ZEELAND 11 Amazone is in drie maanden tijd klaargestoomd voor Kustmarathon Dressuuramazone Wilma Salm uit 's Heer Hendrikskinderen debuteert dit jaar binnen het Kustmarathon Team van ZLM, haar werkgever. ,,Ik ben niet iemand die snel afhaakt, maar het is toch fijn als er constant mensen zijn die je stimuleren om door te gaan." In ruim drie maanden is Wilma Salm klaargestoomd voor de Kustmarathon. Die spoedcursus 'langeafstandlopen' combineerde ze met haar werk bij verzeke ringsmaatschappij ZLM en haar activiteiten binnen de paarden sport, wat soms best lastig was. ,,Op iedere dinsdag ging ik al om 5.00 uur 's ochtends trainen", vertelt de 31-jarige inwoonster van 's-Heer Hendrikskinderen. ,,Ja, echt! Je moet je tijd toch er gens zien te vinden. En het was nog lekker ook. Dan liep ik 10 ki lometer met een vriendin, deden we samen een bakkie koffie.Ik vond het een mooie start van de dag." Salm reageerde begin juni met enthousiasme op een intern mailtje bij ZLM. Wie had er zin om aan te sluiten bij het al jaren bestaande Kustmarathonteam van het bedrijf? ,,Ik dacht: waarom ook niet? Ik houd wel van een uitdaging. En je hoort van iedereen dat dit evenement fantastisch is om een keer mee te maken. Bovendien hoefde ik niet helemaal vanaf nul te beginnen. Ik liep al wel wekelijks met vrien dinnen hard. De ene keer 8 kilo meter, de andere keer 10. De ken ners binnen het team zeiden dat het wel moest kunnen om bin nen een paar maanden op te gaan voor een marathon. Het was kort dag, maar niet onmogelijk. Wel moest ik dan zonder blessures blijven." Het lichaam van de Bevelandse hield het, terwijl Jos den Hollan der haar trainingsarbeid gestaag opschroefde. Salm schrok wel van de lange duurlopen. ,,Dan liep ik drie uur en bedacht ik: straks moet ik tijdens de Kustmarathon nóg verder", vertelt ze. „Daarom vond ik het heel fijn om deel uit te kunnen maken van een team. Ik ben een leek op het gebied van hardlopen. Het was mooi dat an deren naar me omzagen en dat Jos over mijn schouder meekeek. Ik werk 32 uur in de week, rijd ook heel wat paarden en dan had ik dit hardlopen er ook nog bij bedacht. Ik ben niet iemand die snel afhaakt, maar het is toch fijn als er constant mensen zijn die je stimuleren om door te gaan." Het ZLM Marathonteam is voor eigen werknemers, relaties van het bedrijf en ietwat bekendere Zeeuwen. Binnen die laatste cate gorie valt Salm ook wel: als dres suuramazone staat ze al jaren aan de provinciale top. Met I'm like nobody else, de merrie die ze in 2020 verkocht, won ze in de om geving alles wat er te winnen viel. En nu heeft ze ook weer twee paarden op nationaal niveau rijden. ,,Met hardlopen hield ik me altijd een beetje fit. Je wilt niet het paard hard laten werken en zelf er met heel wat kilo's bo venop zitten. Maar ik was nooit heel fanatiek. De laatste maanden is dat natuurlijk wel even anders. Dan liep ik drie uur en bedacht ik: straks moet ik tijdens de marathon nóg verder Er zijn zelfs dagen bij waarop ik heel lekker loop en denk: mis schien moet ik dat er maar een beetje in houden. Ik bekijk dat wel na de Kustmarathon." Doelen zetten De paardensport en het hardlo pen hebben parallellen, ziet Salm. ,,Ik was al gewend om doelen te zetten", vertelt ze. „Daarnaast heb je in beide takken van sport doorzettingsvermogen nodig. In de dressuur merk je ook wel eens dat dingen niet vanzelf gaan en weet je dat het soms wat langer duurt om een paard iets te leren dan je had gedacht." Maar er is ook een groot verschil, stelt ze. „Dressuur is nog in zekere zin een teamsport. Je doet het toch samen met een paard. In het hardlopen sta je er helemaal al leen voor." Salm weet niet precies wat ze zaterdag moet verwachten. Ze heeft wel al allerlei verhalen over de Kustmarathon gehoord, maar is er nooit zelf bij geweest. ,,Ik laat het allemaal wel op me afko men." Voorzichtig noemt ze een eindtijd van 4.45 uur, maar pin haar er niet op vast. „Binnen het ZLM Kustmarathon Team zitten allemaal ervaren mensen. Die vertellen dat ik niet te hard moet beginnen en een lekker groepje moet gaan opzoeken. Dat ga ik doen en dan zie ik wel wat het oplevert. De eerste 20 kilometers schijnen nog wel te doen te zijn, maar dan komt het strand en nog later volgen de trappen..." woensdag 29 september 2021 Wilma Salm trainde om 5.00 uur 's ochtends voor de Kustmarathon Roeland van Vliet 's-Heer Hendrikskinderen - Wilma Salm (31)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43