O O) CD O 14 ZEELAND Van Dijke komt nét tekort voor zege Daan Klomp kopt winnende binnen Verstraeten naar Oranje onder 18 Kijk er niet vreemd van op als Tim Pleijte en Samantha Luitwieler bij de Kustmarathon van zaterdag weer op het hoogste podiumtreetje staan. Beide Vlissingers zijn in goeden doen. KUSTMARATHON DE FAVORIETEN Net geen overwinning voor Mick van Dijke (Jumbo-Visma) in de Ronde van Kroatië. De wielrenner uit Colijnsplaat leek de derde etappe, die van Primosten naar Makrska ging, te gaan winnen. Hij trok de sprint aan en zat ogenschijnlijk op rozen, maar de Belg Milan Menten drukte zijn wiel ietsje eerder over de finish. Voor het eerst deze week moest er in de Ronde van Kroatië geklommen worden. Avonturiers trokken eropuit. Maar het peloton sloot in de laatste drie kilometer nog aan, waardoor er gesprint ging worden. Daarin leek alles goed te gaan voor Mick van Dijke. Hij had alleen buiten Menten gerekend. Van Dijke klom naar de derde plaats in het al gemeen klassement. Hij staat zes tellen achter Menten. ZK golf Daan Klomp. Daan Klomp bezorgde zijn ploeg Cavalry FC de overwinning op bezoek bij Edmonton FC. De uit Wissenkerke afkomstige verdediger kopte in de 80ste minuut de winnende treffer binnen (2-3). Door de eerste zege in vier wed strijden bleef Cavalry FC in het spoor van Pa cific FC. De koploper heeft na 21 duels 39 punten. Ca valry FC heeft vier punten minder, maar ook een wedstrijd minder gespeeld. Nummer drie Forge FC (31 punten uit 18 duels) heeft op dit moment de minste verliespunten in de Cana dian Premier League. Imke Verstraeten kan een volgende stap zet ten in haar hockeycarrière. De talentvolle speelster uit Hulst heeft een uitnodiging ont vangen voor Oranje onder 18. Verstraeten de buteerde bijna twee jaar geleden, in oktober 2019, in Oranje onder 16. Met dat team won ze eerder dit jaar een internationaal landentoer- nooi in Luik. Imke Verstraeten speelde in het verleden bij Rapide. Ze koos - na één jaar bij Pelikaan in Roosendaal - in 2018 voor de Belgische top club KHC Dragons. In Brasschaat ontwik kelde ze zich verder, debuteerde ze op jonge leeftijd in het eerste team en is ze inmiddels contractspeelster. Veldrijden Voor zowel Tim Pleijte als Saman tha Luitwieler was het Nederlands kampioenschap 10 kilometer, een maand geleden in Noord-Holland, een goede graadmeter voor de Kustmarathon van morgen. Hij pakte er de titel bij de mannen 35, zij liep de tweede Zeeuwse tijd ooit. Beide inwoners van Vlissin gen hebben de vorm om opnieuw als snelste van Burgh naar Zoute- lande te rennen. Dat Tim Pleijte niet al in 2020 zijn Kustmarathon-titel hoefde te verdedigen, kwam hem eigenlijk wel goed uit. Hij had namelijk last van een oude achillespeesblessure. Het voordeel van corona was dat de Vlissinger tijd had om te her stellen. ,,Het is nog niet helemaal weg. Af en toe skip ik een training om wat meer rust te krijgen", ver telt hij. ,,Maar ik verwacht niet dat ik er tijdens de wedstrijd van za terdag last van krijg." Bevestiging De winnaar van 2016 en 2019 is de grote favoriet bij de achttiende Kustmarathon. Ten eerste is dat omdat de Australiër Reece Ed wards, die een wildcard had gekre gen van de organisatie, zich op het laatste moment heeft afgemeld. En ten tweede is hij 'gewoon' in vorm. ,,Ik heb prima maanden achter de rug en ben tevreden over mijn voorbereiding", zegt Pleijte. ,,Op het NK 10 kilometer kreeg ik de bevestiging dat ik op de goede weg ben." Bij dat kampioenschap liet de Vlissinger, die inmiddels 36 is, zich inschrijven bij de 35-plussers. Hij kon daardoor niet vanaf de voorste startrij vertrekken, maar de keuze pakte goed uit. Hij snelde in 31.16 minuten - zijn nettotijd was nog vijf secondes sneller - naar het goud. ,,Ik had niet verwacht dat ik zo goed zou finishen. Er waren in de maanden ervoor weinig wed strijden geweest en dus wist ik niet precies wat ik kon. Ik had eer der 32-laag of 31-hoog verwacht." Pleijte rekent zich nog niet rijk voor zaterdag, maar weet wel met wie hij moet afrekenen. In Chris- tiaan van Beusichem uit Baren- drecht, de nummer vier van 2018, ziet de Vlissinger een gevaarlijke concurrent. Afgelopen weekeinde won de Zuid-Hollander ook nog een strandloop over 10 kilometer in Ouddorp. Erwin Adan, Erwin Harmes, Huub van Noorden zijn de voornaamste Zeeuwse tegen strevers. Pleijte: ,,Het zou leuk zijn als ik voor de derde keer win. Op dit moment ben ik nog redelijk ontspannen. Het heeft ook geen zin om je druk te maken over de wedstrijd, je weet met de Kustma rathon nooit helemaal wat je gaat tegenkomen." Er zijn nog wel wat parallellen tussen Tim Pleijte en Samantha Luitwieler, de laatste winnares bij de vrouwen. De 34-jarige Vlis- singse geldt zaterdag ook als favo riet. Ten eerste omdat haar voor naamste concurrente, Hinke Schokker uit het Friese Eastermar, Tim Pleijte M. 2.33.13 Samantha Luitwieler V. 2.50.11 vrijdag 1 oktober 2021 GO WIELRENNEN VOETBAL Imke Verstraeten. foto camile schelstraete HOCKEY Op de baan van golfclub Greve- lingenhout in Bruinisse is morgen het Zeeuws kampi oenschap stro- keplay. Elke Zeeuwse vereni ging vaardigt maximaal drie mannen en drie vrouwen af, die allen twee ron des van 18 holes maken. De eer ste bal wordt af geslagen om 8.30 uur. Hanna Korsmit en Bas Post wonnen de titels in 2019. Een jaar later was er geen kampioen schap vanwege corona. Op de deelnemerslijst van het toernooi van morgen staan beiden niet. 1 De veldrijdsters Shirin en Lindy van Anrooij uit Kapelle begin nen zondag in Gieten aan hun Superprestige- seizoen. De cy clus bestaat uit acht wedstrijden en er wordt een overallklasse ment opge maakt. Het prij zengeld is rela tief hoog in de Superprestige. Op jacht naar nog Roeland van Vliet Vlissingen a A De winnaars van 2019 mochten aan het einde van dat jaar een tegel leggen op de boulevard van Zoute- lande. foto lex de meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42