Strijd om coronapas wordt akelig Dode door krachtige aardbeving Kreta A F V L O 1 6 OZCAN AKYOL koopjedeal.nl) Altijd de beste deal! Deals geldig tot vanavond 23:59. Ga nu snel naar koopjedeal.nl J €63,39 22? €93,99 19? €133. €733- €53,39 14 €133.- €63,39 €33,39 14 39? 239.- Een dokter heeft weleens te gen me gezegd: 'Soms moe ten we accepteren dat we niet iedereen kunnen genezen.' Voor u zich zorgen gaat maken; dat ging over mijn slaapstoornis. Ik overleef het wel. Ik moest na dit weekend even aan die woorden denken. De aan leiding was niet heel logisch; Mona Keijzer besloot dat ze tij dens een interview afstand van haar eigen kabinet wilde nemen en een paar uur later werd ze al ontslagen. Waar het op neerkomt: ze vindt dat de overheid doordraaft met de coronapas en bovendien vreest ze dat de maatregelen buitenpropor tioneel en blijvend zijn. Dat is op zich niet een héél bijzonder stand punt: wie Facebook aanzet, strui kelt over dit sentiment, vaak opge pookt in Facebookgroepen waar de emoties hoog oplopen. Op maandagochtend werd een filmpje van muzikant Douwe Bob verspreid waarin hij lui op zijn bed verklaarde dat hij zijn najaarstour nee ging afblazen, nadat hij iets eerder in de bioscoop was gewei gerd omdat hij geen prikbewijs of negatieve test kon overleggen. Hij zegt: 'De discriminatie is te groot. Fuck dit.' Mona Keijzer, Douwe Bob of bijvoorbeeld b-ko miek Jandino Asporaat, het zijn niet de meest ronkende namen voor een intellectueel debat. Maar wat je ook van ze vindt, ze staan wel voor iets groters. De tweestrijd in onze samenle ving, de discussie over de corona pas, begint akelige vormen aan te nemen, waarbij één ding zeker is; beide kampen gaan elkaar niet ac cepteren. Dit soort polarisatie, waarvoor geen oplossing bestaat, kan gevaarlijke vormen aanne men, bijvoorbeeld in de vorm van radicalisering, of uitsluiting. En dat zou ons aan het denken moe ten zetten. Er is een groot probleem en ie mand moet daar een eind aan maken. Maar als zelfs bewindsper sonen en wetenschappers elkaars standpunten betwisten, terwijl zij samen verantwoordelijk zijn voor fatsoenlijk beleid, is de volgende stap anarchie. He coronadebat zit muurvast. Deze patiënt is ook niet meer te genezen. Later zal er vast een par lementaire enquête komen om goed te onderzoeken hoe alles kon escaleren. Maar voor die tijd, het liefst op korte termijn, hebben we een nieuwe coalitie nodig, met frisse ideeën en een goede aanpak, die weer rust in de samenleving gaat brengen. We hebben nu een probleem dat de mensen onder ling niet kunnen oplossen. Hoe triest ook. We hebben nu een probleem dat de mensen onderling niet kunnen oplossen Een zware aardbeving heeft gistermorgen het Griekse ei land Kreta getroffen. Dat meldde het Europees Medi terraans Seismologisch Cen trum (EMSC). Lokale media melden zeker één dodelijk slachtoffer. Negen anderen raakten gewond. Het EMSC meldde een schok met een kracht van 6 op de schaal van Richter om 9.17 uur. Het epi centrum lag 23 kilometer ten zuiden van Heraklion, de hoofd stad van het Griekse eiland. Er zijn ook een aantal mildere na schokken geweest. Ook op an dere eilanden, waaronder Santo- rini, was de aardbeving voelbaar. Seismoloog Efthymios Lekkas omschrijft de beving als een 'donderslag', die gevolgd werd door flinke naschokken. De bur gemeester van Heraklion zei te gen televisiezender Skai: ,,Het voelde behoorlijk sterk aan en duurde vele seconden.'' De Griekse televisiezender ERT meldde dat zeker één per soon is overleden als gevolg van de beving in het dorp Arka- lochori. De lokale burgemeester zegt dat het gaat om een bouw- vakker die een door de aardbeving ingestorte kerk aan het restaureren was. Negen mensen raakten er lichtgewond. In Arkalochori zijn meerdere ge bouwen beschadigd. In de omge ving van Heraklion zijn oude ge bouwen ingestort. De schade lijkt volgens de eerste berichtgeving be perkt te blijven tot bepaalde delen van Kreta. In het dorp Kalyves, dat niet in de buurt van het epicentrum ligt, gaat het leven volgens de Ne derlandse Carmen Kleinegris (64) 'weer gewoon verder'. Kleinegris verblijft op het eiland en werd wak ker doordat haar bed trilde. Even dacht ze dat ze nog droomde. ,,Is dit echt, vroeg ik mezelf af.'' Ze schrok niet echt. ,,Aardbevingen komen vaker voor in dit soort gebieden.'' ei XXL Regendouche met Handdouche DINSDAG 28 SEPTEMBER 2021 GO Y @OzcanAkyol Wouter Peer Heraklion Een kerk op het eiland werd zwaar beschadigd. foto epa Beoordeeld met een 9,2 Kortingen tot wel 90% Snelle levering in NL BE Achteraf betalen mogelijk OOK VERKRIJGBAAR IN XXL-FORMAAT Diverse kleuren! L 95-PACK Dreft Platinum Vaatwascapsules Verduisterende Isolerende Gordijnen Al jouw vieze vaat, hardnekkig schoon! Kant en klaar geleverd met haken of ogen Gemakkelijk aan te sluiten op elke kraan Refurbished Apple iPhone 8 64GB Met de krachtige A11 Bionic processor VOORRAAD BEPERKT 120 CM O Draadloze Deurbel 1100 meter bereik! Met 18 melodieën en LED-indicator Verzekerd van ultiem slaapcomfort CA. 5 METER! én met armatuur AJJ, Set van 10 Anti-inbraakstrips Houd ongewenste gasten of dieren buiten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 6