Beladen transfer Berghuis lijkt steeds 22 n cx CHAMPIONS LEAGUE V AJAX Ajax heeft een voorschot op de tweede ronde van de Champions League genomen. Een grote score tegen Besiktas bleef uit, maar op de 2-0 thuiszege viel weinig af te dingen. BESIKTAS Kort Bayern: Coman nog niet erbij Bayern München speelt vanavond in de Champions League tegen Dinamo Kiev nog zonder Kingsley Coman. De aanvaller heeft weliswaar de groepstraining hervat na een hartoperatie, maar trainer Nagelsmann houdt hem nog even aan de kant. „Kingsley lacht veel, het gaat goed met hem. Hij is blij dat hij dit hoofdstuk achter zich kan laten. Maar hij gaat niet spelen. Hij moet eerst weer helemaal topfit kan worden.'' Coman liet begin september met een kleine ingreep hartritmestoornissen verhelpen. N'Golo Kanté heeft corona Chelsea moet het vanavond tegen Juventus stellen zonder N'Golo Kanté. Coach Thomas Tuchel vertelde voor vertrek naar Turijn dat de Franse middenvelder positief is getest op corona. Hij zit in quarantaine. Sleutelspelers Mason Mount en James Reece ontbreken ook tegen Juventus. Voor Christian Pulisic komt het duel eveneens te vroeg. Cannavaro weg uit China Fabio Cannavaro (48) is niet langer trainer van Guangzhou FC. ,,Na onderling overleg hebben we beslist om in alle vriendschap de samenwerking te beëindigen", meldde de Chinese voetbalclub. De Italiaan werd met Guangzhou in 2019 kampioen, maar strandde dit jaar voor de tweede keer op de tweede plaats. Mogelijk heeft het vertrek te maken met de financiële problemen van de eigenaar, vastgoedbedrijf Evergrande. UEFA geeft strijd nog niet op De Europese voetbalunie UEFA zet de strijd voort tegen de rebellerende clubs die een nieuwe Super League wilden beginnen. Een dag nadat een Spaanse rechtbank oordeelde dat Barcelona, Real Madrid en Juventus niet gestraft mochten worden, meldde de UEFA de betrokken rechter te willen wraken. Volgens de Europese bond is Manuel Ruiz de Lara verantwoordelijk voor ,,significante onregelmatigheden" in het proces. Quote van de dag 'Hoop en geloof dat Zlatan weer bijdrage kan leveren' Kreder Italië GROEPC Uitslagen De dik vijftigduizend Ajax-fans die met wapperende vlaggetjes en luid gezang tegen het zwaar gehavende Besiktas het startschot voor een ouderwetse Europese feestavond gaven, kregen eerst wat flashbacks bezorgd door Michy Batshuayi. De spits was twee jaar geleden nog de grote beul, toen hij Ajax met Chelsea een nederlaag bezorgde. Op aangeven van Kenan Karaman, die profiteerde van de appellerende Dusan Tadic, raakte Michy Bats- huayi met een diagonaal schot de paal. Veel meer dan een lichte stoor zender werd Batshuayi gisteravond echter niet. Ajax raakte nauwelijks in de war van het waarschuwings schot, en dat was het waarschijnlijk Programma ook niet geraakt als Remko Pasveer de bal uit het netje had moeten grissen. Ook tegen Besiktas bleek namelijk dat het elftal van trainer Erik ten Hag bulkt van het vertrou wen. De automatismen werken rustgevend. Door de energie, de dy namiek en de chemie waarmee de Amsterdamse ploeg door Neder land en Europa trekt, is het honge rige Ajax al een maand door geen tegenstander bij te benen. Ook voor het uitgeklede Besiktas dus niet, want Batshuayi leek wel het startschot van het speel kwartier van Ajax te geven. Opge zweept door het publiek combi neerde het elftal zich naar het ritme waarmee achtereenvolgens Spor ting Portugal, Cambuur, Fortuna Sittard en Groningen werden opge rold. De passer Blind, het degelijke verdedigingsduo, de balansbewa ker Edson Alvarez, de demarre rende Ryan Gravenberch en de cre- Steven Berghuis had net de 1-0 bin nengeschoten, toen hij meteen in één rechte lijn naar de zuidooste lijke cornervlag van de Johan Cruijff Arena sprintte. Met de ar men gespreid liet de Ajax-aanvaller zich toejuichen door de mensen in de hoek, dolblij na wéér een goal in de Champions League. In een flits is dat nog steeds een gek gezicht: Berghuis die verwel komd wordt door duizenden Am sterdamse armen, gehuld in het Ajax-shirt met de rode baan. Tot voor kort werd deze voetballer nog woest en verbeten uitgejouwd bij exact diezelfde cornervlag, toen nog als Feyenoorder, bij vrijwel elke Amsterdamse editie van de Klassie ker. Maar elf weken na de meest bela den transfer in de moderne ge schiedenis van het Nederlandse voetbal blijven steeds meer de con touren over van een gouden zet. Een perfect getimede overstap van een speler die als 29-jarige nog elke week beter wordt, die tegen Besik- tas veelzeggend de voorkeur kreeg boven Davy Klaassen en dat over tuigend terugbetaalde met een goal én een assist. De haat en de afkeer zullen er op 19 december niet minder om zijn in de Kuip, maar stiekem pakt de transfer van Berghuis óók voor Fey- enoord prima uit, op zijn minst in sportief opzicht. De vastgeroeste hiërarchie met een speler op wie in Rotterdam alles was afgestemd, is op een natuurlijke wijze doorbro ken onder de nieuwe trainer Arne Slot. Vooralsnog is Feyenoord een sterker en aantrekkelijker collectief dan afgelopen seizoen mét Berg huis, ten teken dat een team soms meer is dan de som der delen. Andersom bloeit Berghuis op in Amsterdam. De speler die onder woensdag 29 september 2021 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL —Bondscoach Janne Andersson heeft Zlatan Ibrahimovic opgeroepen voor het Zweedse elftal. Zlatan (39) miste het EK. 2 Wielrenner Wesley Kreder is de komende twee jaar in dienst van Cofidis. De dertigjarige Zuid-Hollander komt over van het Belgische Intermarché- Wanty-Gobert, waarvoor hij dit jaar zowel de Giro d'Italia als de Vuelta reed. De 83-jarige Engelsman Roger Hunt, met 244 goals topscorer van Liverpool in de Engelse competitie, is overleden. Roger Hunt pakte in 1966 met Engeland de wereldtitel. IS Nog deze week mogen de Italiaanse stadions weer voor driekwart gevuld worden, zo heeft de commissie die in Italië gaat over de coronaregels bepaald. O a 0) Ajax ook simpel langs Besiktas J Ajax Besiktas Johan Inan Amsterdam Gisteren Ajax - Besiktas 2-0 Bor. Dortmund - Sporting L. nnb gespeeld w g v pt (v-t) 1 Ajax 2 2 0 0 6 7-1 2 Bor. Dortmund 1 1 0 0 3 2-1 3 Sporting Lissabon 1 0 0 1 0 1-5 4 Besiktas 2 0 0 2 0 1-4 Dinsdag 19 oktober 18.45 uur Besiktas - Sporting L. 21.00 uur Ajax - Borussia Dortmund Weer was Steven Berghuis van grote waarde in een Champions League-wedstrijd van Ajax. Zijn zo beladen transfer betaalt zich steeds meer uit als een perfect getimede move, ironisch genoeg óók voor Feyenoord. Sjoerd Mossou Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22