Aan de wande Drugslab in Waterlandkerkje leidt naar bende in Breda Verdachte van moord op Cijsouw langer vast 2 JAN VAN DAMME Column Tienduizend stappen. Als ik die binnen een etmaal haal, trilt en zoemt mijn polshor loge. Inderdaad, zo'n fitbit-appa- raatje. Natuurlijk cadeau gekregen van gezinsleden die zich zorgen maken om een van te veel kilo's voorziene Jan die vastgeplakt zit aan zijn bureaustoel. Het horloge geeft een waarschuwingssignaal als ik na een uur achter mijn beeldscherm nog geen nieuwe stappen heb gezet. ook die van mezelf - gespte ik het apparaatje om mijn pols. Defini tief. Ik haal het daar alleen af als het moet worden opgeladen. zijn bepaald geen sinecure. Geluk kig hebben we onze Dibbe. Bin nen mag ze wat sloom en slaperig ogen, zo gauw we haar riem pak ken, ontpopt ze zich tot een en thousiast wandelmaatje. Dankzij haar maken we maar al te vaak een rondje sportvelden met het Brig- damse Pad als begin- en eindpunt. Goed voor zesduizend stappen, dat weet ik inmiddels. zo'n apparaat dus iedereen aanra den. Het gekke is, als je er zelf wat meer gedachten aan wijdt, kom je opeens op vele fronten afstandslo pers tegen. Bij het lezen voor de boekenrubriek in de krant werd ik afgelopen zomer gegrepen door De wandelaar van Peter de Boevere. Over een niet meer zo jonge Goese weduwnaar die zich voorneemt letterlijk uit zijn leven weg te wandelen. Huis leeghalen, de boel verkopen en de ene voet voor de andere zetten zonder om te kijken. Het trekt me niet aan, maar het kan. mijn knieën het maar houden van Dick van der Klaauw. Over hoe je op meerdaagse wandeltochten richting Santiago de Compostela je hoofd leegmaakt, kunt herbron nen, een nieuwe ik op je pad te genkomt. diep in de bruine ogen van onze Friese stabij gekeken. Ze kwis pelde heel voorzichtig toen ik de riem van de kapstok pakte. Gelukkig hebben we onze Dibbe, een enthousiast wandelmaatje DE STELLING Vandaag: Ik heb het wandelen ontdekt 3069 stemmen Eens Toos Henk Oneens Paul Kusters Auto ramt pui bij Zeelandhallen Hulphond Tristan is weer terecht Pijpelink in bestuur Nederlands provinciehuis ,,We denken dat we nu de hele or ganisatie achter het lab te pakken hebben", zegt politiewoordvoerder Eric Passchier over de reeks aan houdingen en invallen. De politie zette in totaal 250 mensen in, onder wie zes zwaarbewapende arresta tieteams, forensische specialisten, ME en vijf hondenteams. De hoofdverdachte woont op een woonwagenkampje aan de Edison- straat in Breda. Hij zou de leider zijn van de criminele groep, die de politie op het spoor kwam nadat acht maanden geleden in Water landkerkje een lab was ontdekt waar crystal meth werd gemaakt. De eigenaresse van het Zeeuws-Vlaamse pand en drie Co- lombianen van 27, 28 en 37 jaar werden ter plekke gearresteerd. Volgens de politie ging het om 'kleine spelers' die het lab draai den. „Mogelijk is er een halfjaar ge produceerd in het drugslab. Dan is er veel geld verdiend. Dus zoeken we ook naar aanwijzingen en be wijs voor witwassen en nemen we dure spullen in beslag", licht Pas- schier toe. Narcobarco De grote vraag lijkt nu of de Bre dase bende achter meer opgerolde drugslabs zit waarvan de organisa toren nog niet zijn opgepakt, zoals bijvoorbeeld de 'narcobarco' in het haventje van Moerdijk. Ook daar werd crystal meth geproduceerd, liepen er lijnen naar Den Haag en werden verdachten uit Breda en Zuid- en Midden-Amerika opge pakt, onder wie de schipper van de boot en drie Mexicaanse 'koks'. De politie zegt dat ze onderzoek doet naar 'mogelijke andere labs'. De man wordt verdacht van moord dan wel doodslag op Henk Cijsouw, die twee weken geleden levenloos bij zijn eigen huis werd aangetrof fen door de politie. Hij bleek door geweld om het leven gebracht. De verdachte was dat moment op het erf aanwezig en werd meteen door de politie in de boeien geslagen. Wat er op die vroege maandag ochtend precies is voorgevallen in of bij het huis aan de Noordweg is nog altijd niet bekend. De ver dachte en Henk Cijsouw waren be kenden van elkaar omdat de Mid delburger een relatie had met één van Cijsouws dochters. Vrienden en bekenden van Cij- souw reageerden aangeslagen op het plotselinge overlijden. Henk Cijsouw en zijn vrouw waren als ei genaren van Tuin 't Hofje bekend in de Walcherse tuinwereld. Hun theetuin werd vaak bezocht door tuinliefhebbers. Cijsouw werd een week geleden begraven in Melis- kerke. VAM&AA® IS HET t>E t>A<3 VAM. woensdag 29 september 2021 Tegen ieders verwachting in - Die tienduizend stappen per dag Ik voel me er goed bij. En kan In diezelfde periode las ik Als Na de laatste pagina heb ik eens Reageer op pzc.nl Gisteren: Wat mij betreft is corona voorbij GOES Een auto met meerdere inzittenden is gisteroch tend bij de Zeelandhallen in Goes door een glazen pui gereden. Niemand raakte gewond, er was wel veel schade aan pui en auto. Aly Koysuren vertelde dat zijn vrouw de auto probeerde te verzet ten en dat ze toen de macht over het stuur ver loor. Hij was zelf binnen om zijn tweede prik te halen. ,,Ze is flink ge schrokken en door ambu lancepersoneel onder zocht. Gelukkig had ze niks." Het 3-jarige zoontje van het stel zat ook in de auto en kwam ook met de schrik vrij. WOLPHAARTSDIJK De vermiste hulphond Tristan is weer terecht. Het dier liep afgelopen zaterdag weg tijdens een training bij het Veerse Meer in Wolphaartsdijk. Daarna werd een grote zoektocht op touw gezet, waarbij onder meer de Stichting Dierenwelzijn Walcheren te hulp schoot. Eigenaresse Britt Bruggeman heeft de hulphond vanwege een psychische aandoening. De familie laat weten nu nog niets te kunnen zeg gen over de omstandig heden waaronder Tristan is gevonden. Wel laten ze op Facebook weten dat de hond gezond is. BRUSSEL Gedeputeerde Anita Pij pelink is vanaf vrijdag bestuurslid van het Huis van de Nederlandse Pro vincies in Brussel. Ze vertegenwoordigt daarin Zeeland, Noord-Brabant en Limburg. Pijpelink vervangt Andry Dritty, tot voor kort gedepu teerde in Limburg. Het Huis van de Nederlandse Provincies is in 2000 op gericht door de twaalf provincies en het Inter provinciaal Overleg. Het is hun vooruitgeschoven post in Europa, bedoeld om de contacten met onder meer Europese in stellingen en andere re gionale bureaus in Brus sel te versterken. Wat in februari begon met de ontmanteling van een drugslab in Waterlandkerkje heeft maan dagochtend vroeg geleid tot een massale politieactie in Breda en Den Haag. Zes personen zijn aangehouden. Eldridge Pentury en Hessel de Ree Breda De 36-jarige Middelburger die vastzit voor het ombrengen van de 67-jarige Henk Cijsouw uit Biggekerke blijft zeker 90 dagen langer in de cel. Dat heeft de raadkamer van de rechtbank gisteren bepaald. Eldridge Pentury Middelburg Het drugslab in Waterlandkerkje werd begin februari van dit jaar ontdekt. foto peter nicolai .HET HART t>AT KLOPT

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2