O 0 O Zwarte Panter wilde geen grijze muis zijn paiuter Van Dijkes kunnen nog net niet juichen ZWAMF 10 ZEELAND Aertssen wint met Ajax van Besiktas Boek over Frans de Munck Kerkhove kan niet opnieuw stunten VOETBAL Olivier Aertssen heeft met Ajax onder 18 de eerste overwinning geboekt in de UEFA Youth League. Na het 1-1-gelijkspel van twee weken geleden in Lissabon, werd dinsdag middag Besiktas in Amsterdam met 3-1 versla gen. De ploeg van trainer Dave Vos kwam in eigen huis op voorsprong via doelpunten van Hlynsson en Van Axel Dongen. Een kwartier voor tijd, bij een 2-0-tussenstand, veroor zaakte Aertssen een (makkelijk gegeven) strafschop. Het kwam de centrale verdediger uit Wolphaartsdijk op een gele kaart te staan, maar de inzet vanaf elf meter werd gestopt door de debuterende keeper De Graaff. In de slotfase werd het nog 3-0 en 3-1. WIELRENNEN Wielrenner Mick van Dijke uit Colijnsplaat is vijfde geworden in de openingsrit van de Ronde van Kroatië. Broer Tim reed in het pe loton als 47ste over de streep, op twee secon den achter de top twaalf. De Zeeuwse broers van Team Jumbo Visma zagen hun ploegge noot Olav Kooij in een turbulente sprint nipt geklopt worden door de Duitser Phil Bauhaus. De Ronde van Kroatië is een zesdaagse ritten koers waar kanonnen als Simon Yates en Mi- kel Landa aan de start staan. De eerste etappe was nog vlak, vanaf vandaag zal er onderweg ook geklommen moeten worden. V/d Berge Tennisster Lesley Pattinama-Kerkhove is in de eerste ronde van het Astana Open WTA- toernooi direct uitgeschakeld. De nummer 80 van de wereld, Anastasia Potova, was met 7-5 en 6-1 te sterk. De uit Zierikzee afkomstige Pattinama-Kerkhove (29) was in augustus op het WTA-toernooi van San José nog in drie sets te sterk voor de pas 20-jarige Russin. Op het Kazachstaanse hardcourt kon de Zeeuwse nummer 148 van de WTA-ranglijst die stunt niet herhalen. Pattinama-Kerkhove kon een set lang goed bijblijven maar capituleerde als nog aan het einde van het eerste bedrijf, waarna de tweede set een formaliteit bleek. Quote van de dag We have a lot of quality, when we play our own game,1 we can keep the three points in Al Jazira. Tolhoek Voetbalster Da- nique Tolhoek (foto) uit Ka- pelle speelt vanavond om 19.00 uur met het Nederlands team onder 17 tegen Schot land. De spits van Ajax kan haar officiële debuut maken voor O17 in de EK-kwalificatie- wedstrijd die in Uden wordt ge speeld. Zaterdag 15 juli 2017. Het was alsof je oog in oog met Frans de Munck stond. Hier stond een verzorgde man, beetje hoekig hoofd, stoer ge zicht, donkere wenkbrauwen en - dat vooral - zwart, achterover ge kamd haar. Dit was sprekend de man die je op oude zwart-witfoto's door het doel zag vliegen, Jane Mansfield zag kussen en op aller lei elftalfoto's stond. Maar ja, die Frans de Munck was al in 2010 overleden. Dit was Ronald de Munck, Roon voor intimi. Hij was er op die zomerdag bij toen in het bijzijn van wethouder Derk Alssema en gedeputeerde Jo Annes de Bat het straatnaam bordje van het Frans de Munckpad werd onthuld. Dat gebeurde op sportpark Het Schenge in Goes, achter de kantine van W Goes. Op deze plaats was de sportcarrière van De Munck gekickstart. Toepasselijker kon het niet. Roon de Munck zorgt voor de in teressantste verhaallijn in de bio grafie over zijn vader, geschreven door Danny van der Linden uit Maarssen. Hij is de verpersoonlij king van de kracht én de zwakte van zijn vader: vrouwen. Vader Frans was een womanizer toen dat woord nog niet eens bestond. Roon is de zoon van Frans en Annie Hof- mans, maar Frans was op dat mo- ment getrouwd met iemand an ders. Door die netelige situatie be landde Roon als baby in een pleeg gezin. Nota bene in een Zeeuws pleeggezin. Hij zag zijn biologische ouders regelmatig, maar 'ze waren meer een soort oom en tante die op bezoek kwamen'. Openhartig en zonder wrok vertelt Roon over zijn situatie en zijn beroemde vader. Die dimensie uit het leven van Frans de Munck was nog niet eerder zo praktisch beschreven. Waarom is het privéleven van de keeper Frans de Munck het noemen waard? Het vertelt iets over zijn aard. Frans de Munck wilde gezien worden, op het veld en daarbuiten. Onder de lat wilde hij niet gewoon ballen stoppen, hij wilde glansrijk en stijlvol ballen stoppen en daar mee in zijn eentje wedstrijden winnen. Met zijn verre uittrappen wilde hij ook voor assists voor de spitsen zorgen. Ook buiten de lijnen wilde hij een leven in de spotlights. Hij was van Veendam tot Keulen met zijn verzorgde uiterlijk een vrouwen magneet a la James Dean, reed rond in grote Mercedessen, reisde in te genstelling tot zijn ploegmaats eer steklas en acteerde tussen het kee pen door zelfs in een speelfilm. De zwarte panter wilde simpelweg nergens een grijze muis zijn. Het wordt in het boek niet hele maal duidelijk waar die bewijsdrang precies van daan komt, behalve dat Frans de Munck senior ook al dandyachtige trekken had. 'Hij was altijd op stap, achter de vrouwen aan.' Er wordt ook niet helemaal dui delijk waarom Frans junior nou zo'n geweldige doelman was. Hoe zouden hedendaagse keeperstrainers bijvoorbeeld tegen zijn technische vaardig heden aankijken? De kroniek die nu echter van hem geschetst wordt, blijft veel omvattend. Zijn mislukte moves naar Ajax en Barcelona komen aan bod, de weg naar de landstitel met DOS uit Utrecht, hoe hij bijna in Australië ging keepen, contractpe rikelen, de Watersnoodwedstrijd in 1953 die de doorbraak van het prof voetbal in Nederland forceerde, zijn haat-liefdeverhouding met Oranje en zijn jaren als trainer bij profs en amateurs. Het is als een geschreven plakboek. Er wordt geen nieuw licht op het leven van Frans de Munck gewor pen, maar de bundeling van verha len rechtvaardigen het boek. En de straatnaam. woensdag 29 september 2021 GO Mick van Dijke (rechts) werd 5de in de Ronde van Kroatië, broer Tim 47ste. foto anp TENNIS - Roy Hendriksen uit Middelburg, assistent trainer bij Al Jazira, nam de honneurs waar van de geschorste Marcel Keizer. Hij sprak tijdens de persconferentie zijn vertrouwen uit en werd beloond, zijn ploeg won met 1-0. Domenique van den Berge trad zaterdag bij Bruse Boys in de voetsporen van zijn vader Jacob. De aan valler scoorde twee keer tegen De Meeuwen en bereikte daar mee de grens van 100 (na)competitie- doelpunten voor zijn club. Vader Jacob zette in het begin van deze eeuw na bijna 300 doelpun ten een punt achter zijn car rière. a (0 Volgende maand verschijnt een boek over Frans de Munck, één van de negen voetbalinternatio nals die Zeeland heeft voortge bracht. Was er nog iets nieuws te vertellen over de markante doelman uit Goes? PZC-sport- verslaggever Rudy Boogert las het boek, waarin hij ook zelf voorkomt als aanjager van het Frans de Munckpad in Goes. Rudy Boogert Maarssen De cover van de biografie over Frans de Munck. foto edicola sport Frans de Munck, de zwarte pan ter. Auteur Danny van der Linden. ISBN 9789493201651. Uitgeverij: Edicola Sport. Roon de Munck bij het straatnaambordje dat in Goes als eerbetoon aan zijn vader Frans werd be dacht. FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 42