Jan Rot 'Wat dapper en moedig blijft optreden ondanks uw ziekte!' stelt een redactielid van Radio 1 Journaal bij het voorgesprekje. 'Nou ja,' haal ik voor de telefoon mijn schouders op. 'Optreden is mijn lust en mijn leven, dus dat blijf ik doen zolang het kan.' De tour voor OK Boomer, waarin ik terugga naar mijn jaren zestig, begint in De Schalm in Westwoud, iets boven Hoorn, zowel dorpshuis als muziekcafé. Podiumpje van een paar vierkante meter, platenhoezen aan de wand en een aandachtig publiek. Een golf van warmte rolt uit de zaal als ik met gitarist Laszlo Versteeg opkom. Ze gaan er zelfs bij staan! En ik heb nog niks gedaan! Na opener Achtbaan, mijn vertaling van Danny Vera's Roller Coaster, zet ik de toon: 'Het slechte nieuws: ik weet niet of ik het einde van de tour haal. Het goede nieuws: geen zorgen voor morgen. Wij zijn er, jullie zijn er, we gaan er een mooie avond van maken.' We beginnen in 1960 met Ik sta op springen oftewel It's n Now or Never, in Nederland pas de eerste nummer 1-hit voor Elvis. Uit elk jaar pikken we een tophit. z 'Hope I die before I get old' stelde The Who in My Genera tion uit 1965. Ik breng mijn 'Liever dood dan ooit zo oud!' zonder besmuikt lachje, want met een streepje op zó kan het ook over een vegeterende grijsaard gaan. Halverwege maken we de sprong van het jongetje in de 2 jaren zestig naar de man als zestiger. Bij My Way - 'Ik hield me groot, ik vocht me dood en was wat ik was' - tel ik flink wat tranen in de zaal. Dit zijn geen ramptoeristen, dit is publiek wat mij soms al decennia volgt, zo blijkt ook in mijn winkeltje na afloop. Mensen komen niet alleen iets kopen. Ze willen je nog even in de ogen kijken, een hand op je arm leggen, even iets kwijt: 'De eerste keer dat ik je zag was in 1978, Streetbeats in Anna Paulowna.' 'Ik ben fan sinds 1982, Counting Sheep.' 'Ik heb al jouw shows in de jaren negentig gezien.' 'Ik zat bij het koor van jouw Mattheuspassie bij de première in 2006.' 'Wij waren bij je zestigste verjaardag in Carré, komt daar nog een dvd van?' Vol energie stappen we in de auto voor de reis terug. 'Hoe jij op het podium groeit,' zegt Laszlo. 'Ik dacht: nog even en hij gaat erbij dansen.' Ik begin ineens hard te lachen. 'Zal je zien, zijn we een jaar verder: "Huh? Jan Rot zou toch allang dood zijn?" "Nee, die heeft zichzelf met veel optredens en liefde van zijn publiek op wonderbaarlijke wijze genezen."' Laszlo gnuift: 'Het zou mij niks verbazen.' 'Mij ook niet,' knik ik. 'Typisch Jan Rot, die heeft wel vaker voor verrassingen gezorgd.' Ik leg mijn hoofd tegen de veiligheidsriem en staar vergenoegd naar buiten. De snelweg bij nacht, je hebt lekker gespeeld en morgen mag je weer. Laat je niet kisten. Letterlijk. Muzikant Jan Rot (63) is getrouwd met Daan (46). Ze hebben vier kinderen: dochters Elvis (19) en Maantje Piet (10) en zoons Rover (16) en Wolf (13). In juli hoorde hij dat hij ongeneeslijk ziek is. Het goede nieuws: geen zorgen voor morgen 40

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 120