'Je koopt onze verlichting voor het leven, alles kan uit elkaar en meeverhuizen' 'We ontwerpen vaak voor bedrijfsruimtes, maar óók voor de particulier' 'Weinig kans dat je bij iemand binnenstapt met dezelfde lamp WONEN INTERIEUR 5 Bij Aptum in Eindhoven maken ze lichtobjecten voor groot en klein met respect voor de natuur. ficht vinden wij het be langrijkste onderdeel van je interieur. Met licht bepaal je de sfeer van je woning'', zegt Tineke Beunders, samen met levenspart ner Nathan Wierink de drijvende kracht achter Aptum. Het ontwerp bureau legt zich in Eindhoven toe op licht. ,,Met één druk op een knop is licht aan te passen aan je stemming of het licht dat van buiten komt.'' Beunders en Wierink kennen el kaar sinds 2000. Sindsdien werken ze samen onder de naam Ontwerpduo, goed voor een collectie uiteenlopend van koektrommel tot schommelbed. ,,Maar we zijn al vanaf het begin ge specialiseerd in licht.'' Wat wil je ook, in de Lichtstad van de Lage Lan den? Het lichtwerk is ondergebracht in Aptum (Latijn voor 'passend'). Faam verwierf het koppel met Light Forest, een lamp die als een klimplant door de ruimte woekert. Een andere blikvanger is de serie Contour, net als Light Forest een 'grafische weergave van de natuur'. Beunders: ,,We ontwerpen de ver lichting specifiek per ruimte, op maat. Het is een compromis tussen wat de klant wil, wat de klant wil be talen en wat wij geschikt vinden voor die ruimte. Zo'n lichtplan kan om vangrijk worden. We ontwerpen dus vaak voor bedrijfsruimtes, hotels of restaurants, maar óók voor de parti culier. ,,En we maken altijd een kleine voorraad van kant-en-klare basis versies, hoewel ook die nog kunnen worden aangepast aan specifieke wensen.'' Vakmanschap met een kor- tere levertijd - inclusief duidelijke instructies voor de montage. ,,Natuur en milieu, daar zijn we erg mee bezig'', zegt Beunders. ,,Zo is ook onze werkwijze: we produceren bijna alles binnenshuis, in kleine op lages. En onderdelen betrekken we zo dichtbij mogelijk, dus meestal van Nederlandse bedrijven. Mentale gezondheid vinden we net zo be langrijk. We werken met een klein, bevlogen team en vissen de krenten uit de opdrachtpap. Dus geen grote oplages die helemaal uit China moe ten komen.'' Ook de oplage van de basiscollectie is klein: weinig kans dat je bij iemand binnenstapt die dezelfde lamp heeft als jij. ,,Je koopt onze verlichting voor het leven: in principe kan alles uit el kaar en meeverhuizen naar een ander huis. En wat duurzaamheid aangaat, we werken nu aan een systeem waar bij je onze lichtobjecten kunt huren. Interessant voor het bedrijfsleven, maar we willen het ook optuigen voor particulieren. Een soort lichtbi- bliotheek, zeg maar.'' -Annet de Groot werken samen onder de naam Ontwerpduo, het bedrijf ach ter Aptum. GO WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2021 FOTO'S APTUM Faam verwierven ontwerpers Beunders en Wierink met Light Forest, een lamp die als een klimplant door de ruimte woekert. Meer dan licht alleen Een 'grafische weergave van de na tuur' is de gedachte achter Contour. De verlichting wordt per ruimte ont worpen en op maat gemaakt. Contour en Light Forest worden op maat gemaakt. Beide lampen zijn er ook kant-en-klaar. O aptumlighting.com Lamp Contour is een spel van licht en lijnen. De onderdelen zijn van gecoat staal en led. Tineke Beunders en Nathan Wierink

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 53