstige geestelijke nood, dan kun je soms pas een jaar later terecht voor een behandeling, terwijl dat net zo levensbedreigend is." De Arnemuidse kapster heeft een verschrikkelijke week achter de rug. Toch kan ze er redelijk makkelijk over vertellen. Haar dochter heeft al negen jaar problemen en als moe der is ze er aan gewend geraakt om erover te praten. En nu, op het mo ment dat de situatie van haar doch ter uitzichtlozer is dan ooit, wiï ze er ook over praten. In de Kustmara- thon van zaterdag ziet ze een po dium om haar noodoproep te laten horen. ,,Ik ga 'm lopen met 'HELP' op mijn T-shirt", vertelt ze. ,,Ik hoop dat mensen mij zien en dat mijn signaal wordt opgepikt. Er zijn veel schrijnende gevallen in de geestelijke gezondheidszorg. Heel veel is in de laatste jaren wegbezui- nigd of door corona stil komen lig gen. Het is tijd voor verandering." Anorexia De dochter van Remke ontwik kelde een eetstoornis, anorexia, toen ze dertien was. „Aanvankelijk merkten we het thuis nog niet. Ze kon alles goed verborgen houden", vertelt ze. ,,Maar op een gegeven moment zei iemand uit haar omge ving: wist je dat ze bij ons nooit wat eet? Thuis at ze nog wel, maar ook dat werd steeds minder. Bij zo'n eetstoornis zegt een stemmetje in je hoofd bijvoorbeeld tegen je: je moet 5 kilo afvallen. Maar als je bij die 5 kilo bent, moet het nog meer worden. Het is nooit genoeg. Uit eindelijk ging het zo slecht, dat ze aan de sondevoeding moest. Ze kon niet meer lopen, mijn man moest haar tillen. Eigenlijk deed ze op dat moment een langzame poging tot zelfdoding. Ze is toen ook opgeno men geweest bij Emergis." PTSS In die zorginstelling leerde ze wel iswaar met haar eetprobleem om gaan, ,,maar er werd niet naar on derliggende problemen gekeken." De dochter van Remke bleef daar door altijd kwetsbaar en in de zo mer van 2020 had ze wederom een enorme terugval. Remke vond toen een kliniek in Halsteren voor haar, Changes GGZ. In deze kliniek ligt de focus niet enkel bij eten, maar is Lesgeven in Woensdag 20 oktober Locatie: Omnium Goes Aanmelden •athon zaterdag 2 oktober 2021 Het tekort aan studentkamers in Zeeland is tijdelijk. Na opleve ring van de nieuwbouw aan de Kanaalweg en de verbouw aan de Poelendaeleweg in Middel burg zou het probleem moeten zijn opgelost. Dat is in het eerste kwartaal van 2022, dus nog voor het nieuwe studiejaar. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Tip? redactie@pzc.nl GOES Het Anti Discriminatie Bureau Zeeland en LHBT Netwerk Zeeland vieren op 11 oktober Coming Out-dag. In Podium 't Beest in Goes wordt een gevarieerd programma gepresenteerd waarbij stil wordt gestaan bij de acceptatie van seksuele en genderdiversiteit. Zo geeft televisiepresenta trice Ellie Lust een colle getour. De bijeenkomst is bedoeld voor gemeenten, (welzijns)organisaties, vrijwilligers, scholen en burgemeesters. Geïnte resseerden kunnen zich aanmelden via info@adbzeeland.nl. TERNEUZEN Tweehonderd inwoners van Noord-Beveland hebben zich aangemeld voor een gratis maaltijd in de week 'Een tegen Eenzaamheid'. Op woensdag 6 oktober houdt de gemeente in alle kerken een Open Tafel. Hierbij wordt in de dorpshuizen een gratis maaltijd en twee con sumpties aangeboden. Wethouder Anja Slenter is blij met het hoge aan tal. ,,We vinden het be langrijk dat iedereen met plezier op ons ei land woont. We bieden inwoners daarom de mogelijkheid elkaar te ontmoeten." 'Geestelijke Roeland van Vliet Arnemuiden i^a i www.lesgeveninzeeland.nl/ I rn I aanmelden20oktober LmJ

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 30