AZ is koploper dankzij Gudmundsson 20 VOETBAL EUROPA LEAGUE Met de overtuigende zege op Sturm Graz heeft PSV de route naar succes weer gevonden. Het was gisteravond na rust even onnodig spannend, maar de ploeg liet daarna de rotweek achter zich. Kort Primeur voor Max in Qatar De Formule i gaat in november voor het eerst naar Qatar. Max Verstappen (23, foto) en de andere coureurs racen van 19 tot en met 21 november over het circuit van Losail, waar al sinds 2004 de Grote Prijs van Qatar voor motorcoureurs wordt gehouden. Qatar vervangt de GP van Australië. Bond: zorg over matchf ixing Tennisbond KNLTB maakt zich zorgen over matchfixing. De NOS meldt op basis van een anonieme Nederlandse tennisser dat zeker tien tennisprofs in ruil voor geld het verloop van partijen beïnvloeden. Daar zouden vier Nederlandse spelers bij zitten. ,,De onthul lingen van de podcast van de NOS tonen aan dat de dreiging van matchfixing reëel en acuut is'', aldus de KNLTB. ,,Met de open stelling van de kansspelmarkt is het te ver wachten dat de druk op onze spelers en an dere betrokkenen verder toe zal nemen.'' Reggeborgh: vaccin de norm Bijna alle schaatsers van Team Reggeborgh hebben zich laten vaccineren tegen corona. Ongevaccineerde deelnemers aan de Win terspelen moeten bij aankomst drie weken in quarantaine van de Chinese autoriteiten. Bij Reggeborgh staan onder anderen Kjeld Nuis, Ireen Wüst, Femke Kok en Hein Ot terspeer onder contract. Jumbo-Visma, de andere grote commerciële schaatsploeg in Nederland, wil voorlopig niets zeggen over het vaccinatiebeleid. Flitsen Volleybal Handbal Handboog In het stadion van Sturm Graz wer den twee wedstrijden gespeeld. Eentje ging tussen de supporters van PSV en de stewards van de thuisclub. De Eindhovense fans trokken een groot net voor het uit vak kapot en zo ontstond een soort kat-en-muisspel, waarbij het nylon de grote verliezer werd. Het schouwspel was kortstondig interessanter dan wat zich op de grasmat voor de tribunes afspeelde, maar na een kwartier veranderde dat. PSV nam het duel met de num mer twee van Oostenrijk in handen door de bal iets sneller van voet naar voet te laten gaan en de zijkan ten meer en vooral zuiver te zoeken. Er ontstond geen stortvloed aan ge vaar, maar uit een corner maakte Ibrahim Sangaré wel de 0-1. Hij profiteerde van de fysieke kracht van Marco van Ginkel, die de bal voor zijn voeten kon koppen. De Ivoriaan 'petste' de bal met een slimme voetbeweging binnen. Met Cody Gakpo opnieuw als aanjager speelde PSV sowieso een goede eerste helft en kende de ploeg van Roger Schmidt weinig problemen. Na rust leek de wed strijd al snel gespeeld, omdat Eran Zahavi het eindstation was van een perfect uitgevoerde counter. Via Mario Götze maakte hij de tweede treffer van PSV. De Eindhovenaren leken daar mee op een makkelijke zege af te stevenen, maar zorgden er zelf voor dat de geest in de Merkur Arena toch nog uit de fles kwam. Centrale verdediger Jon Stankovic kon onge dekt binnenkoppen uit een vrije trap en naast hem stonden nog twee spelers van Sturm Graz vrij. Keeper Joël Drommel kwam niet uit en even leken alle defensieve af- i PSV heeft door de overwinning in de Europa League weer wat rust in de tent e1NDI Quote van de dag 'Ik wil die bocht terugzien. Om dat hoofdstuk af te sluiten' AZ dacht na de 5-0 winst op Go Ahead Eagles van afgelopen zondag weer wat vertrouwen te hebben ge kweekt, na de slechte start van het seizoen. Maar de thuisploeg speelde gisteren lange tijd slecht. Pas in de tweede helft kwam er iets terug van wat op het AZ-spel van de afgelopen jaren leek. ,,We hebben het onszelf veel te moeilijk gemaakt", zei aanvoerder Owen Wijndal van AZ. Volgens de linksback speelde zijn ploeg veel te slordig. ,,We leden te veel balverlies en moesten steeds ver terug om de bal weer terug te krijgen. Dat had GROEP D Conference League beter gekund. Na rust waren we wat zorgvuldiger en toen kregen we ook wel de kansen. Daarvan hebben we er te weinig benut en daardoor bleef het spannend. Dat was niet nodig geweest." Juist de matig spelende Gud- mundsson bezorgde AZ de over winning. De IJslander bracht de thuisclub in de tweede helft op voorsprong na een goede aanval, maar de zekerheid van een over winning gaf die treffer nog niet. Zo belandde een inzet van verdediger Pantelis Hatzidiakos nog op de lat van het eigen doel. Het bleef uiteindelijk wel bij 1-0, waardoor AZ na twee wedstrijden op vier punten staat in groep B. Daarmee gaat het team van trainer Pascal Jansen aan de leiding. vrijdag 1 oktober 2021 FORMULE 1 TENNIS SCHAATSEN GO 123 Just Dronkers heeft zijn spor tieve loopbaan beëindigd. De 28-jarige libero was deze maand nog ac tief op het EK met Oranje, waarin het tot de kwartfinale reikte. Sinds zijn debuut in 2016 kwam hij 123 keer uit voor Oranje. V Lois Abbingh (29, foto) heeft haar rentree gemaakt bij Odense. Ze liep tijdens de kwartfinale met Oranje op de Spelen een spierscheuring op en stond lang aan de kant. 3 PSV is af van kater na zege in Graz Sturm Graz PSV Rik Elfrink Graz Philipp Max (rechts) viert zijn goal (1-3) tegen Sturm Graz met teamgenoten André Ramalho (midden) en Phillipp Mwene. Handboog schutter Mike Schloesser heeft voor de derde keer de wereldbeker op het com pound gewon nen. De 27-ja- rige Limburger is de eerste die dat lukt. De Nederlandse volleyballers nemen het volgend jaar bij het wk in Rusland in de groepsfase op tegen Argentinië, Iran en Egypte. Dat bleek uit de loting gisteren. De Italiaanse voetbalclub Inter heeft over het afgelopen seizoen een recordverlies gemeld: iets meer dan 245 miljoen euro. De Spaanse wielrenner Alejandro Valverde heeft gisteren de derde etappe van de Ronde van Sicilië gewonnen. —Wielrenner Remco Evenepoel kwam vorig jaar zwaar ten val in Lombardije. De berg is uit het parkoers, maar de Belg gaat er wel kijken J AZ FK Jablonec ALKMAAR Met de overwinning op FK Jablonec heeft AZ giste ren goede zaken gedaan in groep B van de Conference League. De Alkmaarders zijn nu koploper. Al bert Gudmundsson maakte de enige goal van de wedstrijd. Gisteren AZ - FK Jablonec 1-0 CFR Cluj - Randers 1-1 gespeeld w g v pt (v-t) 1 AZ 2 1 1 0 4 3-2 2 FK Jablonec 2 1 0 1 3 1-1 3 Randers FC 2 0 2 0 2 3-3 4 CFR Cluj 2 0 11 1 1-2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 20