Hulst krijgt Kom erbij-festival 6 Klaslokaal omgetoverd tot huiskamer VILLA GRATIS Palazzolihuis Hulst is een inloop huis voor mensen met kanker en hun naasten. Ze kunnen er terecht voor steun, een gesprek met een van de vijf vrijwilligers die daar voor opgeleid zijn of voor activitei ten. Het inloophuis zat jarenlang in het 's-Landshuis in Hulst. Alle ge bruikers van dat pand moesten vo rig jaar op zoek naar een nieuw on derkomen, omdat het Museum Hulst daar haar intrek neemt. Voorzitter Paul Mangnus van Pa lazzolihuis Hulst fietste langs basis school Moerschans en een leeg staand klaslokaal viel hem op. Aan de zijkant van de school, een beetje beschut met veel groen er omheen Op ontspannende manier iets te doen in gezelschap van andere mensen die met kanker geconfronteerd zijn en een eigen ingang. Afgelopen jaar werd het klaslokaal omgetoverd tot inloophuis. ,,We hebben interieur advies gevraagd, om het huiselijk en warm te maken. Dat is nodig, mensen moeten zich hier thuis en op hun gemak voelen." De pilaren van het inloophuis worden, zoals de voorzitter het mooi verwoordt 'gevormd door mensen'. Het inloophuis drijft ge heel op vrijwilligers. Die voerden alle werkzaamheden uit en het re sultaat mag er zijn: behang met witte rozen, lambrisering, gordij- nen, plantjes en een grote houten tafel in het midden. Fietstocht Wethouder René Ruissen opende het nieuwe inloophuis officieel. Hij was zelf betrokken bij de opening van het eerste Palazzolihuis in Zeeuws-Vlaanderen. ,,Dit hebben we in onze samenleving nodig." Ook namens basisschool Moer- schans werd er een bloemetje ge bracht ter ere van de opening. Dat is tekenend voor de band die het in loophuis al heeft met de school. Zo maakte een fietsster een tijdje terug een tocht langs inloophuizen voor mensen met kanker. Ze fietste door heel Nederland en kwam ook langs in Hulst. ,,De schoolkinderen vormden voor haar een erehaag", vertelt Paul. In een gesprek met schooldirectrice Diana Blaeke kwam ook de Mini-Roparun ter sprake, die in de gemeente Sluis en Terneuzen wordt gelopen door ba- sisscholieren. Deelnemende teams halen geld op voor organisaties die kankerpatiënten ondersteunen. Het balletje ging rollen met als re sultaat dat in april 2022 de Mini-Ro- parun ook door Hulster basisscho len gelopen wordt. Nu de coronamaatregelen versoe peld zijn, gaat het nieuwe Palazzo- lihuis weer open voor activiteiten. ,,De bedoeling is om op een ont spannen manier iets te doen in ge zelschap van andere mensen die met kanker geconfronteerd zijn. We zijn blij dat we uit het sociale vacuüm kunnen komen." Er zijn in drie groepen activitei ten te doen op vaste momenten, zo als aquarellen, acryl verven en mandala tekenen. Ook is er een kookgroep op een andere locatie en langskomen voor steun of een ge sprek kan op afspraak. Na de coronaperiode met weinig activiteiten, helpt stichting Hulst voor Elkaar een handje om alles weer op gang te brengen. Het hele aanbod van activiteiten en organi saties in de gemeente Hulst wordt bij elkaar gebracht op vrijdag 8 ok tober. Hulst voor Elkaar giet dat in de vorm van een gratis festival voor alle leeftijden. Met muziek, hap jes, drankjes, activiteiten en kra men. Organisaties en verenigin gen laten zichzelf zien en mensen kunnen kennis maken met een organisatie die bij hen past. Voor wie vrijwilligerswerk wil doen, wordt gekeken welke wensen er zijn. Veel organisaties en verenigingen laten zich zien op festival in Den Dullaert Verder is er een sportplein, waar je kunt testen welke sportactivi teit bij je past. Op het kinderplein staan springkussens en voor de jongeren zijn er bumpervoetbal, een virtual reality-ervaring en workshops. Mensen met dezelfde hobby's kunnen elkaar vinden bij de 'hobbymatch.' Er zijn veel organisaties present. Op het creatieve vlak zijn er bij voorbeeld muziekverenigingen, toneelclubs, fotoclubs en jeugd- circus. Maar bijvoorbeeld ook Schuldhulpmaatje, het Vrouwen gilde en de bijenvereniging zijn aanwezig. Organisaties die zich nog willen aanmelden, kunnen contact leg gen via info@hulstvoorelkaar.nl. Er is een coronatoegangsbewijs- check aan de deur. Het festival wordt gehouden in Den Dullaert aan de Sportlaan in Hulst, van 16.00 tot 20.00 uur. zaterdag 2 oktober 2021 Palazzolihuis zit naast school Het nieuwe onderkomen van het Palazzolihuis is geopend door wethouder René Ruissen (derde van links). Voorzitter Paul Mangnus (ui terst links) is trots op de huiselijke locatie bij basisschool Moerschans. Op de foto vrijwilligers, oud-bestuursleden en Mariska Sijs van Hulst voor Elkaar (uiterst rechts). foto anne hana Je denkt dat je een klaslokaal binnenstapt en staat ineens in een gezellige huiskamer. Het Pa lazzolihuis in Hulst heeft een nieuw onderkomen bij basis school Moerschans in Hulst. Sophie Stockman Hulst - Paul Mangnus, voorzitter Palazzolihuis Hulst Meer informatie en contact via palazzolihuis.nl. Hulst krijgt er een nieuw festi val bij met een speciale insteek. Op het Kom erbij-festival zijn optredens en activiteiten maar je kunt ook ontdekken wat er te doen is in alle dorpen, wijken en buurten van de gemeente Hulst. En dat is nogal wat. Sophie Stockman Hulst SAS VAN GENT Je zult maar een villa krijgen, helemaal gra tis. De eenden in de kanaalarm in Sas van Gent boffen maar. Hoewel, het was ook hoog tijd dat ze een nieuwe stek kregen. Hun oude stek was tot op de laatste houtsplinter versleten en bood ook weinig schuilplaats meer. Vorige maand kwam er nog eens een zeehond kijken bij het oude hok, maar ook die haalde zijn neus op voor de 'villa'. Lange tijd bleef het bij klagen, totdat een aantal Sasse ondernemers de portemonnees trok. Deze week werd het nieuwe hok geplaatst. foto jan vinke

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 134