i Empathisch maar ook egocentrisch. Meelevend maar ook bot. Journalist Tom van den Oetelaar schreef een biografie over tv-presentator Jos Brink (1942-2007). Ik ontmoette hem op mijn 21ste maar leerde pas na zijn dood de echte Jos kennen. V 'wm i IN DE GANG BIJ DE KLEEDKAMERS Jos Brink zich, nadat hij met drie zoenen afscheid van me had genomen, nog een keer om: 'Als je eens wilt komen lullen over het vak, ben je van harte welkom. En dóén hoor!' Eigenlijk had ik helemaal niet de ambitie de bio grafie van Jos Brink te schrijven. Ik wilde er vooral een lézen. Want Jos is me dierbaar. We hadden sinds die eerste ontmoeting in het Udense theater Markant in 1996 een bijzondere band. We waren in contact gekomen via Frank Sanders, zijn man die ik over hun jubileummusical Zzinderella had geïnterviewd. Dat was een fijn gesprek. Zzinderella begon met een lied waarin Jos en Frank zongen over hun jubileum: Partners, partners en onthoud, Dat ik altijd hou van jou! Jij en ik is wat ik wou, Wat er ook gebeuren zou, Ik hou van jou en blijf je trouw, Partners! Een paar maanden ervoor was ik uit de kast gekomen. Ik was 21, had er nogal tegenaan gehikt. Eigenlijk had ik het onderwerp liefde jarenlang verdrongen. De vanzelfsprekendheid waarmee twee mannen, na 25 jaar duidelijk nog steeds dol op elkaar, hun liefde bezongen in een vol theater, was op dat moment een lichtend voorbeeld. Zo wilde ik het ook. Na afloop van de voorstelling stond ik enthousiast te klappen. Frank zag me en zwaaide. Ik zocht hem op in de kleedkamer om o z o o co I O LU cc Z) O O I co ie LU 30

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 110