Chris Simons: 'Andere marathons kijken naar ons' Investeringsfonds: weer 5,4 miljoen erbij £1 Bekijk nu de actuele weersverwachting op jouw locatie! J ZEELAND 3 Download de PZC app woensdag 29 september 2021 duizend vrijwilligers. En langs de routes staan ook weer dui zenden toeschouwers. ,,Onze voornaamste zorg is dat de deel nemers en de vrijwilli gers veilig kunnen opereren", bena drukt Simons. „Daarvoor zijn voornamelijk maatregelen ge nomen bij de start en de finish. Bij de start van de Kustmarathon zijn er bijvoorbeeld ruimere start vakken, waardoor de lopers ver der uit elkaar staan. Bij de Wan delmarathon, met 5000 mensen het populairste onderdeel, gaan de deelnemers tussen 07.00 en 09.00 uur weg uit Burgh. Met die marge hopen we dat het nergens vastloopt, dus ook niet in Zoutelande." Simons rekent erop dat deel nemers en hun supporters na de finish wat meer over Zoute- lande verspreiden dan voor heen. Met de Veiligheidsregio Zeeland en beveiligingsorgani satie DeltaSafe wordt bekeken of het niet te druk wordt in de Langstraat zelf. ,,Om dat op voorhand te voorkomen, plaat sen we een videoscherm op het Kerkplein, zodat ook vanaf daar alles gevolgd kan worden. Wordt het dan nog ergens te vol, dan wijzen we mensen erop dat ze vanaf de boulevard ook goed zicht hebben." Ria Verburg loopt zondag de Wandelmara thon. FOTO'S BOAZ TIMMERMANS Roeland van Vliet Chris Simons (foto), de voorzit ter van het organisatiecomité van de Kustmarathon, weet dat er in de rest van Ne derland met grote be langstelling naar het evenement van ko mend weekeinde wordt gekeken. „Het is de eerste keer sinds de laatste versoepelingen dat er zoveel mensen samen gaan komen", zegt hij. „Ik zie de Kustmarathon niet als een pilot. Wel kunnen ze in Amster dam, Rotterdam en Leiden, waar binnenkort nog grotere marathons zijn, kijken hoe het ons vergaat." Bij de achttiende Kustmarathon is het bijna business as usual. De gemeentes Schouwen-Duive- land, Noord-Beveland en Veere hebben samen met de Veiligheidsregio Zeeland vorige week groen licht gegeven. Simons: „Ze heb ben ons aangewezen als zoge noemde doorstroomlocatie en slechts een beperkt aantal voor waarden meegegeven. Die doen geen afbreuk aan het evene ment." Op vrijdag, zaterdag en zon dag trekken de zeven onderde len zo'n 10.000 sporters. Die worden begeleid door ongeveer dan lopen Ria en Jolanda 42,5 kilo meter. ,,Dat moet lukken, natuur lijk. Ik heb mijn telefoon bij me met een app waardoor mijn dochter me kan volgen. Die staat ons op de route op te wachten met warme koffie, met een saucijzenbroodje, met droge kleren. Dat heb je nodig. Twee jaar terug hield ik het niet meer vol. Het was vlak voor Domburg. 'Ik trek het niet meer', zei ik tegen haar. Ze drukte me een broodje in de hand en een bak koffie. Toen zijn we tóch doorgegaan. Om half vier waren we binnen." „Het is fijn om in de natuur te lopen. Je verzet je zinnen, je loopt je hoofd leeg. Dat lopen heeft me ook gehol pen bij het rouw proces. Ik ben nu 67 en heb ge leerd: geniet van het mo ment, je weet nooit hoe lang je nog hebt." In zes jaar tijd is het Zeeuwse potje voor bedrijven die zich willen ontwikkelen steeds beter gevuld. Gedeputeerde Jo-Annes de Bat schat dat het Investeringsfonds Zeeland van ongeveer twee miljoen euro in 2015 groeit naar vijftig miljoen euro in 2024. Ernst Jan Rozendaal Middelburg Morgen ondertekenen het Rijk, de provincie en Impuls Zeeland een overeenkomst waardoor er weer 5,4 miljoen euro bij komt. Dan staat de teller op ongeveer dertig miljoen euro. Den Haag heeft na melijk 150 miljoen euro uitgetrok ken voor het versterken van regio nale ontwikkelingsmaatschap pijen. Daarvan gaat 2,7 miljoen euro naar Zeeland, op voorwaarde dat de provincie er hetzelfde be drag bij legt. De grootste klapper werd vorig jaar gemaakt, toen er verspreid over vier jaar, twintig miljoen euro aan Zeeland werd toegekend. Dat is onderdeel van Wind in de Zeilen, het compensatiepakket voor het mislopen van de Mari nierskazerne in Vlissingen. ,,We kunnen het goed gebruiken", zegt De Bat. ,,De groei is in een flow. De vraag naar startkapitaal is groot." Stel je locatie in en ontvang het uitgebreide weerbericht van de gemeente waarin je je bevindt, inclusief temperatuur, kans op regen, hoeveelheid neerslag, wind en luchtvochtigheid. Je ziet de weersinformatie tot wel 14 dagen vooruit. hielp bij het rouwproces' Licht bewolkt Max 19"/Min 13" 9 Toon weer op jouw locatie Jocatie toe en krijg een veel L ider weerbericht (met o.a. steg en wind) 20* 10° NNW2 20* 10* WZW 3 21* 13* NN0 2 22* 15° NN0 2

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35