Geniet van de zon wanneer jij wil Sunweb 17 Bedrijf zet vooral in op groei in Duitsland Amsterdam populair voor beursgang Boek zorgeloos dankzij o.a. flexibel omruilen Webwinkel Coolblue gaat over twee weken naar de beurs in Amsterdam. Door het uitgeven van nieuwe aandelen hoopt het bedrijf 150 miljoen op te halen. Hiermee wil Coolblue vooral investeren in Duitsland. Oprichter Pieter Zwart zegt dat hij ook na de beursgang grootste aandeelhouder blijft. Sanne Schelfaut Amsterdam Eigenlijk zou de witgoed- en elek- tronicaspecialist - bekend van de woordgrappen in zijn commercials - afgelopen voorj aar al de gang naar Beursplein 5 hebben gemaakt, maar de timing was volgens ceo Pieter Zwart nog niet optimaal. ,,Nu wel. We zijn er klaar voor. Ik heb heel veel zin om deze stap te zetten. Het geeft ons de kans verder te groeien en onze naamsbekendheid verder uit te bouwen. In Nederland en Bel gië kent zo'n beetje iedereen Cool blue, maar Duitsland is een ander verhaal. Juist daar willen we flink groeien. Zowel online als met fy sieke winkels. Op 19 november ope nen we onze eerste winkel in Duitsland, in Düsseldorf.'' Ook in thuisland Nederland en België wil Zwart meer winkels openen, zo is Coolblue sinds gisteren ook in Ant werpen (Wilrijk) te vinden. Het in 1999 opgerichte bedrijfwil daarnaast investeren in zijn zoge heten home&go-concept. Zwart: ,,De markt in onder meer zonnepa nelen en laadpalen wordt steeds groter. Schone energie is de toe komst, ook voor onze huizen. Daar zetten we groot op in. We installe ren en verkopen nu al laadpalen en panelen en proberen deze duur zame infrastructuur voor iedereen bereikbaar te maken.'' Record De beursgang komt op een mo ment dat de beurskoersen het ene record na het andere vestigen. Cool- blue wordt het zeventiende bedrijf dat dit jaar in Amsterdam een note ring krijgt. Het bedrijf mikt op een waardering van zo'n 3 miljard. De bedragen die circuleren, variëren van 3 tot 6 miljard euro. Wat het uit eindelijk wordt, zal afhangen van de interesse bij investeerders. Het is de bedoeling dat 20 tot 30 procent van de aandelen vrij verhandelbaar is. Ook particulieren krijgen de mo gelijkheid in te schrijven. De kans is groot dat de beursgang een succes wordt. Het gaat Cool- blue operationeel behoorlijk voor de wind. Met name als gevolg van de lockdowns steeg de omzet vorig jaar met 34 procent naar 2 miljard euro. De bedrijfswinst (ebitda) ver dubbelde ruim naar 114 miljoen euro. De onderliggende nettowinst groeide naar 53 miljoen euro. In het eerste halfjaar van 2021 maakte het bedrijf een omzetgroei door van 31 procent. Oprichter Zwart heeft bijna 51 procent van de aandelen in bezit, investeringsmaatschappij HAL de overige 49 procent. ,,Ik ben van plan om ook na de beursgang grootste aandeelhouder te blijven en blijf dus volop betrokken bij alle ont wikkelingen'', meldt Zwart. Het personeel van Coolblue (er werken zesduizend mensen) profi teert mee van een beursintroductie. Het bedrijf gaf eerder zijn mede werkers die minstens een jaar in dienst waren, een aandelenpak- ketje als bonus. GO ZATERDAG 2 OKTOBER 2021 Coolblue naar de beurs Coolblue wordt het zeventiende bedrijf dat dit jaar in Amsterdam een beursnotering krijgt. foto anp BEURSPLEIN 5 De populariteit van de beurs is weer helemaal terug. Wereldwijd groeit het aantal bedrijven dat een beursnotering zoekt spectaculair. En in Europa nog harder dan in de rest van de wereld, bleek uit cij fers die accountantsbu reau EY deze week publi ceerde. Dit jaar zijn er al zes bedrijven met een tra ditionele beursgang, Cool blue wordt het zevende. Daarnaast maakten nog tien zogenoemde Spacs hun opwachting. Dat zijn beursgenoteerde onder nemingen zonder activiteit, die zijn opgericht om een bedrijf over te nemen. Op die manier krijgt het over genomen bedrijf een beur snotering zonder zelf een kostbare beursgang te maken. Dat de beurs po pulair is om geld op te ha len, is niet vreemd. De beurzen vliegen al het hele jaar omhoog. Beleggers staan in de rij om aandelen te kopen. - Peet Vogels

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 17