Noord-Beveland positief over nieuwe eigenaar Gele Krantje Bouw Veerse Kreek ligt stil door conflict 7 JUWELIER HUTJENS ZOON MIKE (33) ZET EDELSMEDERIJ IN GOES VOORT Laat in Goes de naam Hutjens vallen en bijna iedereen denkt aan de gelijknamige edelsmederij en juwelier. Maar na bijna veertig jaar gaat wel een andere Hutjens daar de scepter zwaaien. Vader Harry geeft het stokje over aan zoon Mike. De edelsmederij en ju welierszaak zit sinds 1982 aan de Witte Paardstraat in de bin nenstad van Goes. De zaak werd opgericht door Harry Hutjens en zijn vrouw Laura. Hij is een Limburger, zij een echte Zeeuwse. ,,Mijn moeder wilde ab soluut niet naar Limburg verhui zen, dus toen is mijn vader deze kant maar opgekomen'', zegt zoon Mike. In de begintijd lag de nadruk vooral op het ontwerpen van eigen sieraden. Later gingen Harry en Laura ook sieraden en horloges van andere merken verkopen. Zoon Mike (33) had in zijn jeugd geen uitzonderlijke interesse in de zaak van zijn ouders. ,,Ja, ik moest samen met mijn broer weleens ko men helpen in de winkel, maar ik kan niet zeggen dat ik dat met heel veel plezier deed'', zegt hij la chend. ,,Mijn ouders hebben ons ook nooit gepusht om de zaak over te nemen.'' Desondanks besloot de Goese- naar op z'n 21ste toch een opleiding aan de juweliersvakschool in Schoonhoven te gaan volgen. Maar ook toen hij die succesvol had afge rond, zag het er niet naar uit dat Mike de zaak van zijn ouders zou overnemen. Hij vond een mooie baan bij de bekende juwelier Schaap en Citroen in de Rand stad. Pas toen hij daar was vertrok ken en naar Barcelona was ver huisd, viel alles op z'n plek. ,,Ik ver huurde daar auto's en dacht op een bepaald moment: is dit het nou? Het is toch wel een unieke kans om de goedlopende zaak van mijn ou ders te kunnen voortzetten.'' Speciale wensen En zo geschiedde het ook. Harry en Laura waren eigenlijk al een beetje aan het afbouwen, maar nu runnen ze de zaak alweer tweeën half jaar samen met Mike. Deze week heeft hij het stokje zelfs for- meel overgenomen. Dat betekent niet dat de trouwe klanten Harry en Laura moeten missen. Ze zul len weliswaar wat gaan afbouwen, maar blijven nog volop betrokken. Laura vooral in de winkel, Harry zal de reparaties blijven doen en maakt nieuw werk, bijvoorbeeld voor klanten met speciale Mijn ouders hebben ons ook nooit gepusht om de zaak over te nemen wensen. Dat laatste is niet hele maal Mike z'n ding. Hij heeft zich op de vakschool in Schoonhoven vooral bekwaamd in de commerci ële kant van het vak. Hij heeft wel iswaar ook de basisopleiding goudsmeden gedaan. ,,Maar ik heb daar eigenlijk te weinig geduld voor'', zegt hij eerlijk. Mike heeft al wat veranderingen in de winkel doorgevoerd. Zo maakte hij de vitrines lichter en gingen de panelen eruit in een po ging de zaak wat meer open en uitnodigend te maken. ,,Ik wil so wieso uitstralen dat wij hier voor iedereen iets hebben, in elke prijs klasse.'' Ook de etalages werden anders ingericht, wat rustiger. ,,Mijn vader heeft de filosofie dat je zo veel mogelijk moet laten zien van wat je hebt'', legt de jongere ondernemer uit. ,,Maar ik denk dat je sieraden juist beter tot hun recht laat komen als je er wat min der in de etalage zet.'' Het aantal merken dat wordt verkocht is de afgelopen tijd uitge breid (onder meer met Tissot, Ponte Vecchio en Sanjoya) en ook handelt Mike nu in tweedehands horloges, waaronder Rolex. Hij zette ook een webshop op. ,,Daar- mee trek je toch weer nieuwe klanten aan'', legt hij uit. ,,Er ko men nu mensen uit Amsterdam naar hier, omdat ze op de website een mooi sieraad hebben gezien.'' ,,De nieuwe eigenaar is op het ge meentehuis geweest om kennis te maken en heeft ons verzekerd dat er geen identiteitskader komt", zegt burgemeester Loes Meeuwisse. ,,Wij hebben daarop de intentie uitgesproken dat we verder willen. Maar we moeten nog wel met el- kaar onderhandelen over het nieuwe contract." Het huidige con tract loopt tot 1 januari. Commotie Deze zomer ontstond commotie over de huis-aan-huisbladen van Trainews. Toenmalig eigenaar Da niël van Iwaarden van Trainews voerde een reformatorisch identi teitskader in. En dat betekende dat in zijn kranten geen ruimte was voor berichten van culturele instel lingen of zondagse bedrijfsactivi teiten. Noord-Beveland besloot daarom te stoppen met adverteren in het Gele Krantje. Matty Verkamman, journalist, uitgever en inwoner van Noord-Be- veland, nam het initiatief om met een nieuw huis-aan-huisblad te ko men op het eiland. Hij was daarover in gesprek met twee uitgeverijen. Die gesprekken zijn nu even stilge legd. ,,lk heb de nieuwe eigenaar ge sproken en geef hem voorlopig het voordeel van de twijfel. Ik maak dus een pas op de plaats met mijn plan nen, maar ik blijf het kritisch vol gen." Ook in Kapelle was discussie. Deze gemeente adverteert in de Scheldepost, destijds ook eigendom van Trainews. Kapelle had nog geen besluit genomen over de kwestie. Nu de bladen zijn verkocht wil de gemeente in gesprek met de nieuwe eigenaar. De bouw van vakantiepark Veerse Kreek in Wolphaartsdijk ligt al een week stil. De oorzaak: een conflict tussen aannemer bouwbedrijf Tet- teroo en onderaannemer Savox. Ei genaar Leisure2Be probeert te be middelen. Een groot bord op het hek bij de bouwplaats in Wolphaartsdijk maakt duidelijk dat de bouw is stil gelegd door toedoen van Savox, een bedrijf uit Bosnië. ,,Er is een con flict tussen Tetteroo, de aannemer van de woningen, en een onder aannemer", vertelt Hein van der Ploeg van Leisure2Be. ,,Dat is iets waar wij buiten staan maar het heeft wel een gigantische invloed op het project. Wij proberen hier wel in te bemiddelen zodat dit zo snel mogelijk is opgelost." Van der Ploeg zegt dat het park hoe dan ook wordt afgebouwd. Savox heeft gemeend retentie te moeten leggen op het project. Dat is een juridisch middel voor schuldeisers. Retentierecht oefen je uit door geleverde spullen niet vrij te geven. Zoals een gerepa reerde auto niet teruggeven aan de klant zolang de rekening niet is be taald. Op deze manier kan de schuldeiser de tegenpartij dwin gen om met geld over de brug te komen. Half oktober dient een kort geding. zaterdag 2 oktober 2021 BE Harry geeft het juweliersstokje over Rob Paardekam Goes -Mike Hutjens Noord-Beveland blijft waar schijnlijk tóch adverteren in het Gele Krantje. Nadat de nieuwe eigenaar, Quaeris Media meldde geen christelijk identiteitskader te hanteren, is het bezwaar van de gemeente vervallen. Melita Lanting Wissenkerke Melita Lanting Mike en Harry Hutjens bij de ingang van hun edelsmederij en juwelierszaak in Goes. foto sandra schimmelpennink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 133