i^k Th l 11 4 A W. W. W. Margriet BESTEL TICKETS OP DEWINTERFAIR.NL/PZC INTERVIEW ERWIN VAN LAMBAART IS BLIJ DAT OOK LEGAAL ONLINE KAN WORDEN GEGOKT IN NEDERLAND Na jaren politiek gesteggel kunnen Nederlanders vanaf vandaag legaal online gokken bij tien aanbieders. De bekendste is staatsaanbieder Holland Casino. Algemeen directeur Erwin van Lambaart vertelt wat we kunnen verwachten. ,,De bekende casinospellen die we ook in onze fysieke vestigingen ken nen, zoals roulette en blackjack, maar ook poker en binnenkort bingo. We gaan verder een live-casino aanbie den, waar je onder begeleiding van een echte dealer online kunt spelen. Dat doen we vanuit een nieuwe stu dio in onze Scheveningse vestiging. Ten slotte bieden we weddenschap pen op sportwedstrijden aan." Onze fysieke casino's trekken een ander publiek V ,,Omdat er tot nu toe geen enkele controle op was. Online gokken ge beurde hartstikke illegaal op buiten landse sites. Vaak bij obscure bedrij ven zonder goede mechanismen om spelers tegen zichzelf te beschermen. Het is goed voor Nederland dat we mensen in een verantwoorde omge ving kunnen laten spelen, waarbij we kunnen ingrijpen als het uit de hand loopt." „Honderd procent zekerheid dat ie mand verslaafd raakt, is er niet. In onze software zitten echter slimme algoritmen die iemands speelgedrag continu monitoren. Mensen moeten daarbij aangeven met hoeveel geld ze maximaal willen spelen. Als iemand ineens 's nachts gaat spelen of plots veel hoger inzet, slaan onze systemen alarm. Dan kunnen we het spel stop zetten en een chat beginnen. We hebben daar een hele afdeling voor opgezet." ,,Als Holland Casino zijn wij in 1976 opgericht om Nederlanders veilig en verantwoord te laten spelen. Preven tie zit al een halve eeuw in onze ge nen. Commercieel hebben wij bo vendien niets aan probleemgokkers. Wij zoeken juist een duurzame rela tie, dat is veel waardevoller. Wat heb je er aan als iemand in korte tijd zijn hele hebben en houden verspeelt?" ,,Ik ben daar niet zo bang voor. Recla mes zijn strikt aan banden gelegd en op tv pas na 21.00 uur 's avonds toe gestaan. Het is verder verboden om je op jongeren onder de 24 jaar te rich ten, zij zijn immers extra gevoelig voor verslavingen als drugs, drank, seks of gokken. Dat doen we dan ook niet, ook niet online." ,,We moeten in praktijk kijken hoe het werkt. Een enorme overdaad aan BetCity.nl focust op sportweddenschappen gokreclames is echter in niemands belang. Dan ergeren mensen zich rot, terwijl wij daarmee een volledig reclameverbod riskeren. In sommige landen is dat al gebeurd." ,,Dat is mogelijk, in het buitenland zie je wel degelijk een bepaalde kan- nibalisatie. Maar onze fysieke casi no's trekken een ander publiek: veel mensen komen om gewoon een ge zellige avond met vrienden te heb ben." ,,Het geeft ook druk, noblesse oblige: adel verplicht. Als wij achter het net hadden gevist, weet ik al wat de krantenkoppen zouden zijn. De wer kelijkheid is dat we hier zeven jaar met man en macht aan hebben ge werkt. Nederland kent één van de strengste gokwetten van Europa, de lat lag hoog. Stapels papieren hebben we bij de Kansspelautoriteit aangele verd." Het allerleukste dagje uit voor vriendinnen PC VRIJDAG 1 OKTOBER 2021 'Wij grijpen in zodra het uit de hand loopt' David Bremmer Rotterdam Wat voor onlinespellen gaat Holland Casino aanbieden? Waarom is het een goede zaak dat online gokken legaal kan? - Erwin van Lambaart, directeur Holland Casino Hoe gaan jullie gokverslaving tegen? Niet iedereen is er van overtuigd dat gokbedrijven de verantwoordelijk heid aan kunnen en snel ingrijpen Verslavingsklinieken vrezen een hausse aan een gokreclames op tv en een forse toename van pro bleemgokkers. U heeft gemakkelijk praten als Hol land Casino. De meeste nieuwe aan bieders zijn totaal onbekend en heb ben reclame nodig om zich te onder scheiden. Naast Holland Casino mogen nog negen andere aanbieders online-kansspelen aanbieden, waaronder Nederlandse Lote rij (van de Staatsloterij en de Toto) en BetCity.nl. Bij de laat ste kan gewed worden op tal van sporten, waaronder voet bal, wielrennen, Formule 1, darts, basketbal en tennis. Om bekendheid te genereren heeft het bedrijf voormalig top- voetballer en Toto-boegbeeld Andy van der Meijde vastge legd. BetCity is overigens geen dochter van de gelijknamige Russische gokgigant. Het Ne derlandse bedrijf biedt ook di verse online-casinospellen aan. Krijgen jullie fysieke casino's door het online spelen straks minder mensen over de vloer? Dat jullie als staatsbedrijf een ver gunning zouden krijgen, was natuur lijk een abc'tje Margriet en Libelle presenteren samen vol trots Dé Winterfair van vrijdag 19 t/m donderdag 25 november in de Brabanthallen Den Bosch. Geniet samen van spetterende optredens, shop bij de leukste merken, ontdek nieuwe producten en doe mee met creatieve workshops. Kom je ook? Bestel vóór 18 oktober tickets en profiteer van 5 euro korting. Mocht het evenement geannuleerd worden als gevolg van de Covid-19 situatie in Nederland, dan worden je tickets doorgezet naar de volgende editie of kun je ervoor kiezen om je geld terug te krijgen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 11