Carmina Burana is terug in Nederland 27 Bestel nu op pzc.nl/carmina In een weelderig gedeco reerde kamer met velours gordijnen en goudglan zende kaarsenkandelaars op het dressoir verschijnt Roger Taylor voor een beeldscherm. De videover binding is gelegd door een assistent. Taylor hoeft al leen maar achter zijn bu reau te gaan zitten. We kijken binnen in zijn huis in de regio Surrey, een uurtje rijden onder Londen, legt Taylor uit. Het is het huis waar, zo toonde de drummer van Queen afgelopen jaar op Insta- gram, een 8 meter hoog standbeeld van de overleden frontman Freddie Mercury in de tuin pronkt. 'Een bé- tje opzichtig, maar ik denk dat Fred die er erg om had kunnen lachen', liet hij erbij optekenen. Taylor (72) oogt vanmiddag gesoig neerd en monter. Strak geknipte grijswitte sik onder de kin en een glimlach rond de mond. Hij vertelt dat hij de strenge Britse lockdown doorbracht in zijn andere Engelse woning aan de kust van Cornwall. ,,Ik heb geluk had. Ik kon er elke dag in alle stilte wandelen.'' Met The Outsider maakte Taylor - schrijver van Queen-hits als Under pressure en These are the days of our lives - voor het eerst in acht jaar weer een soloalbum. Op nummers als Iso lation en We're all just trying to get by bezingt hij zijn ervaringen met de pandemie. Ook nam hij oude num mers, zoals Foreign sand uit 1994 en Absoluty anything uit 2015, op in nieuwe arrangementen. ,,Ik had ineens veel vrije tijd om nieuwe dingen te bedenken en vond dat ik die nuttig moest besteden. Te gelijk bleek ik ook weer echt creatief te kunnen zijn. De liedjes kwamen makkelijk. De omstandigheden in spireerden. Op het nieuws zag ik de mensen in Italië. Verschrikkelijk hoe zij waren opgesloten. Daaruit is Isola tion ontstaan." ,,Ik maakte me uiteraard ook zorgen. Op mijn leeftijd val ik in de risico groep. Als ik het virus had gekregen, had ik kunnen overlijden. Maar het lied gaat vooral over ouder worden, over het beginnen aan het laatste hoofdstuk.'' ,,Ik kijk nu wel anders naar mijn solo tournee van deze herfst. Nu de klok Dankzij een flinke dosis geluk is de muziek van Queen nog steeds zo populair zo hoorbaar tikt, wil ik dat die puur om plezier maken draait. Ik speel dus ook mijn favoriete Queen-songs (Taylor werd daar in het verleden fel om bekritiseerd in de Britse pers, red.). Ik wil er nu gewoon van genie ten met mijn publiek.'' ,,We moesten aan onze carrière bou wen! We konden niet zomaar doen wat we wilden. Dankzij die scherpte en een flinke dosis geluk is de mu ziek van Queen nog steeds zo popu lair. Wat ook helpt: we hebben met Adam Lambert als frontman onze concerten echt naar een ander niveau weten te tillen. Hij past zo goed! En dan is er natuurlijk de film (Bohemian Rhapsody uit 2018, red.): die heeft onze muziek naar een nieuwe gene ratie gebracht. Net als het theaterstuk We will rock you." ,,Nee!'' ,,Ik vond die figuurtjes er nogal eng uitzien, eerlijk gezegd. Ik ben be nieuwd naar Abba's nieuwe muziek en zal de show ook zeker gaan bekij ken, maar houd meer van de natuur lijke feel. Ik vind een paar rimpels wel mooi. Brian May en ik hadden al ja ren geleden met pensioen kunnen gaan, maar we genieten ervan te blij ven spelen. Zo lang we het kunnen, blijven we het doen.'' ,,Ik luisterde laatst nog naar dat al bum. Het heeft niet de aandacht ge kregen die het verdiende, vind ik. Er staan echt goede nummers op. Maar het gaat altijd om timing en de tijd was simpelweg nog niet rijp voor een Queen-album zonder Freddie. Er was onwil om Paul te accepteren als onze zanger, terwijl hij zijn prachtige stem heeft. Heel bluesy. Aan de an dere kant was hij juist daardoor niet de perfecte match voor ons. Adam past in die zin veel beter.'' ,,Zonder twijfel, ja.'' Dus? Er is iets op komst? ,,We hebben in Nashville een num mer met Adam opgenomen, ja. Maar het is nog niet helemaal af. We heb ben nog niet beslist wat we verder willen, maar ik zou graag meer met Adam opnemen.'' ,,Nee? Maar het klinkt als goed nieuws.'' Lachend: ,,Wat? Welke boef heeft dat op zijn geweten? Danny Vera? Dat zegt me niets. Rollercoaster? Dat nummer heb ik volgens mij weleens gehoord. Ach, ik gun het die jongen wel. Ik vind 17 uit 22 voor ons een vrij aardige score.'' In 2019 trok deze concertreeks volle zalen en verbrak alle records. Een reprise kon niet uitblijven. Dirigent Raymond Janssen tekent weer samen met het International Symphony Orchestra uit Lviv en het nationale koor van Oekraïne 'Dumka' voor een grootse uitvoering van de Carmina Burana. Meer dan 130 musici voeren het muzikale meesterwerk van componist Carl Orff uit. Vanaf november 2021 op diverse Locaties te zien! Extra concert toegevoegd op 26 december! PC WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2021 'Nu de klok tikt, wil ik puur plezier maken' Stefan Raatgever Wat maakte dat u besloot weer in uw eentje muziek te maken? Openingsnummer Tides gaat over sterfelijkheid. Was u daar erg mee bezig? Beïnvloedt uw leeftijd de keuzes die u maakt? Dat was vroeger anders? ▲GRoger Taylor tij dens een optreden in Los Angeles in 2018. FOTO'S GETTY IMAGES Uw generatiegenoten van Abba zet ten een nieuwe stap. Ze gaan zich op het podium laten vertegenwoor digen door digitale avatars. Iets voor Queen? Waarom niet? U maakte met Paul Rodgers als zan ger in 2008 het Queen-album The cosmos rocks. Komt er met Adam Lambert ook nog nieuwe muziek? En is de timing nu dan ook beter? Iets anders: kent u de Nederlandse Top 2000? In die radiolijst met favo riete liedjes van luisteraars stond u 17 van de 22 edities bovenaan met Bohemian Rhapsody. Alleen bent u de eerste plaats sinds afgelopen december kwijt. The Outsider verschijnt vrij dag. Queen Adam Lambert speelt op 1 en 2 juli 2022 in de Ziggo Dome. "Kijk voor de uitgebreide voorwaarden op bovenstaande url.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 27