'ZIJN VROUW HAD NET ZIJN ONDERBROEKEN GEWASSEN' BY De Liefde 'Vijf jaar probeer ik van hem los te komen, maar zelfs nu ik een nieuwe liefde heb en mijn ex-minnaar nog altijd op de bank zit bij zijn vrouw, laat hij me niet gaan. Ik lag in scheiding en had zin in een avontuur, zes jaar geleden. Ik schreef me in op een datingsite, en diezelfde dag kwam Remco voorbij. Los van zijn knappe kop reageerde hij gevat op mijn opmerkingen. Woest aan trekkelijk vond ik dat. Over één ding was hij duidelijk: hij was getrouwd, maar ongelukkig. Dat was voor mij geen probleem: meer dan een avontuur zou dit niet worden. We appten, belden en spraken af in een hotel. Gelukkig had zijn vrouw net zijn onderbroeken gewas sen, grapte Remco nog. Hij bleek zeven jaar ouder dan hij zich had voorgedaan, en een ander beroep te hebben. Logisch, hij wilde anoniem blijven, dacht ik. Hij zou scheiden als zijn kinderen groot genoeg waren, vertelde hij. Voor ik het wist belandden we in een stormachtige verhouding. De rode vlaggen maaide ik omver. Remco stond voor alles wat ik altijd had gemist. Hij gaf me Laura (40) had zes jaar een relatie met de getrouwde Remco (52). Elke keer als ze het uitmaakte zwichtte ze voor zijn smeek bedes: 'Dan kroop ik op mijn blote knieën naar hem terug.' het gevoel dat ik de enige vrouw op aarde was. Een paar maanden na onze eerste date begon hij vaker te bellen, soms wel drie keer per dag. Ik kapte onze verhouding af, wilde mezelf beschermen. Hij accepteerde mijn afwij zing niet, beloofde me een toekomst samen en ik geloofde hem. Er volgden jaren waarin hij steeds opnieuw mijn hart brak. Omdat hij zich nooit echt voor me vrij kon maken. Dat kwam echt, beloofde hij. Als hij weg was bij zijn vrouw. Los van de beloftes sprak hij zelden over haar. Op een dag zaten we samen in de auto toen zij belde. Pas toen werd ze menselijk voor mij, en voelde ik me schuldig. Al die tijd maakte ik mezelf wijs dat zij ook niet gelukkig was in hun relatie. Nu realiseerde ik me dat ze geen benul had van zijn vreemdgaan. Remco bewoog hemel en aarde om bij me te zijn. Ging racefietsen zodat hij dagen van huis kon. Tijdens die 'ritten in het buitenland' hadden we ook de nachten samen. Wel tien keer zette ik er een punt achter. Waarna ik zwichtte voor zijn smeekbedes en ik op mijn blote knieën naar hem terug kroop. Tot de verhouding me zo verteerde dat ik er vorig jaar definitief uit stapte. Dat liet hij niet op zich zitten. Tot op de dag van vandaag appt of belt hij me wekelijks. Soms neem ik op. 'Later zijn we samen', zegt hij dan. Sinds kort heb ik een prille liefde. Nu pas zie ik hoezeer ik mezelf tekortdeed. Deze man wil wél een heel weekend voor me reserveren, in plaats van 'even kijken of het lukt'. En ik kan hem bellen zonder te vragen of het veilig is. In een paar maanden zijn we al verder dan in de zes jaar die ik verspilde aan Remco. Op moeilijke momenten verlang ik weleens terug naar het gevoel van toen. Maar dan treedt de rede in: Remco was een luchtkasteel.' MEZZA 45 De echte namen van Laura en Remco zijn bij de redactie bekend. Wil je ook praten over je relatie? mezza@dpgmedia.nl CO 3 co LU

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 125