apetito Probeer nu 5 maaltijden voor slechts 19,95! Speciaal voor u 13 c Slachtoffers Parijs 2015 praten in rechtbank over traumatische ervaringen Met zorg ben Overlevenden en nabestaanden van de aanslagen in Parijs van 2015 zijn begonnen met hun getuigenverklaringen. De komende weken komen ongeveer driehonderdvijftig mensen aan het woord. Op 13 november 2015 vielen in Pa rijs 130 doden, bij het grote stadion Stade de France, op caféterrassen en in de Bataclan. De rechtszaak tegen twintig verdachten begon drie we ken geleden. Sinds gisteren zijn de rollen om gedraaid en hebben de slachtoffers in de rechtbank zèlf het woord. Zij mogen hun verhaal houden, staand naast de veertien verdachten die verantwoordelijk worden gehou den voor de aanslagen. Nog eens zes anderen worden bij verstek be recht: zij zijn vermoedelijk in Syrië omgekomen. Ongeveer 350 mensen hebben om spreekrecht gevraagd. Dat zijn slachtoffers en nabestaanden, maar ook ooggetuigen, politiemensen en zelfs leden van The Eagles of Death Metal, de groep die destijds in de muziekhal Bataclan speelde. Als eerste kwam gisteren een po litieman aan het woord. Hij was bij het Stade de France, hoorde daar de explosies en zag het eerste dode lijke slachtoffer op straat liggen, maar begreep nog niet wat er was gebeurd. ,,Ik dacht: wat doet die eta- lagepop op straat? De dag erna heb ik tegen mijn kinderen gezegd: jul lie mogen me vijf vragen stellen over wat er is gebeurd. Daarna pra ten we er nooit meer over.'' Een tweede agent verscheen voor de rechter. ,,Toen ik die avond thuiskwam, zaten mijn schoenen onder het bloed.'' Een derde poli tieman: ,,Toen ik thuiskwam zaten er nog stukjes mensenvlees in mijn haar.'' Ook vertelt een agent dat hij de explosie nog steeds in zijn lijf voelt, 'evenals de herrie en de stank'. Allemaal vertellen ze over hun traumatische ervaringen. Over psy chische problemen. En over het feit dat ze zich in de steek gelaten voel den door hun superieuren. ,,Mijn baas zei: je bent toch niet gewond?'', zei een agent. ,,Ik word nog steeds behandeld, ik heb last van posttrau matische stressstoornis'', zei een ander, huilend. Buschauffeur Manuel Dias over leed bij de aanslag op het Stade de France. Zijn dochter Sophie nam het woord, omdat haar moeder dat niet wilde. ,,Het is heel moeilijk voor haar. We hebben van niemand hulp gekregen. We voelen ons in de steek gelaten door de regering.'' Een bewaker kreeg het woord: hij raakte gedeeltelijk verlamd bij de aanslag. ,,Ik heb mensen nodig om me te wassen en om me in bed te stoppen.'' Daarna draaide de man, zelfmos- lim, zich om naar de verdachten in de rechtszaal. ,,Moslims hebben de opdracht om niemand kwaad te doen. Volgens mijn opvoeding moet ik jullie vergeven, maar dat valt me heel moeilijk.'' Gisteren kwamen alleen mensen aan het woord die betrokken waren bij de aanslag op het Stade de France. De komende tijd komen ook slachtoffers van de andere aan slagen aan bod. GO WOENSDAG 29 SEPTEMBER 2021 'Moeilijk om jullie te vergeven' Frank Renout Parijs Agenten brengen overlevenden van het bloedbad in de Bataclan in veiligheid, eind 2015. foto reuters Wat uw woon- of eetsituatie ook is: bij apetito willen we u culinair verrassen. Laten genieten van gemak... met onze keuze uit 150 vriesverse maaltijden! 5 van deze maaltijden kunt u nu proberen in een proefpakket voor slechts 19,95. Bestel en geniet van: Nasi goreng met kipsaté Macaronischotel Runderlapje in jus met bloemkool en aardappelpuree Runderhachee met rode kool en aardappelen Grootmoeders kippannetje: kippenpoot met groenten en gebakken aardappelen Gratis aan huis bezorgd en zonder verdere verplichtingen. Bovendien ontvangt u nu ook nog eens 12 desserts t.w.v. 12,29 gratis! Dat smaakt naar meer toch? Eet u natriumarm, vegetarisch of glutenvrij? Ook dat kan. Ga naar apetito-shop.nl/proefpakket of bel 0800 - 023 29 75 (gratis) en maak uw keuze. Vermeld bij de bestelling actiecode iog-DPGog2i. Eet smakelijk! Deze actie is enkel voor nieuwe klanten en geldig t/m 15 oktober 2021. Kijk voor de overige voorwaarden op apetito-shop.nl/proefpakket.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 13