'Meerderheid voor Kerkeweg' Meer ruimte voor natuur Oranjezon Locatie skatebaan geen verrassing II krantenbezorgen.nl 6 Bel: 088 013 96 20 Word krantenbezorger in Middelburg, Oost-Souburg, Vlissingen of Westkapelle VIJF VRAGEN AAN WETHOUDER CHRIS DEKKER Prima vergoeding per vier weken, afhankelijk van de wijkgrootte Snel geld verdienen: je bent binnen een paar uur klaar Bezorgen kan van maandag t/m zaterdag Minimumleeftijd 15 jaar Liza Janse, Kees Minderhoud en Henk van der Poel hebben ruim dui zend formulieren verspreid. ,,En er zijn meer dan vijfhonderd ingele verd. Daaruit blijkt dat 334 kiezen voor de Kerkeweg, 171 voor de Mo lenwal en er waren 28 blanco stem men." Die uitkomst verschilt nogal met het onderzoek van de gemeente naar het draagvlak voor nieuwbouw van die voorzieningen aan de Kerke weg of de Molenwal. Volgens het da gelijks bestuur zou er geen duidelijk voorkeur zijn voor een van die twee locaties. Minderhoud en andere om wonenden van de Molenwal von den die conclusie vreemd. ,,Omdat uit de online-bijeenkomsten over die plannen bleek dat er toch een meerderheid van de inwoners kiest voor bouwen aan de Kerkeweg. Al leen de omwonenden van die weg waren overduidelijk tegen. Bij de an dere bijeenkomsten van onder an dere ondernemers, jongeren en le den van verenigingen was telkens een meerderheid voor de Kerkeweg. Beweegredenen Daardoor zijn de omwonenden van de Molenwal niet verrast door de uitslag. Ze hopen dan ook dat de ge meenteraad vanavond op zijn minst besluit het voorstel voor het aanwij zen van een locatie in Westkapelle voor de nieuwe voorzieningen uit te stellen. En te onderzoeken wat het echte draagvlak en en de beweegre denen zijn voor de Molenwal en de Kerkeweg. Ze wijzen er ook op dat het Veerse college steeds aangeeft dat draagvlak heel belangrijk is en dat het wil luis teren naar de inwoners. Volgens de drie heeft het nu de kans te tonen dat dat serieus is. Ze merken ook op dat kiezen voor de Kerkeweg betekent dat er meer gebouwd kan worden in Westka- pelle. Daar is volgens hen een enorme behoefte aan. Kiezen voor de Kerkeweg betekent dat er (star- ters)woningen gebouwd kunnen worden op de locatie Molenwal." ORANJEZON Het strand bij Oranjezon is sinds gisterochtend een officieel Groen Strand. Dank zij een samenwerkingsproject van Het Zeeuwse Landschap, de ge meente Veere, de paviljoenhou ders en andere deelnemers is er nu meer ruimte voor de natuur. Zo wordt het afval dat aanspoelt handmatig opgeruimd door vrij willigers; worden de broedvogels beschermd en zetten de aanwe- zige strandpaviljoens hun beste beentje voor om milieuvriendelijk te werken. Groene wimpel Wethouder Adri Roelse (DTV, toerisme) kreeg de groene wimpel en hees die in een vlaggenmast bij strandpaviljoen Aloha. De aanwe zigen kregen onder meer het drin gende advies om ervoor te zorgen dat wier blijft liggen op het strand. Het dient namelijk als voedsel voor wiervliegen maar is ook een schuilplaats voor strandvlooien en andere insecten. Na die uitleg volgde nog een lunch waarbij de deelnemers ontdekten dat wier ook erg lekker kan zijn. Paul Ver- hoeff van Het Zeeuwse Landschap raadt bezoekers van het strand aan om afval op te ruimen. ,,Dat is al tijd goed. Op die manier help je de natuur." ,,Door de potentie van het hele gebied aan de Geersesweg te gebruiken. Er zijn daar al twee scoutingverenigingen, een voet balveld en een fietscrossbaan. Ik ben blij dat we de skatebaan behouden voor de wijk donderdag 30 september 2021 Een meerderheid van de inwo ners van Westkapelle vindt dat de nieuwe basisscholen, de sporthal en de sociale voorzie ningen aan de Kerkeweg moe ten komen. Dat blijkt uit een en quête die omwonenden van de Molenwal de afgelopen weken hielden. Daaruit blijkt dat 65 procent kiest voor nieuwbouw aan de rand van het dorp, aan de Kerkeweg. 35 Procent kiest voor de Molenwal. Emile Calon Westkapelle MIDDELBURG De plek die als eerste werd genoemd voor een nieuw skatepark blijkt ook de enige in Middelburg die er ge schikt voor is: de Geersesweg. Toch is wethouder Chris Dek ker blij met de zoektocht naar alternatieven. ,,Niemand kan achteraf zeggen: 'Hé, jullie zijn een plek vergeten." Maurits Sep j De Geersesweg had vanaf het begin de voorkeur van de ska- I ters zelf. Dekker: ,,Ja, we hebben met hen naar verschillende alternatieven gekeken. Maar dit was inderdaad hun voorkeursplek, dus zij zijn er blij mee dat die het wordt." 2 Omwonenden van de Geer sesweg zijn niet blij. Zij heb ben nu al overlast en vrezen dat die erger wordt. ,,Nou, zij zijn niet zo zeer bang voor overlast door skaters. Dat zal wel goed gaan. De dichtstbijzijnde woning staat op 150 meter van de toekomstige baan. Ze zijn vooral bang dat het skatepark andere jongeren aantrekt en dat de buurt een hangplek wordt." 3 Dat is ook overlast. Hoe wilt u die voorkomen? De Groene Wimpel wappert op het strand bij Oranjezon. Links ecoloog Chiel Jacobusse (Het Zeeuwse Landschap) in gesprek met recreatieondernemer Ab Pouwer. foto julia van beinum Maar het gebied leent zich voor veel meer. We kunnen de wandel paden verbeteren, iets doen met beplanting, klimrekken plaatsen, misschien wel een bloemenpluk- tuin aanleggen. Dan krijgt het hele gebied een semi-recreatieve func tie. We gaan nu met drie groepen mensen in gesprek: met de ska ters over de nieuwe baan, met de bewoners van de Veerse Poort over de herinrichting van het oude skatepark en met omwonenden van de Geersesweg over het ge bied rondom de nieuwe baan." 4 De bewoners nabij de Geer sesweg mogen nog inspre ken op de locatiekeuze. Maar als u nu al vaststelt dat dit de enige optie is in heel Middel- - Chris Dekker, wethouder M Wethouder Chris Dekker: ,,Ik had de lo catie Geerses- weg graag in geruild als er een betere was geweest. Maar die is er niet." FOTO LEX DE MEESTER burg, wat heeft die inspraak dan nog voor zin? ,,Die heeft zeker zin. Hun reacties zullen we gebruiken bij de uitwer king van de plannen voor het ge bied. Anderzijds: ik had deze plek graag ingeruild als er een betere was geweest. Maar die is er niet. Uiteindelijk ben ik blij dat we met deze locatie de skatebaan behou den voor de wijk waar die nu al is. Dat is voor de kinderen uit de buurt heel belangrijk." 5 De skaters hebben steeds uitgesproken dat ze een plek willen die kan uit groeien tot meer dan een skate- park. Waar ook andere urban sporten mogelijk zijn. Kan dat? ,,We gaan er eerst voor zorgen dat het een skatebaan wordt die uit dagend is maar die ook niet alleen gebruikt kan worden door de al lerbeste skaters. Het wordt een baan van gemiddeld niveau, zodat het echt een jeugdvoorziening is. Maar ruimte om te groeien en nieuwe voorzieningen toe te voe gen, is er zeker."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 34