'In ons B op het podium' 6 Ambras viert 40-jarig jubileum en blikt terug op memorabele optredens woensdag 29 september 2021 Sophie Stockman Hulst Piet Scheerders, Hans en Rob van Bellen en Jos Neve spelen al veertig jaar samen, in dezelfde bezetting. De mannen kijken terug op hon derden liedjes, vijf cd's, twee lp's, een dvd, liedboek, minstens dui zend optredens en bijzondere sa menwerkingen. Bij de geschiedenis van Ambras horen de liedjes, waarvan som mige tot op de dag van vandaag ac tueel zijn. Zo werd Ambras ge vraagd een lied te schrijven voor de overdracht van het stuk nieuwe natuur bij Perkpolder. In 2015 was het gebiedje een feit en de band schreef het nummer Het Gat van Frank. Vernoemd naar Frank van Driessche, die destijds wethouder was. Het stuk natuur heet in de volksmond sindsdien gewoon het 'Gat van Frank'. Van optredens zijn er ook talloze anekdotes. Garnalen ,,We proberen bij elke cd-presen- tatie iets speciaals te doen. Op Tot Botskes stonden zeemansliedjes en in dat kader vroegen we Peter de Bot om in 2005 een film te maken. We waren 'te laat' voor het concert en de mensen kregen die film te zien, als een soort livestream: men sen zagen ons vanuit Paal garnalen Het concert met de harmonie van Kloosterzande was een geweldige ervaring vissen. We kwamen terug met dat bootje en gingen iets drinken. Tot iemand naar ons toe kwam en zei: jullie moeten toch optreden van daag? Wij schrokken op en reden in vliegende vaart naar De Halle in Axel. Op het goede moment kwa men we écht de zaal binnen in ons vistenue. In de pauze at de hele zaal verse garnalen." Feest ,,De harmonie van Kloosterzande bestond in 2015 honderdvijftig jaar en het was de hele week feest. In de sporthal traden wij een avond op met de harmonie. Dirigent Eric Provoost is sinds mensenheugenis fan van Ambras. Zijn wens was om ooit een concert te doen met ons én liedjes van ons.'' Partituren ,,Toen hij bij de harmonie in Kloosterzande ging dirigeren, kreeg dat langzaam gestalte. Wij hebben bij optredens de teksten bij de hand, maar geen uitgeschreven partituren. Die werden allemaal uitgeschreven voor de fanfare: hele stapels papier. We hadden zoiets nog nooit gedaan. Dat was een heel aparte ervaring en een prachtig concert. De sporthal zat bomvol!" ,,Geregeld worden we gevraagd om in verzorgingstehuizen op zondagochtend liedjes te brengen. Dat doen we op verschillende afde lingen. Dat begon spontaan, toen we pakweg dertig jaar bestonden. We wilden iets doen voor ouderen. De mensen konden niet naar ons komen, dan kwamen wij wel naar de mensen. Dat is uitgemond in structurele zondagochtendconcer tjes. Daar hebben we heel veel ple zier in. We treden ook op voor mensen met dementie. Mensen die vrij stilletjes zijn, zingen won derbaarlijk mee met alle liedjes. Het lijkt wel of er dan een ander 'luikje' opengaat." JUBILEUMCONCERT VL Ambras is al veertig jaar een muzikaal begrip, de burgemees ter van Hulst is zelfs voorzitter van de fanclub. We lichten er drie memorabele optredens van de dialectgroep uit. -Diatlectgroep Ambras, Hulst v Ambras met van links naar rechts Rob van Bellen, Jos Neve, Piet Scheerders en Hans van Bellen. foto peter nicolai Ambras laat het jubileum niet onopgemerkt voorbij gaan en geeft op zaterdag 9 oktober een voorstelling in Den Dullaert, om 20.00 uur. Er komen liedjes uit de af gelopen veertig jaar voorbij. Kaarten zijn te koop via hulstcultureel.com. M Ambras presenteerde de cd Tot Botskes in 2005 in De Halle in Axel. De band kwam in vis- tenue 'te laat' de zaal bin nen. FOTO PETER NICOLAI M Ambras luis terde het vijfja rig jubileum van de locatie Geslechtendijk van Curamus in Sint Jansteen op met een op treden, in 2016. FOTO CAMILE SCHELSTRAETE

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 69