Na Barga-voorzitter Laporta lijken ook Spaanse kranten klaar met de trainer 22 Het verlies bij Benfica gaf voorzitter Laporta van FC Barcelona nieuwe munitie om Ronald Koeman weg te sturen. Maar wanneer? In elk geval niet voor morgen, als zijn ploeg Atlético treft. ONTDEK HET DUITSE ODENWALD Om kwart over twee landde char tervlucht 938 van Air Europa uit Lissabon op het vliegveld van Bar celona. Vandaar, in het holst van de nacht, bracht een bus de selectie van FC Barcelona naar het trai ningscomplex; daarvandaan ging iedereen in zijn auto naar huis, voor de meesten een ritje van vijf tot tien minuten, ook voor trainer Ronald Koeman. Vier mannen bleven ech ter achter in een kantoortje. Tot tien over vier vergaderde voorzitter Joan Laporta met zijn drie grote vertrouwensmensen binnen de club. Eenzelfde nachte lijke bijeenkomst had twee weken eerder plaatsgevonden, toen Bar^a thuis met 3-0 van Bayern München had verloren. De preses besloot toen de trainer, in wie hij sinds zijn aantreden geen moment heeft ge loofd, nog niet te ontslaan en zijn positie per wedstrijd te bekijken. Dezelfde conclusie lijkt nu na de 3-0 nederlaag tegen Benfica te zijn getrokken. Bronnen binnen de club lieten gisteren aan de Catalaanse sportkranten weten dat Koeman zeker aanblijft tot en met de uit wedstrijd van morgen tegen Atlé tico Madrid. De clubleiding wil niet 'met een heet hoofd' beslissen. Laporta zelf is al langer voorstan der van het vertrek van Koeman. Sinds mei weet de Nederlander dat hij dit seizoen meer dan ooit afhan kelijk is van de uitslagen. Toen liet Laporta hem onomwonden weten dat hij niet zijn voorkeurstrainer is, dat hij zelfs twee weken tijd wilde om een alternatief te zoeken. Dat vond hij niet, en bovendien was er geen geld voor het ontslag - dat de club inclusief Koemans resterende salaris zo'n twaalf miljoen euro zou kosten - noch een goede kandidaat. Nu, met nul punten, nul goals en anderhalf schot op doel in twee Champions League-duels ziet de voorzitter zijn club gevaarlijk afglij den richting uitschakeling in de groepsfase, voor het eerst sinds 2000. Maar zijn raadgevers lijken hem tot kalmte te manen. Vernietigend Intussen neemt de steun voor Koe man ook in de media af. Kon hij bij sommige kranten nog op krediet en geduld rekenen, ook daarmee lijkt het na de hachelijke avond in Lissa bon gedaan. De koppen gisteroch tend waren vernietigend, maar nog dodelijker zijn de beoordelingen van zijn tactische keuzes. De voornaamste: niet het na een half uur van het veld halen van aan voerder Piqué, die al bijna een tweede gele kaart had gekregen, maar het laten terugzakken van Frenkie de Jong naar het verdedi gingscentrum. ,,Hij heeft hiermee zijn eigen graf gegraven'', oordeelde Sport, een van de kranten die Koe man tot nu toe steunden. Net als El Pa^s: „Koeman blaast zichzelf op'', staat er boven de wedstrijdanalyse. Mét De Jong op het middenveld stichtte Bar^a nog gevaar; hij was het die naamgenoot Luuk de gelijk maker op een presenteerblaadje aanbood, maar de spits miste voor open doel. Ook het aantrekken van de nog weinig overtuigende Luuk de Jong bij het sluiten van de trans fermarkt wordt Koeman aangere kend; de trainer hamerde op zijn komst toen Griezmann terug keerde naar Atlético en de club leiding willigde die wens in. Ik voel mij gesteund door de spelers, maar iedereen weet wat hier de problemen zijn Op de late woensdagavond in Lissabon weigerde Koeman in te gaan op nieuwe vragen over zijn toekomst. ,,Dat is niet aan mij, dat zijn beslissingen van de club. Ik voel me gesteund door de spelers, maar iedereen weet wat hier de problemen zijn.'' Hijzelf is er daar niet één van, wilde hij maar bena drukken, maar wel de beperkte middelen waarmee hij moet wer ken. ,,Maar ik accepteer dat dit de wereld is waarin wij trainers wer ken." Geld om hem te ontslaan is er nog steeds niet; de Liga heeft het sa larisplafond van Barcelona voor dit seizoen, vanwege de grote verliezen vorig jaar, verlaagd van 347 naar 98 miljoen euro. Daar hoeft de club niet onmiddellijk aan te voldoen, maar het beperkt de mogelijkheden om geld aan nieuwe spelers óf een nieuwe trainer uit te geven. Voor het competitieduel bij Atlé- tico is Koeman geschorst en zal as sistent Alfred Schreuder langs de zijlijn staan. Daarna volgt een pauze van twee weken vanwege WK-kwalificatie-interlands, wat vermoedelijk de geschikte periode voor de clubleiding zal zijn om de situatie te analyseren en 'de boel te repareren', zoals Laporta het stelde. Hotel Zum Weissen Lamm, Rothenberg vrijdag 1 oktober 2021 'Koeman graaft eigen graf' Edwin Winkels Barcelona Ronald Koeman tijdens de verloren uitwedstrijd tegen Benfica (3-0) afgelopen dinsdag. foto getty - Ronald Koeman (58) Reis af naar onze oosterburen voor een zorgeloos verblijf in een sfeervol 19e-eeuws hotel. Maak prachtige wandelingen in Natuurpark Odenwald, bezoek authentieke dorpjes of de sfeervolle stad Heidelberg. Genieten staat hier centraal, zo word je tijdens je verblijf verwend met dagelijks ontbijt en 3-gangendiners. 3 overnachtingen gratis parkeren 3 x uitgebreid ontbijtbuffet per boeking 1 paar Camelia slippers 3 x 3-gangendiner t.w.v. €25 cadeau gebruik van de wifi Op basis van 2-persoonskamer en beschikbaarheid. Meer informatie omtrent geldigheid, kinderkortingen, toeslag 1-pk en toeristenbelasting staat vermeld op onze website. Boekingskosten: €15 per boeking. Meer informatie? info@nuwegexclusief.nl of bel 055-3017194 (bereikbaar van ma t/m vrij 10 -16 uur) nuwegexclusief.nl Bestel nu op pzc.nl/nuw2105 Omdat je

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22