Twee nieuwe takken aan de Kustmarathon-boom ZEELAND 15 Op verzoek van veel vrouwen is er een langere afstand aan het pro gramma toegevoegd. Het wordt voorzichtig een trail genoemd. De start is bij de gebruikelijke startlijn in de Langstraat van Zoutelande. Aantal inschrijvingen: 209. De deelneemsters aan de kortste afstand stellen zich voor de start op rond de kerk van Zoutelande, om vermenging met de andere groepen te voorkomen. Aantal in schrijvingen: 447. De vrouwen die zich hiervoor hebben opgegeven, verzamelen zich in de tent in de Langstraat. Net als de 5 kilometer wordt deze afstand al voor de dertiende keer gelopen. Aantal inschrijvingen: 345. Als het donker is, vertrekken de deelnemers vanaf het parkeerter rein aan de Duinstraat in Dom burg naar Zoutelande. Het par koers is ongeveer 11 kilometer lang. Onderweg zal het traject op veel plaatsen verlicht zijn en ook de at leten zelf gaan vaak sierlijk gekleed en verlicht op pad. Aantal inschrij vingen: 451. Over exact dezelfde route trekken ook de wandelaars. Bij het Polder huis in Westkapelle zal een dj de lopers extra opzwepen. Aantal in schrijvingen: 319. 08.45 uur. MTB Toertocht van Zoutelande naar de Ring van Burgh. De route is langer dan een marathon: 55 kilometer. Aantal in schrijvingen: 1223. In leeftijdscategorieën 7/8/9 jaar, 10/11 jaar, 12/13 jaar 14/15 jaar ren- nen kinderen rondjes in Zoute- lande. Aantal inschrijvingen: 136. De wedstrijd waar het in 2003 al lemaal mee begon, op initiatief van onder anderen Lein Lievense. De start is traditioneel in Burgh, waar de deelne mers vanwege de na weeën van het coro navirus in ruimere startvakken zullen staan. De laatsten zullen mogelijk pas na 10 minuten ver trekken, maar uitein delijk geldt hun netto- tijd. Dat betekent dat ze tot 18.10 uur mogen finishen. Voor malig topvolleyballer Bas van de Goor (foto) lost het startschot en zal later in Zoutelande ook de nummers één, twee en drie huldi gen. Zijn Foundation, die mensen met diabetes stimuleert te spor ten, is het goede doel van dit jaar. Aantal inschrijvingen: 2040. De start is bij de sporthal aan de Da- leboutsweg in Burgh. Met een rui mere marge om te vertrekken hoopt de organisatie opstop pingen op het parkoers te voorkomen. Het wandel onderdeel is er sinds 2005 bij en is al jaren het populairst. Aantal in schrijvingen: 5265. -athon DE SNELSTEN SINDS 2003 (Vlissingen) 2.33.13 uur Snelste Zeeuwse vrouw: Samantha Luitwieler (Vlissingen) 2.50.11 uur Meeste zeges mannen: Sébastièn Schletterer (Middelburg) en Jan van der Marel (Aarlanderveen) 3 Meeste zeges vrouwen: Marlies Jongerius (Zierikzee), Martine Lust (Brielle) en Ilonka van den Hengel (Nijkerk) 2 Beste 'Alle uuttelööpen': Wim van Sparrentak (Middelburg) 53.15.54 uur leuke schema's. Er zit veel afwis seling in. Intervaltrainingen, fart- leks, wisseltempo's, lange duurlo- pen... Als het aan mij ligt, gaan we ermee door." zich woensdag heeft afgemeld. En ten tweede is ze 'gewoon' in vorm. Bij het NK 10 kilometer liep ze met 34.53 minuten de tweede tijd ooit door een Zeeuwse gelopen. Alleen Irma Heeren was in 1997 met 32.17 sneller. ,,Ik had niet specifiek getraind voor die afstand. Ik zat midden in mijn marathonvoorbereiding", vertelt ze. ,,Maar er waren weinig andere wedstrijden. Ik wist niet wat ik kon verwachten van me zelf. Kijk, je kunt met deze eind tijd wel zeggen dat ik er goed voor sta, maar je kunt hem niet zomaar vertalen naar een marathon. Het is niet slechts een kwestie van ver menigvuldigen met vier.Het is jammer dat ik nergens een halve marathon heb kunnen lopen. Dan had ik een betere indicatie gekre gen." Trainingsschema's Luitwieler heeft nu vooral ge traind met schema's van Pleijte. Aanvankelijk zat ze bij de Loop groep Zeeland van Anthony van den Berg, maar na de Kustmara thon van 2019 stapte ze over. ,,Ik ben heel tevreden over onze sa menwerking", zegt de atlete. ,,Het contact met v Tim is heel fijn en hij schrijft vrijdag 1 oktober 2021 GO Nadat het Kustmarathonweekeinde in 2020 niet doorging, namen mensen hun inschrijving automatisch mee naar 2021. Dit hele jaar konden geïnteresseerden zich nog inschrijven voor onderdelen die nog niet vol waren. In totaal zijn er nu 10.355 inschrijvingen, waarvan de helft voor de Wandelmara thon. De ervaring leert dat een percentage niet gebruik maakt van het startbewijs. De organisatie heeft nog geen geluiden ge hoord dat mensen nog worden afschrikt door de gevaren van het coronavirus. een tegel Voor het eerst sinds 2014 heeft het Kustmarathon-weekeinde er weer nieuwe onderdelen bij. Zeven jaar geleden werd de Light Kustrun geïntroduceerd op de vrijdagavond. Dit week einde zijn de 15 kilometer lange Ladiesrun en de wandelversie van de Light Kustrun er voor het eerst bij. Roeland van Vliet Zoutelande VRIJDAG 17.30 uur. 15 kilometer Ladiesrun. 17.35 uur. 5 kilometer Ladiesrun. 17.40 uur. 10 kilometer Ladiesrun. 20.00 uur. Light Kustrun voor hardlopers. 20.10 uur. Light Kustrun voor wandelaars. ZATERDAG 12.30-13.30 uur. Minimarathon voor dejeugd. De 'ladies' kunnen dit jaar kiezen uit drie afstanden: 5, 10 en 15 kilometer. foto ruben oreel De sfeervolle Light Kustrun heeft er een wandelversie bij. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN 12.00 uur. Kustmarathon. ZONDAG 07.00-09.00 uur. Wan delmarathon. Parkoersrecord mannen: Hamid El Mouaziz (Brussel) 2.29.52 uur Parkoersrecord vrouwen: Samantha Luitwieler (Vlissingen) 2.50.11 uur Snelste Zeeuwse man: Tim Pleijte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43