Toerist wil info op papier en een praatje 6 Slechts één plek in Middelburg bleek geschikt voor aanleg nieuw skatepark De Geersesweg bleef na onderzoek van een groot aantal locaties als enig haalbare plek over, stelt het ge meentebestuur. Veel locaties vielen af omdat ze geen eigendom waren van de gemeente, of omdat de grond een andere bestemming had. Dat gold bijvoorbeeld voor het ter rein bij de huisartsenpost op Rams- burg, het Zwin (bij de moskee) of de Mortiere. Een ander dilemma was dat veel goed bereikbare plekken - zoals het Amaliapark en Park Toorenvliedt - te dicht bij huizen liggen, waardoor er weer geluidsoverlast kan ont staan. Dat was precies het probleem met de huidige skatebaan in de Veerse Poort, die daar vanwege de overlast weg moet. Uiteindelijk bleven er twee plek ken over: het Meiveld en de Geer sesweg. Ook het Meiveld viel af, omdat uit onderzoek bleek dat die plek toch voor geluidsoverlast kon zorgen voor de flats in de buurt. Maar ook bewoners en belangheb benden in het gebied rond de Geer sesweg zijn bang dat de overlast die ze nu al ervaren, erger zal worden. Dat hebben zij duidelijk gemaakt in gesprekken die al met het gemeen tebestuur zijn gevoerd. Vanaf 6 oktober krijgen belang hebbenden zes weken de tijd om te reageren op het besluit van de ge meente. Indien de locatie Geerses weg daarna definitief wordt aange- wezen voor de skatebaan, volgen nieuwe gesprekken met omwonen den over de te nemen maatregelen, belooft Dekker. Volgens wethouder Dekker is het de bedoeling dat het nieuwe skatepark in het voorjaar van 2022 klaar is. De gemeente be taalt de bouw. De skatebaan zelf wordt ontworpen door de skaters. Het geld dat zij hebben ingezameld mogen ze ook zelf uitgeven aan ac cessoires die zij nodig vinden. Handtekeningactie Het nieuwe skatepark vervangt de huidige baan in de Veerse Poort. Die wordt definitief gesloten na langdurige klachten van omwo nenden over geluidsoverlast. Elf jaar lang voerden ze rechtszaken om aan te tonen dat de skatebaan op de verkeerde plek - te dicht bij hun huizen - ligt en ze kregen ook gelijk van de rechter. De gemeente besloot begin dit jaar de skatebaan te sluiten. Dat leidde weer tot protesten van de skatende jongeren. Een handteke ningactie leverde ruim 13.000 handtekeningen op en landelijke aandacht. Dankzij een compromis met de omwonenden mocht de baan in mei weer tijdelijk open, tot dat het nieuwe skatepark klaar is. Op 3 augustus werd het inspiratie- punt aan de Joh. de Pourckstraat 2 officieel geopend door wethouder Adri Roelse. Vorige week donder- dag stapte de duizendste bezoeker binnen, Marianne Riedel uit het Duitse Bonn. ,,We hadden niet ver wacht dat we zo snel die mijlpaal zouden bereiken." In de gemeente Veere zijn drie inspiratiepunten: Domburg, Oostkapelle en Veere. Vruchteloos zoeken Eind 2020 hield de VVV Zeeland op te bestaan en zijn gemeenten ver antwoordelijk voor het toeristisch gastheerschap. Veere besloot dat er in de kernen Domburg, Oostka- pelle, Veere en Vrouwenpolder vier zogenoemde inspiratiepunten moesten komen waar toeristen en recreanten met hun vragen terecht kunnen en van informatie worden voorzien. In Domburg en Veere zijn die punten sinds begin mei onder- We zien ook jongeren die bij ons kaarten komen halen gebracht in musea. In Oostkapelle werd het begin augustus in gebruik genomen en in Zoutelande lukte het de gemeente niet het voor el kaar te krijgen zodat de toeristen vruchteloos zoeken naar een ver vanger van de VVV. Ondanks de heel late start, 'offi cieel hoorden we pas half juli dat het doorging', is Martha Wedts de Swart van de Stichting Tuys aange naam verrast door de grote belang stelling voor het inspiratiepunt. Ze ervaart dat heel veel toeristen toch graag persoonlijk contact hebben en ook heel graag vertrekken met papieren informatie. Website-moe ,,Niet alleen ouderen. We zien ook jongeren die kaarten komen halen en andere informatie die op papier staat. Ze zeggen tegen ons dat ze website-moe zijn. Velen zitten de hele dag voor hun werk achter een beeldscherm en willen dat niet op vakantie. Daar komt nog eens bij dat bijvoorbeeld een fietskaart uit nodigt om eens een andere route te nemen. Want met zo'n kaart in de hand heb je toch meer overzicht dan op je telefoonschermpje." Ook weet ze dat lang niet alle websites actueel worden gehouden. Ze is ook blij dat inwoners het punt bezoe ken. ,,Mensen die bijvoorbeeld om een praatje verlegen zitten." Voor hen is het assortiment uitgebreid met folders van Stichting Welzijn Veere en de Zeeuwse Bibliotheek. Binnenkort komt daar het krantje Zeeuws Weerzien bij. woensdag 29 september 2021 Wethouder Chris Dek ker op de huidige skate- baan in de Veerse Poort. Op de inzet rechts de nieuwe locatie van de skatebaan. FOTO LEX DE MEESTER «"ROOlJj «OMieUBONOOBO &SE»OORT 510 m n»-uW t luidofsch.ip Skatepark naar de Geersesweg Het nieuwe skatepark van Mid delburg komt aan de rand van de stad, aan de Geersesweg bij de N57. Dat heeft wethouder Chris Dekker gisteren bekendge maakt. Deze locatie - direct naast het mountainbikeparcours - was ook de populairste bij een enquête op internet. Maurits Sep Middelburg Toeristen weten het Inspiratie- punt Oostkapelle (IPO) heel goed te vinden. In een kleine twee maanden tijd kwamen meer dan duizend mensen daar over de vloer op zoek naar infor matie maar ook om elkaar te ontmoeten. Het is opgezet als tijdelijke vervanging van het VVV-kantoor. Maar het ontwik kelt zich ook tot ontmoetings plek voor toeristen én inwoners, aldus Martha Wedts de Swart. Emile Calon Oostkapelle -Martha Wedts de Swart, Stichting Tuys

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38