Remkes denkt dat formatie nu vlot verloopt, maar weg naar Rutte-IV is lang Sturm Graz-PSV Personeelstekort plaagt verpleeghuizen Het zit erop. Na 113 jaar trouwe dienst heeft de Middensluis in Terneuzen zijn werk gedaan. De rondvaartboot Deninck, vol (oud-)medewerkers van Rijkswaterstaat, was het laatste schip dat geschut werd. De Nieuwe Sluis is in 2023 klaar. Walcheren PSV beantwoordt storm van kritiek met de voeten: 1-4 Sport 20 Familie biedt nood gedwongen helpende hand bij verzorging Bijna tweehonderd dagen na de verkiezingen is er dan toch een doorbraak. De oude coalitiepartijen VVD, D66, CDA en ChristenUnie (samen 77 zetels) zijn bereid te pra ten over een doorstart. Ze gaan bin nenkort om tafel om over een nieuw kabinet te onderhandelen, waarschijnlijk onder leiding van twee informateurs. Lang zat alles muurvast op het Binnenhof, maar onder dreiging van nieuwe verkiezingen knip perde D66-leider Sigrid Kaag als nog als eerste met de ogen. Ze wilde toch een doorstart van de huidige coalitie. Populisten Kaag kon niet anders, zei ze giste ren: ,,Er moet iets gebeuren. Nieuwe verkiezingen verdient Ne derland niet. En die spelen ook de populisten in de kaart." Opluchting overheerst bij VVD en CDA; CU en D66 hebben meer Het wordt een nieuw kabinet, ongetwijfeld met nieuwe gezichten reserves. Toch kan de eindfase van de formatie snel gaan na maanden van getreuzel, denkt informateur Johan Remkes. Regeerafspraken moeten grofmazig zijn, gedetail leerde uitwerking volgt later wel door de nieuwe kabinetsploeg. Het stuk dat VVD en D66 samen schre- ven, kan als bouwsteen fungeren. ,,Er is nu een grote behoefte aan daadkracht in Nederland", zei Remkes in een persconferentie. ,,Het wordt een nieuw kabinet, ge heel op nieuwe leest geschoeid, on getwijfeld met nieuwe gezichten." Want er moet een nieuwe wind gaan waaien op het Binnenhof. In plaats van 'elkaar kapot te maken' moeten partijen elkaar 'weer heel maken', zei Remkes. Dat is nodig om de grote kwesties van deze tijd - woningnood, klimaat, stikstof, de zorg - aan te pakken. Behalve Kaag predikten ook VVD-leider Rutte en CDA-aan- voerder Hoekstra gisteren over een schone lei, nieuw elan en een frisse start. Dat de oude vier partijen een half jaar lang nodig hadden om weer bij elkaar uit te komen, wordt door de oppositie fel bekritiseerd. Remkes snapt de verbazing, maar is vooral blij dat verkiezingen niet no dig zijn. ,,Dus ik ben blij dat par tijen nu bereid zijn om hun verant woordelijkheid te nemen." Garanties dat de poging slaagt zijn er niet. Partijen stellen hoge ei sen. Gisteren ontstond direct al controverse over Remkes' conclu sies dat ChristenUnie wel bereid was om medisch-ethische kwesties over te laten aan de Kamer. NieuwindePZCapp: fcaü Altijd op de hoogte van het V weer op jouw locatie »P 8 ZEELAND16 Coalitie belooft frisse start Een half jaar hadden de vier oude coalitiepartijen nodig om te ontdekken dat ze best weer kunnen samenwerken. Maar ze gaan het helemaal anders aan pakken. Als ze er uitkomen. Niels Klaassen Den Haag -Johan Remkes, informateur P 3-5 Vandaag grote verschillen 16°C in ons land Prijs €3,10 ~03 E vrijdag 1 oktober 2021 Geen krant ontvangen? pzc.nl/service/bezorging 8 11688 55 >555'

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 1