Een pandemie laat wie er ïfijie proble en kom j Rode Kruis 8 ZEELAND Pieter Ventevogel nieuwe directeur van Cultuurwerf in Vlissingen Zie je het Rode Kruis, zie je hulp. Ventevogel wil onder meer een cu linair evenement op de boulevard opzetten en grote bands in De Las- loods programmeren. „We hebben een enorm nare periode gehad van alleen maar afbraak, als gevolg van de bezuinigingen die de gemeente Vlissingen heeft doorgevoerd. Van de Cultuurwerf is weinig meer over. Nu het met de gemeente wat beter gaat, lijkt het me een mooi moment om weer te gaan bouwen." Uitgekleed In het verleden programmeerde de Cultuurwerf ook concerten, voor stellingen en exposities. Dat is alle maal verdwenen. De organisatie is grotendeels uitgekleed en alleen rond de festivals op sterkte. ,,Nu zit er bijvoorbeeld een paar weken lang niemand op kantoor. Ik wil heel graag het aantal activiteiten weer uitbreiden, om weer een professio nele organisatie te krijgen en te zor- l f\ h iSl .«1 gen voor continuïteit. Het is be langrijk dat we weer kunnen groeien en een positief geluid op cultureel gebied kunnen laten ho ren, want het was wel heel droevig de laatste tijd." Ventevogel, die Onno Bakker op volgt, is allerminst een onbekende voor de Cultuurwerf. Hij werkt al tien jaar op zelfstandige basis voor de organisatie, als projectleider fes tivals. ,,In de loop der jaren heb ik ,,Daar kan ik nog niet veel over zeg gen, maar ik ben onder meer bezig met een culinair evenement op de boulevard." Ook verkent hij de mo gelijkheden voor een reeks concer ten van bekende bands in De Las- ook zelf een aantal evenementen opgezet, zoals Vlissingen Wonder stad, dat ik in mijn eentje doe. Als ik dat soort activiteiten bij de Cul- tuurwerf kan inbrengen, wordt ie dereen daar blij van, denk ik." Nieuwe evenementen Hij wil daarnaast samenwerken met organisaties zoals Vlissingen Klassiek. Verder is hij van plan om nieuwe evenementen op te zetten. Als je ziet hoeveel mensen de komende jaren in Vlissingen gaan wonen, dan moet je als gemeente ook wat bieden loods. ,,Ik wil niemand in het vaar water zitten, maar ik zou het heel fijn vinden als we in Zeeland weer wat meer aanbod krijgen van pro fessionele muziek, of het nu jazz, klassiek of pop is. Daarvoor zie ik heel goede mogelijkheden." Steun van de gemeente is onmis baar om de Cultuurwerf weer voor uit te helpen. Ventevogel is daar op timistisch over. ,,Wat ik in de wan delgangen heb gehoord, is dat ze wel enthousiast waren over mijn kandidatuur." De gemeente heeft hem ook al benaderd, onder meer om mee te denken over de activitei ten rond de bevrijding van Vlissin- gen van de Spanjaarden, in 2022 precies 450 jaar geleden. Het gemeentebestuur denkt volop na over een cultureel cen trum in de Machinefabriek. ,,Dat zou fantastisch zijn", zegt Ventevo- gel. ,,Ik hoop van harte dat het lukt om daar iets neer te zetten waar je met allerlei organisaties bij elkaar zit." De stad heeft dat ook hard no dig, zegt hij. ,,Als je ziet hoeveel mensen de komende jaren in Vlis- singen gaan wonen, dan moet je als gemeente ook wat bieden. Die mensen hebben wel zin om in het weekend wat te doen. Dan kom je niet weg met een bioscoop en een veredelde theaterzaal." In de lift Het is voor Ventevogel een mooi moment om het roer over te ne men: de coronazorgen lijken gro tendeels achter de rug, Vlissingen zit duidelijk in de lift en met de Cultuurwerf kan het alleen maar beter gaan. ,,Lager dan dit kunnen we niet zakken, want dan zijn we gewoon weg. Wat dat betreft biedt dit heel veel kansen. Ik hoop dat ik het allemaal ook kan waarmaken, maar daar heb ik wel vertrouwen in." Nood heeft geen agenda. Daarom zijn wij er. Vierentwintig uur per dag, zeven dagen in de week. Voor wie dan ook. Waar dan ook. Waarom dan ook. woensdag 29 september 2021 PC 'Stad heeft cultuur hard nodig' De Cultuurwerf, organisator van Bevrijdingsfestival Zeeland en Festival Onderstroom, heeft een nieuwe directeur: Pieter Vente vogel (46). Hij heeft grote plan nen. Rolf Bosboom Vlissingen V f Ml 'm Pieter Ventevogel. foto ruben oreel - Pieter Ventevogel, Cultuurwerf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 40