sta sterker Favoriete plek Wat levert het op? Zonnepanelen Doe de daktest Benieuwd wat zonnepanelen jou opleveren? V6f6niQinQ Doe de daktest op eigenhuis.nl/zonnepaneel of scan de QR code. eigen huis Toekomstdroom Zonnepanelen toegankelijk voor iedereen Advertentie Eduard (49) woont met zijn vrouw (47) en drie zoons van negentien, zeventien en vijftien sinds drie maanden in een prachtige, honderd jaar oude woonboerderij in het Zuid-Hollandse Ouderkerk aan den IJssel. "Het zijn in feite twee huizen naast elkaar. In het ene deel wonen we en het andere zijn we stevig aan het verbouwen. Zo kunnen we de boerderij weer doorgeven voor de volgende honderd jaar." Het gezin werd verliefd op de boerderij én op de omgeving met uitzicht op het Loetbos aan de ene kant en weilanden, koeien en het water van de Krimpenerwaard aan de andere kant. "Wij komen uit de omgeving, zagen de boerderij en waren meteen verkocht. Er zit zo veel potentie in. Natuurlijk is het wel veel werk om te verbouwen, maar dat is het allemaal waard. Eigenlijk zou je gewoon eens moeten komen kijken." Eduard heeft een dakkapel laten plaatsen en een leemkachel. "Een accumulatiekachel die warmtevast is en weinig C02 afgeeft. Je stookt de kachel kortdurend heel heet en in de massa houdt hij de warmte vast. De fijnstof is minimaal en dat vinden we belangrijk. We hebben een warmtebankje in de keuken laten maken, waarop je lekker warm kunt zitten. Zeker in de winter kunnen we daar goed gebruik van maken. Het is nu onze favoriete plek. Ik weet zeker dat we daar veel tijd gaan doorbrengen." Een deel van de energie gaat naar de airco's, zodat de familie er in de zomer profijt van heeft. "Die airco's hebben we kunnen aanschaffen dankzij de gezamenlijke inkoop van de zonnepanelen. Met de warmere zomers die we tegenwoordig hebben, is dat een uitkomst en het scheelt enorm op de rekening." De eerste reactie van vrienden en familie die langskomen, is: "Wat een prachtige boerderij." En als ze binnenkomen: "Dat is veel werk, maar het is wel opgeknapt." De familie Van Gameren koos bewust voor zonnepanelen, via de Collectieve Inkoop Zonnepanelen van Vereniging Eigen Huis. "Wij wilden de boerderij klaarmaken voor de toekomst. Daarnaast kunnen we onze eigen stroom opwekken. De panelen hebben we op de schuur bij het huis geplaatst, aan de zijkant. Zo blijven ze uit het zicht en verstoren ze het idyllische plaatje niet. De panelen staan richting het westen, zodat we de Als tip aan anderen geeft Eduard mee: wacht niet te lang met de aanschaf van zonnepanelen. "Doe het gewoon. In het vorige huis heb ik lang getwijfeld of ik ze zou nemen. Nu kon ik het bij de verbouwing direct laten doen. Het is echt een keuze geweest voor de toekomst." Wil jij net als Eduard van Gameren genieten van de voordelen van zonnepanelen? Doe de daktest van Vereniging Eigen Huis om te zien hoeveel je kunt besparen. Het deel van de boerderij dat nu verbouwd wordt, gaat het gezin mogelijk ooit gebruiken voor een bed and breakfast of een kangoeroeconstructie als aanleunwoning. "We denken en dromen dus nog over hoe we het gebouw verder zullen inrichten." Vereniging Eigen Huis wil met de Collectieve Inkoop Zonnepanelen iedereen helpen om op een gemakkelijke manier zonnepanelen te kopen. Ook als je geen lid bent kun je meedoen. Inmiddels zijn er al ruim 650.000 zonnepanelen geïnstalleerd krachtige zonnestralen van de middag hebben en optimaal van de energie gebruik kunnen maken." In de toekomst zou de familie eventueel nog een zonneboiler kunnen aanschaffen, of wellicht een waterpomp. "Dat hangt ook af van hoe de gezinssituatie over een aantal jaar is. Je energieverbruik kan door de jaren heen ook veranderen door bijvoorbeeld de aanschaf van een elektrische auto." Eduard noemt het ontzorgen als grote voordeel van de Collectieve Inkoop Zonnepanelen van Vereniging Eigen Huis. "Je krijgt een goede deal en bent snel klaar. Verder hoefje weinig te doen. Het proces van uitzoeken tot installeren ging vlotjes. We wisten precies wanneer de installateur zou komen." Eduard is tevreden over wat de zonnepanelen tot nu toe opleveren. "Ik kreeg onlangs een appje waarin ik precies kon zien wat ik bespaar. Dat is heel handig en het ziet er goed uit. En daar gaan we de komende tijd nog meer de vruchten van plukken. Momenteel heb ik voor dit huis nog geen concrete vergelijkingscijfers, omdat we er pas net wonen." via het collectief. Door samen in te kopen, ontvang je een flinke korting op een compleet zonnepanelensysteem. Zij doen al het uitzoekwerk en zien erop toe dat het hele traject soepel verloopt. Je hoeft je alleen maar online in te schrijven, Vereniging Eigen Huis doet de rest!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 109