De Dreef wordt het 'pareltje van Yerseke' 6 Feestelijke opening van lunchroom Brownies&downies morgen in Goes Het is een spannende dag voor de medewerkers en de eigenaren van de lunchroom in Goes. Die gaat morgen officieel open, maar giste ren waren familieleden en beken den alvast welkom. Zo kon de res- taurantploeg alvast eens oefenen. Even wennen aan het dragen van een dienblad, de werking van de koffiemachine, het beleggen van broodjes, en natuurlijk aan elkaar. De werknemers - allemaal met een 'afstand tot de arbeidsmarkt', Klanten moeten zich hier aanpassen aan het tempo onder wie mensen met het downsyndroom - nemen hun taak al meteen serieus. Achter de bar vult Michelle nauwgezet piep kleine glaasjes. Bij elke kop koffie horen er twee. In de ene moet kraanwater, in de andere een bo dempje likeur en een toefje slag room. En dat tientallen keren want bijna elke klant drinkt koffie. Michelle laat zich er niet door van de wijs brengen. Natuurlijk, het gaat minder snel dan wanneer een ervaren horeca- kracht dit werk zou doen. Maar dat is nu net het idee achter Brow- nies&downies, vertelt eigenaresse Teuntje Hoezen. ,,Onze medewer kers staan centraal. Natuurlijk is ook de klant belangrijk, maar die moet zich aanpassen aan het tempo en de manier van werken." Een dikke knuffel En inderdaad, iedereen doet wat hij kan, in eigen tempo. Zoals Carsten, die elke vijf minuten met een grote glimlach een dikke knuffel van Teuntje verwacht én krijgt. Hij vindt zijn werk geweldig, vertelt hij stralend. ,,Eigenlijk alles wat ik moet doen is leuk. Maar vooral Teuntje!" En hup, nog een snelle knuffel en dan weer aan het werk: er staan broodjes te wachten om ge serveerd te worden. Voor Teuntje, die de zaak runt met haar stiefmoeder Marieke Fluijt, komt bijna letterlijk een droom uit. ,,Ik heb een paar jaar ge leden stage gelopen in de vestiging van Brownies&downies in Bergen op Zoom. Toen dacht ik: ik wil zelf zo'n zaak beginnen!" En ze wist ook waar: in het markante pand van destijds restaurant De Steenen Brug aan de Keizersdijk in haar woonplaats Goes. ,,Dat was eigen lijk gekkigheid natuurlijk. Ik wist ook wel: de kans dat het pand te koop komt, is wel heel erg klein." Maar het gebeurde nog ook, begin dit jaar. Lang verhaal kort: het liep allemaal precies zoals Teuntje wilde, en nu leeft ze dus haar droom. Teuntje en Marieke krijgen in de zaak steun van een groep begelei ders. Want weliswaar draaien ze sa men een horecazaak, het gaat vooral om het begeleiden van het andere personeel. ,,Iedereen hier heeft een zorgpapiertje", zegt Teuntje. ,,En dat is ook gewoon no dig. Mensen werken hier als dagbe steding, daar hoort goede begelei ding bij." Brownies&downies aan de Kei- zersdijk wordt morgen om 15.45 uur geopend. Leerlingen van dans studio Shirley geven een optreden op het pleintje voor het pand. Daarna opent wethouder Cees Pille het restaurant officieel en is er een receptie voor genodigden. Joeri Wisse Yerseke Binnenkort start de verkoop van de appartementen, waarvan de meeste tussen de 80 en 100 vier kante meter groot zullen zijn. Schrijver verwacht veel belangstel- ling voor de woningen, die van wege de ligging in het centrum uit stekend geschikt zijn voor ouderen. ,,Alle appartementen beschikken over buitenruimte, een balkon of een loggia." Het appartementenge bouw krijgt twee verdiepingen, aan de voorzijde is er zicht op de monu mentale dorpskerk. Winkel Mede op verzoek van de gemeente Reimerswaal komt op de plek waar momenteel een tijdelijke kring loopwinkel is gevestigd een com merciële ruimte. Daar kan bijvoor beeld een winkel of praktijk geves tigd worden. Schrijver: ,,Maar de winkelleegstand in dorpen is groot, terwijl er wel veel behoefte is aan woningen." Om die reden kan de ruimte ook ingericht worden als studio. Bij de koop en verbouwing van het Rabobank-kantoor heeft Schrijver ook het achterliggende parkeerterrein aan de Vierstraat ge kocht. Een groot deel van de toe komstige bewoners van het appar tementengebouw kan straks op dit afgesloten terrein de auto kwijt. Schrijver hoopt dat de ontwikke lingen aan de Dreef het begin van de herontwikkeling van het cen trum inluiden. ,,Dit komt de leef baarheid van het dorp ten goede." Eerder heeft de gemeente Reimers- waal in een toekomstvisie de ambi tie uitgesproken dat op meer plek ken in het centrum woningen voor ouderen kunnen worden gereali seerd. vrijdag 1 oktober 2021 'Hier gaat alles een beetje anders' Eigenaren Marieke Fluit (links) en Teuntje Hoezen van Brownies&downies helpen Boy en Michelle een beetje op weg. FOTO SANDRA SCHIMMELPENNINK „Wilt u wit of zwart brood?" Kijk niet raar op als de medewerkers bij lunchroom Brownies&dow nies eens net wat anders zeg gen of doen dan je als bezoeker zou verwachten. De klanten tij dens de 'warmdraaidag' van de nieuwe vestiging in Goes begre pen trouwens prima wat de ser veerster bedoelde. ,,Donker- bruin brood graag!" Martijn de Koning Goes -Teuntje Hoezen, mede-eigenaar Brownies&downies Het voormalig kerkelijk centrum De Haven in het centrum van Yerseke gaat begin volgend jaar tegen de vlakte. Bouwbedrijf Schrijver heeft de vergunningen binnen om op die plek een ap partementengebouw met der tien woningen en één commer ciële ruimte neer te zetten. ,,Een chique gebouw, het pareltje van Yerseke", voorspelt directeur Landré Schrijver. Zó ziet de Dreef er straks uit. In het nieuwe pand is ruimte voor 13 appartementen en een winkelruimte annex studio. ARTIST'S IMPRESSION BOUWBEDRIJF SCHRIJVER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 51