Vechtlust van Vitesse niet beloond Feyenoord koerst af op knock-outfase door overwinning 21 spraken bij PSV nooit gemaakt. De goal deed het thuispubliek ontwaken en Sturm Graz nam even het heft in handen. PSV wankelde zoals het de afgelopen weken wel vaker deed en moest een paar ge vaarlijke aanvallen op het doel van Drommel dulden. Eenmaal redde de afgelopen week zo geplaagde goalie knap en stond hij precies op de goede plek om de gelijkmaker te voorkomen. Schmidt probeerde te pareren door Zahavi en de opnieuw tame lijk onzichtbare Ritsu Doan van het veld te helen voor respectievelijk Carlos Vimcius en Yorbe Vertessen. De wat verbleekte basis kreeg daar mee een oppepper, met name Ver tessen deed zich gelden. Voordat hij GROEPB Europa League de 1-4 met overtuiging binnen werkte, had Philipp Max met een van richting veranderde pegel al ge zorgd voor een veiligere marge. Dat had eigenlijk Vimcius al moeten doen, maar de nieuwe Braziliaanse spits faalde in gewonnen positie. PSV heeft na de twee nederlagen van afgelopen week (tegen Willem II en Feyenoord) weer wat rust in de tent en heeft nu in het tweede toernooi van de UEFA een prima uitgangspositie om de komende weken overwintering mogelijk te maken. De enige smet op de wed strijd waren onnodige gele kaarten en zelfs het rood voor Sangaré in de slotfase. De middenvelder van PSV maakte zich breed en kreeg zijn tweede geel, omdat zijn tegenstan der tegen een arm aanliep. PSV telde desondanks de zege ningen en leidt door de dikke zege nu in de eigen Europa League poule. Fysiek sterker, atletischer, tactisch verfijnd en voorzien van een tikje meer brille. Het verschil tussen Rennes en Vitesse was gisteravond niet groot, maar wel significant. De Arnhemse equipe vocht met een leeuwenhart. Stadion GelreDome, vaak als saai betiteld, sidderde ne gentig minuten lang. Maar nie mand kon invaller Kamaldeen Su- lemana afstoppen. Vitesse hield met strijdlust en GROEP G Conference League teamgeest het hoger aangeslagen Rennes lange tijd in bedwang. Daarbij stond de Gelderse formatie onder hoogspanning. Coach Tho mas Letsch zette sterspeler Ous- sama Tannane daags voor de ont moeting met de Bretonse club uit de selectie. De Duitser wilde een team zien. Letsch kreeg zijn vecht machine en Vitesse na een half uur via Maximilian Wittek de 1-0. Na rust volgde de stormloop van Ren- nes. Coach Bruno Génésio bracht topaankoop Sulemana, in de zomer voor de neus van Ajax weggekaapt. De gelijkmaker volgde al snel uit een penalty via Sehrou Guirassy: 1 1. Invaller Sulemana maakte na ze ventig minuten aan alle illusies een einde. De Ghanees sloeg onbarm hartig toe: 1-2. Jindrich Trpisovsky dacht in de Kuip met een gerust hart vier van zijn vaste krachten aan de zijkant te kunnen houden. De trainer van Slavia Praag wilde, met de kracht meting tegen buurman Sparta Praag komend weekeinde in het achterhoofd, kijken of hij ook op halve kracht op de been zou kun nen blijven tegen Feyenoord. Maar de Tsjechen mogen dan in eigen land schier onklopbaar zijn, in de kolkende Kuip bleek voor rust dat de ploeg mankementen vertoont. Ruim voor een halfuur was afgewerkt stond er al 2-0 op het scorebord. Orkun Kök^ü had met zijn linkervoet de verre hoek naast doelman Ales Mandous ge vonden, waar de Tsjechische de fensie vooral uit elkaar werd gere ten omdat Tyrell Malacia bui tenom kwam bij Luis Sinisterra, die vervolgens Kök^ü aanspeelde. Bij de 2-0 zocht en vond Malacia bij de tweede paal Bryan Linssen, die koppend international Lukas Masopust volledig verraste en Mandous kansloos liet. Na de wervelende en effectieve start bleef Feyenoord het gaspedaal diep in trappen. Trainer Arne Slot had vooraf nog maar eens korte metten ge maakt het vraagstuk of het alle maal wel kan, voortdurend voluit gaan met dezelfde namen. ,,Om de drie dagen er staan, dat kan echt en dat bewijzen meer clubs'', sprak Slot. Hij wil graag wegblij ven bij vergelijkingen met bij voorbeeld PSV, waar een andere strategie wordt gehanteerd. Of zijn aanpak op het fysieke vlak ook over een heel seizoen succes vol is, blijkt uiteraard pas later. Maar in de Kuip zijn ze uiter aard content dat de aanpak zo snel al zo aanslaat. Feyenoord wil zelfs voor het eerst sinds december 2014 eindelijk weer eens overwin teren in Europa. Zo ver is het na tuurlijk nog lang niet, maar na het punt in Israël tegen Maccabi Haifa volgde dus een zege in de eerste thuiswedstrijd. Met in oktober wederom een thuisbeurt op het menu tegen Union Berlin liggen de Rotterdammers op koers voor de knock-outfase. Slavia Praag liet na de pauze zien dat het een kandidaat blijft voor de groepswinst. Tomas Holes kopte de 2-1 binnen en bracht op die manier de spanning terug. Maar Feyenoord hield stand. Al was het soms kantje boord. En dus stond Frank Arnesen di rect na het laatste fluitsignaal met een brede glimlach te klappen. De Deen, die voor een frisse wind heeft gezorgd, vierde zijn 65ste verjaardag met drie punten. Zijn aflopende contract zal volgens in siders eerdaags worden verlengd, de club en Arnesen zijn tevreden met alle ontwikkelingen. Overwinteren zou hem wat ex tra geld opleveren waar hij Slot verder mee op weg zal kunnen helpen om de Rotterdamse trein die al flink in beweging is gezet in een nog hoger tempo te kunnen laten rijden. Een tempo dat de Tsjechische kampioen voor rust te machtig was De opgelopen schade kon niet meer worden ge repareerd. GROEP E Conference League vrijdag 1 oktober 2021 GO Gisteren Sturm Graz - PSV 1-4 Real Sociedad - Monaco 1-1 gespeeld w g v pt (v-t) 1 PSV 2 1 1 0 4 6-3 2 AS Monaco 2 1 1 0 4 2-1 3 Real Sociedad 2 0 2 0 2 3-3 4 Sturm Graz 2 0 0 2 0 1-5 J Vitesse J Rennes Voor Vitesse eindigt het Euro pese avontuur in december. Stade Rennes, de nummer der tien van de Ligue 1, is voor de Arnhemse club een brug te ver. Hoe boeiend de avond in Gelre- Dome ook, de cijfers zijn kil: 1-2.. Lex Lammers Arnhem Gisteren Vitesse - Rennes 1-2 Tottenham H. - NS Mura 5-1 gespeeld w g v pt (v-t) 1 Tottenham H. 2 1 1 0 4 7-3 2 Rennes 2 1 1 0 4 4-3 3 Vitesse 2 1 0 1 3 3-2 4 NS Mura 2 0 0 2 0 1-7 J Feyenoord Slavia Praag Een sterk eerste halfuur hielp Feyenoord gisteren langs Sla- via Praag. De Rotterdammers liggen op koers voor de eerste overwintering in Europa sinds december 2014 dankzij goals van Kök$ü en Linssen. Mikos Gouka Rotterdam Gisteren Feyenoord - Slavia Praag 2-1 Union Berlin - Maccabi H. 3-0 gespeeld w g v pt(v-t) 1 Feyenoord 2 110 4 2-1 2 Slavia Praag 2 10 1 3 4-3 3 Union Berlin 2 10 1 3 4-3 4 Maccabi haifa 2 0 1 1 0 0-3 Orkun Kökcü schiet Feyenoord op voorsprong tegen Slavia Praag (1-0). foto pim ras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21