Nog geen paniek bij korfballers puntloos Swift ZEELAND 15 donderdag 30 september 2021 André en Do Lous samen met hun hond Nelson op het par koers van de Kustmarathon, vlakbij hun huis in Westkapelle. geblesseerd af en toen ging het balletje rollen. Uiteindelijk ben ik via mensen uit de Gold-loopgroep overgehaald om op zaterdag van start te gaan.'' Hoewel het haar eerste echte marathon wordt lijkt Do er klaar voor. Samen doorliepen ze alle ge organiseerde Kustmarathon-trai- ningen. ,,Op twee na, want toen zaten we in Nerja'', merkt André op, ,,maar daar hebben we voor onszelf de geplande afstand gelo pen.'' Samen met de baantrainin- gen op dinsdag, loopjes op don derdag door Oranjezon en de heu veltrainingen van Jan de Wilde op zondag hebben ze een gedegen voorbereiding op zak. ,,Ik hoop met een groepje rustig van start te kunnen gaan. Alleen het strand, daar zie ik wel een beetje te genop'', erkent Do. Kramp En André, die ziet vooral op tegen het grote gevaar van kramp. ,,Kijk'', wijst hij naar de grote pot magnesiumtabletten midden op tafel. ,,Die staat hier niet voor niets. In mijn eerste Kustmara- thon, in 2018, moest ik door kramp achterwaarts de trappen bij het KNRM-station op. Eenmaal boven heb ik tien of vijftien minuten op Behalve een gezamenlijke passie ben ik nu op mijn 57ste ook fitter dan toen ik 18 was - André Lous (57) een bankje gezeten om uiteinde lijk wandelend de finish te halen.'' Recent kreeg hij bij de Bosbok- kentrail opnieuw last van het zelfde euvel. Na een zware trail van 30 kilometer was het raak. ,,Toen ik bukte om mijn schoenen uit te doen schoot het er direct in'', vertelt hij met een pijnlijke blik. Heeft hij dit jaar nog een doel? ,,Natuurlijk wil je jezelf verbeteren en ik zou op een tijd tussen de 4.15 en 4.30 uit moeten kunnen ko men'', vindt André. ,,Maar ik wil vooral ook kunnen genieten en bovendien weet je nooit wat je on derweg tegenkomt.'' ,,Misschien kom ik jou nog wel tegen als je weer kramp krijgt'', reageert Do met een knipoog. „Zolang we onze zoon Rene maar niet voor de fi nish tegenkomen, want die rijdt met het busje voor de uitvallers..." Na drie nederlagen op rij is er nog geen sprake van paniek bij de korfballers van hoofdklas ser Swift. ,,De wedstrijden die we volgens ons móeten win nen, komen nog", zegt aan voerder Joren Gillissen. ,,De eerste daarvan is zaterdag, thuis tegen SKF." Roeland van Vliet Middelburg De Middelburgse ploeg zit inge deeld in een loodzware poule. Toch is het volgens Gillissen wel reëel dat Swift voldoende punten pakt om er uiteindelijk in te blij ven. ,,Ik vind ons ook echt een hoofdklasser", geeft de captain aan. ,,Ik moet nu terugdenken aan een paar seizoenen geleden, toen we in de eerste helft van de veld- competitie ook maar vier punten pakten. Dat was nog in de over gangsklasse. Uiteindelijk bleven we er nog redelijk makkelijk in." Die vier punten moeten eigen lijk gepakt worden op de ko mende twee zaterdagen. Eerst is er een thuisduel met SKF, dat ook nog puntloos is. Daarna volgt een uitwedstrijd tegen Sporting Delta, dat tot nu toe alleen van SKF won. ,,Ook als we onverhoopt niet beide keren winnen, hebben we het zelf nog steeds allemaal in ei gen hand. Dus ook dan hoeven we niet meteen bang te zijn dat we eruit vliegen zegt Gillissen. ,,Natuurlijk staat er wel druk op ons. Maar dat is ook best lekker, vind ik." 'Duel met Fiks was een incident' Swift moet voorkomen dat het voor de dag komt zoals afgelopen zaterdag tegen Fiks. De oranje- zwarten werden toen compleet afgeschoten door de ploeg uit Oegstgeest en verloren met liefst 14-24. Gillissen: ,,Dat was een off day van het hele team. Ik vond dat we goed trainden in de week die eraan vooraf ging en we stapten ook met de beste intenties het veld in, maar uiteindelijk bakten we er niks van. We lieten Fiks in de wedstrijd komen op een ma nier die eigenlijk niet kan. Nadien hebben we daar natuurlijk met z'n allen over gesproken. We zien het duel vooral als een incident. We geloven nog steeds dat we het ver mogen hebben om wedstrijden op dit niveau te winnen." Bij Swift missen ze nog steeds Gijs Gillissen, die in 2020 afscheid nam. Menno Kasse staat nu op Ga er maar aan staan: op hun leeftijd al wekelijks in de hoofdklasse spelen. - Joren Gillissen zijn plek. En Noa van Zon is de vaste vierde dame geworden. Bei den hebben nog tijd nodig om te wennen. ,,Maar", zegt Joren Gillis sen: ,,ga er maar aan staan: op hun leeftijd al wekelijks in de hoofd klasse spelen. Noa deed het tegen Avanti al goed, met drie doelpun ten uit vijf schoten. En Menno scoorde tegen Groen Geel zeven keer. Maar je mag nog niet van hen verwachten dat ze er elke wedstrijd al staan. Daarvoor moet je toch iets meer naar de ervaren kern van ons team kijken." Joren Gillissen, hier links actief tijdens het zaalseizoen, weet dat Swift het vermogen heeft wedstrijden te winnen in de hoofd klasse. foto lex de meester GO FOTO BOAZ TIMMERMANS ^OFFIÉ acjunrants &jdviseats

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43