Verwensinaen Gemengde gevoelens bij terugkeer van Oostkapellenaar 2 MAIKEL HARTE Column Zelf ben ik niet actief op Face- book, maar mijn vrouw liet vorige week de reacties zien die een horecaondernemer kreeg nadat hij een bericht had geplaatst waarin hij aankondigde dat hij eindelijk meer mensen in zijn zaak mocht ontvangen en dat hij zich daarbij aan de coronacheck- app ging houden. Tjonge jonge, wat een bagger krijgt iemand dan over zich heen. En dat eigenlijk al leen maar omdat een ondernemer zich aan de regels van de overheid houdt. Je kunt het er niet mee eens zijn dat je tegenwoordig nog maar 100 km per uur op de A58 mag rij den en zelf nog steeds 120 willen rijden, maar je gaat dan toch ook niet iedereen uitschelden die zich wel aan de snelheid houdt. Nie mand vindt dit leuk en doet dit voor zijn plezier. iets laten zien bij binnenkomst en iedereen moet er iets voor doen om binnen te komen: of een prik halen of een test doen. Ik vind het ook jammer dat er nu een paar ar tiesten zijn die niet op willen tre den en dat die dan ook nog zoveel aandacht krijgen. Het zijn er echt gelukkig maar een paar, want stel je voor dat alle artiesten zo zouden denken: dan blijft er geen zaal of theater meer over, om over het leed voor al die begeleidende mu zikanten en technici nog maar te zwijgen. Kun je niet gewoon blij zijn dat er weer meer kan? concertje, van het Europees voet bal deze week. Wat een zinde rende avonden in De Kuip en de Arena. Wat een sfeer. Ik heb ook nog geen voetballer gehoord die niet wil spelen omdat hij het dis criminatie vindt dat voetbalsup porters aan de ingang de corona- check-app moeten laten zien. Ik huiver trouwens bij voorbaat van de reacties op sociale media als een voetballer dat wel zou doen. Dat vind ik op het moment nog het ergste aan heel die corona, die ver wensingen die mensen elkaar toe bedelen. Kan het een bitje positie ver allemaal? Kun je niet gewoon blij zijn dat er weer meer kan? DE STELLING Vandaag: Ik ben trots op de Kustmarathon Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters NIEUWE JAMES BONB EINDELIJK IN BE BIOSCOOP Man mishandeld en beroofd College regisseur Martin Koolhoven GOES Onderzoek naar jongeren en corona 'Hij' is de 58-jarige E.F. De Oostka- pellenaar werd verantwoordelijk gehouden voor de dood van be woonster Annie, die op 24 mei 2019 overleed nadat ze in haar eigen huis was neergestoken. Onderbuurman F. werd gearresteerd omdat hij op gespannen voet leefde met omwo nenden. Velen op het wooncom plex zagen hem als ruziezoeker en treiteraar die anderen bang zou ma ken. Met het slachtoffer had F. het regelmatig aan de stok. Vrijspraak Het Openbaar Ministerie (OM) was overtuigd van F.'s schuld en eiste op 14 mei 2021 een celstraf van elf jaar, mede omdat zijn dna op de deur klink van de woning van het slacht offer was aangetroffen. De recht bank zag het anders en kwam twee weken later met vrijspraak. Belang rijk argument was het ontbreken van F.'s dna op het lichaam van de vrouw. F. heeft altijd ontkend. Zonnehove-bewoners vreesden de terugkeer van F., die een koopap partement heeft in het gebouw Cleyn Westhove. ,,Sinds hij terug is, hebben er vijf incidenten plaatsge vonden'', zegt bewoner Rinus Stof fels. „Getreiter en gescheld, onder meer over een auto die in zijn ogen verkeerd geparkeerd zou staan. We houden de incidenten bij en geven die door aan de gemeente.'' Meldingen bespreken Burgemeester Rob van der Zwaag bevestigt dat. ,,Wij zijn op de hoogte van de situatie en sturen meldingen door naar het casus- overleg van het zorg- en veilig heidshuis. Door de meldingen te bespreken, proberen we een sta- biele situatie te creëren.'' Hij noemt het 'vervelend' als bewoners bewe ren dat hun woongenot is aange tast. Sommigen ergeren zich aan F.'s auto, die al jarenlang ongebruikt op dezelfde plek voor het gebouw ge parkeerd staat. Rond het voertuig steekt onkruid de kop op. Ze zien hun buurman het liefst vertrekken. Dat F. rondloopt met een gemuil korfde hond, boezemt bij sommi gen angst in. ,,Hij zegt dat wij hem treiteren, maar het is andersom'', zegt Stoffels. Minder dreigend Niet iedereen op Parc Zonnehove herkent wat Stoffels vertelt. ,,Vol- gens mij gaat het wel goed'', zegt een bewoonster van Loverendaele. ,,Mensen die eerst zeiden dat ze bang waren om naar buiten te gaan, zie ik nu weer lopen.'' Een andere Sinds hij terug is, hebben er vijf incidenten plaatsgevonden buurvrouw zegt: ,,We hadden laatst een barbecue voor het hele park. Om gedoe te voorkomen hebben we die niet gehouden bij het ge bouw waar hij woont. Ik heb wel het idee dat de situatie minder drei gend is dan voorheen. Hij lijkt rus tiger geworden. Al moet ik er wel bij vertellen dat ik in een ander blok woon dan hij. Omdat het OM tegen de uit spraak van de rechtbank in beroep is gegaan, wil F. zelf niet te veel zeg gen. ,,Hij streeft sinds zijn terug keer op het park naar een rustige en vredige situatie, ongeacht de hou ding van enkele medebewoners je gens hem'', zegt advocaat Rivka Da- vidse. Hij is daarbij wel van mening dat er eerder over zijn persoon in de media een verkeerd negatief beeld is geschetst. Dat betreurt hij heel erg.'' zaterdag 2 oktober 2021 Ik snap ook het hele discrimina tieargument niet. Iedereen moet Ik heb genoten van mijn eerste Reageer op pzc.nl Gisteren: Nee, alsjeblieft geen Rutte IV 2493 stemmen GOES Een 22-jarige man uit Goes is donderdagavond op de Wijngaardstraat in zijn woonplaats beroofd en mishandeld. Het slachtoffer kreeg rond 23.00 uur voor de deur van het casino aan de Zusterstraat, ruzie met twee mannen. De Goesenaar rende daarop weg naar de Wijngaard straat. De mannen kwa men hem achterna en hebben hem geslagen. Het slachtoffer kon daarna weer terugrennen naar het casino, maar kwam ten val. Terwijl hij op de grond lag, is hij ge trapt en beroofd. HULST De regisseur van Oor logswinteren Brimstone staat in Den Dullaert in Hulst. Martin Koolhoven geeft een theatercollege op donderdag 7 oktober. Martin Koolhoven is één van de bekendste filmma kers van Nederland. Hij verfilmt eigen scenario's en die van anderen. Met westernthriller Brimstone won hij zes Gouden Kal veren. In zijn college ver telt hij over cinema, aan de hand van scènes uit legendarische films. Aan vang 20.00 uur. Kaartjes via hulstcultureel.com voor 15 euro en 16 euro aan de deur. Wat is de invloed van co rona geweest op jonge ren? Alle GGD'en in Ne derland willen dat samen met het RIVM weten. Volgende week begint een groot onderzoek onder scholieren in de tweede en vierde klas van het voortgezet on derwijs. Het onderzoek in Zeeland duurt van 4 oktober tot en met 26 november. Aan bod komen onder meer een zaamheid, stress, bewe ging en gebruik van bij voorbeeld alcohol en drugs. Een soortgelijk onderzoek werd in Zee land twee jaar geleden ook gehouden, waardoor het mogelijk is een ver gelijking te maken voor en na corona. De terugkeer van de man die twee jaar onterecht in de cel zat voor het ombrengen van zijn bo venbuurvrouw, zorgt voor ge mengde gevoelens op Parc Zon- nehove in Oostkapelle. ,,Er is weer spanning'', roept de één. De ander voelt juist minder drei ging dan voorheen: ,,Hij lijkt rus tiger geworden.'' Eldridge Pentury Oostkapelle -Rinus Stoffels, buurtbewoner 7- 's 1 -v'' i "-A/*- - y** Mët Parc Zonnehove in Oostkapelle. foto jeffrey kutterink LICENCE TO CHILL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2