bolderman.nl SBs, hnlHarrngn nl Last-Minutes met Garantiepakket!* op de Nederlandse arbeidsmarkt, in VS juist al extreem veel verloop «««Bi 15 MK SpOEt) OPPIEP °UNKltr G Het aantal vacatures is naar recordhoogte ge stegen, zowel in de VS als Europa en Nederland zitten bedrijven in sommige sectoren te springen om personeel. foto's epa, getty images, Hollandse hoogte neel nog nooit zo hoog als nu. Sinds 1971 is het niet voorgekomen dat er meer vacatures waren dan werklozen. Ook Effectory, dat al ruim 25 jaar de medewerkersbeleving voor be drijven meet, ziet dat de intentie om van baan te switchen gedu rende corona is gedaald. ,,Als het slechter gaat met de economie, dan zie je dat mensen blijven zit ten waar ze zitten'', zegt commer cieel directeur Christian de Waard. Onzekerheid Dat kan arbeidsmarktdeskundige Rob Witjes van het UWV beamen. Onzekerheid maakt mensen voor zichtig, constateert hij. ,,Boven- dien is de arbeidsmarkt door de steunpakketten van de overheid verdoofd. Daardoor hebben veel mensen hun baan kunnen behou den. Maar tegelijkertijd heeft dat een dempend effect gehad op de dynamiek van de arbeidsmarkt." De deskundigen zijn het erover eens dat het een kwestie van tijd is voordat dit dempend effect ver dwijnt en de arbeidsmarkt in be weging komt. Met het opengaan van de economie zullen werkne- mers weer om zich heen kijken en de stap wagen, klinkt het. ,,De situatie zal niet zo extreem worden als in Amerika, maar in goede tijden zie je altijd meer dy namiek op de arbeidsmarkt, het klimaat is er in elk geval naar'', meent Witjes, wijzend op onder andere het enorme aantal vacatu res in talloze sectoren. ,,Het zou mij niet verbazen als werkgevers gaan proberen mensen weg te ka pen bij de concurrent.'' ,,En'', voegt Waasdorp van Intel ligence Group eraan toe, ,,als de beweging er komt, dan wordt het kermis op de arbeidsmarkt.'' De Waard van Effectory is ervan overtuigd dat dit moment gaat ko men. Hij verwacht dat het ergens eind dit jaar, begin volgend jaar op gang komt. ,,Het kan bijna niet an ders dan dat ook hier The Great Re signation gaat plaatsvinden. Na tuurlijk niet zo extreem, maar met de verdere versoepelingen en de krapte op de arbeidsmarkt met het hoge aantal vacatures, gaan men sen geheid van baan wisselen.'' Dat kan volgens hem in alle sec toren spelen. De indruk van De Waard is dat veel mensen zich nu al aan het oriënteren zijn en de ba lans opmaken van de het afgelo pen anderhalf jaar. „Werknemers zijn weliswaar massaal blijven zit ten, ondanks wellicht hun on vrede, maar hoe ze zijn behandeld door hun leiding zijn ze niet ver geten", claimt hij. Zijn verwachting is dat de be drijven die in coronatijd weinig oog en oor hebben gehad voor hun personeel, rekening moeten hou den met een grote uitstroom van personeel. De bedrijven die hun best hebben gedaan door bijvoor beeld impopulaire maatregelen uit te leggen, perspectief te bieden, te investeren in het thuiswerken of omscholing hebben aangeboden, Uit onderzoek wereldwijd onder 30.000 medewerkers blijkt dat ruim 40 procent overweegt ontslag te nemen. zullen als winnaars uit de crisis komen. De Waard: ,,Zij zullen hun personeel weten te behouden en zijn daarmee aantrekkelijk gewor den als nieuwe werkgever." Loyaliteit Witjes van het UWV raadt bedrij ven vooral aan om nog meer werk te maken van behoud van perso neel. ,,Je ziet vaak dat bedrijven druk bezig zijn met het binnenha len van nieuwe mensen, maar ze moeten niet de mensen uit het oog verliezen die al langere tijd met veel loyaliteit voor het bedrijf werken. Kijk daarbij ook naar in terne doorstromingsmogelijkhe den. Het heeft uiteraard geen zin om de voordeur open te zetten, als je de achterdeur laat openstaan.'' Tom van der Lubbe van Viisi Hypotheken kan zich daar in vin den. Ook hij denkt dat werkgevers meer aandacht moeten hebben voor hun personeel, als ze The Great Resignation willen voorko men. ,,Ik kan mij indenken dat mensen die zich in coronatijd niet gesteund hebben gevoeld door hun werkgever, zullen vertrekken zodra het kan. En ik kan mij ook goed voorstellen dat mensen die moeite hebben met de werk-pri- vébalans of bang zijn dat ze straks weer naar kantoor moeten komen en daardoor hun autonomie ver liezen, druk om zich heen aan het kijken zijn.'' Van der Lubbe ver wacht zelf niet veel moeite te zul len hebben om nieuw personeel te vinden en bestaande medewer kers binnenboord te houden. Het bedrijf groeide in coronatijd van 44 naar 60 medewerkers en is on langs uitgeroepen tot de beste werkgever van Europa in de cate gorie kleine werkgevers. ,,Als er geen corona was geweest, dan hadden we die eerste plek denk ik niet bemachtigd. In deze tijd hebben we goed kunnen laten zien waar wij voor staan. Daar pro fiteer je als bedrijfvooral op lange termijn van. Je ziet in de VS al heel duidelijk dat de zogenoemde War for Talent in alle hevigheid is losge barsten. Ik denk persoonlijk dat bedrijven echt meer hun best moeten doen, menselijker moeten worden. Verplaats je in je mensen, wat zou je zelf verwachten? Doe je dat niet, dan ga je de slag straks niet winnen'', voorspelt hij. Geld-terug-garantie V Repatriëringsgarantie Zekerheid via SCR Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! 3S&1* ANVR 5 dagen Berlijn Van der Valk SPECIAL 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 5 dagen Village Hotel aan de Costa Holanda 15 dagen Rondreis Spanje en Portugal 5 dagen Sauerland all-inclusive 10 dagen Toscane: Florence, Pisa en Elba GO ZATERDAG 2 OKTOBER 2021 F'«» Dvnlrin 1 a'°wth Opp, Fh"t»« Sche Vertrekdata: 18okt/lnov. v.a. slechts Vertrekdata: 1 nov/ 6 dec. Vertrekdata 2022 boekbaar! Vertrekdata: 18 okt 1,15 nov. Vertrekdata 2022 boekbaar! v.a. slechts Vertrekdata: 11,18 oktober Vertrekdata 2022 boekbaar! Vertrekdata: 11,18,25 oktober Vertrekdata 2022 boekbaar! Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden. Bekijk de voorwaarden op onze website. Brochure en (0318) 58 09 58 boekingen: www.bolderman.nl Prijs p.p. o.b.v. 2 pers. kamer excL Calamiteitenfonds, reserveringskosten SGR-bijdrage. Vertrekdata: 18 okt/1 nov. Vertrekdata 2022 boekbaar!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 15