Stefan (19) heeft zijn eigen broodjesbar Anonieme tips nu ook naar de gemeente 7 JONGENSDROOM EIGEN ZAAK IN WINKELCENTRUM ZUIDPOLDER IN TERNEUZEN Hij kan het nog steeds amper geloven. Stefan Verlinde is nog maar 19 jaar, maar heeft sinds een paar weken al zijn eigen broodjesbar in Terneuzen. ,,Ik wilde dit altijd al heel graag, maar had nooit kunnen denken dat het mij zo snel zou lukken.'' Op het terras van Ste- fans Broodjesbar in winkelcentrum Zuidpolder zitten een paar krasse da mes een bakje koffie te drinken. Stefan durfde het een paar maan den geleden alleen maar te dro men. Een eigen zaak... Man, daar komt veel geld bij kijken! Bijna parkeerde hij zijn droom weer in de ijskast, maar daar stak pandei- genaar Cor Verstralen uit Eindho ven een stokje voor. Hij had de zaak kunnen verko pen, maar bood Stefan een kans met een schappelijke huurover eenkomst. ,,Toen ik op Facebook zag dat deze broodjeszaak te koop stond, heb ik de stoute schoenen aangetrokken. Samen met mijn moeder ben ik naar Eindhoven ge gaan. Toen hij mijn verhaal hoorde, was hij om. Hij gunde het mij vooral omdat hij zelf ook op 19-jarige leeftijd een broodjeszaak was begonnen. Ik kon onmogelijk meteen alle inventaris overnemen, maar dat hoefde gelukkig niet. Die investering mag ik nu in maande lijkse termijnen voldoen. Zonder die constructie had ik hier nooit mijn deuren kunnen openen.'' Stefan krijgt soms hulp van zijn moeder Silvia en broers Fabian en Milan, maar is meestal alleen in de zaak te vinden. Hij volgde de bak- kersopleiding op Scalda en liep stage bij bakkers Dees in Zaamslag en De Putter in Sas van Gent. Daar kwam hij tot de ontdekking dat 's nachts werken helemaal niets voor hem was. Of beter gezegd: overdag slapen was niets voor hem. Stefan kon na een nacht wer ken de slaap maar niet vatten. Een bijbaantje bij Bakker Bart leerde hem dat broodjes beleggen hem wél op het lijf was geschreven. Mensen bedienen en tevreden stellen, het maakt hem gelukkig. Hij ziet daarom ook helemaal niet op tegen lange werkweken. De Ik heb geen verkering en doe niet aan teamsport. Ik heb dus alle vrijheid broodjesbar van Stefan is van dins dag tot en met zondag geopend. ,,Met mensen bezig zijn, dat is mijn hobby. Er zit mij verder ook niets in de weg. Ik doe geen team sport en heb ook geen verkering. En als dat er later wel van komt, dan weet diegene waar-ie aan be gint hè, haha!'' De Terneuzenaar beseft dat hij flink aan de bak moet om het hoofd boven water te houden, maar daar heeft hij alle vertrou wen in. ,,Ik wil elke dag alles vers aanbieden. Aan het einde van de dag blijft er dus niets in de vitrine liggen tot de volgende dag. Ik wil continu voor dezelfde kwaliteit staan. Oók als de zaken goed gaan. Als het goed loopt, hoop ik perso neel aan te nemen. Maar hoe druk het ook wordt, ik wil voor kwali- teit blijven staan. Dat is het moei lijkste dat er is.'' 'Broodjesdag' In de eerste weken gaan de zaken meer dan aardig. Omliggende winkels bestellen zo af en toe al eens wat en ook het winkelend publiek hapt al aardig toe. Stefan hoopt dat veel mensen weer op kantoor gaan werken, nu de an derhalve metermaatregel in ver band met corona is losgelaten. Vrijdag is immers op veel kanto ren 'broodjesdag'. ,,Laat die bestel lingen maar komen, hoor!'' Guido van der Heijden Terneuzen Niet alleen de politie is geïnteres seerd in criminele zaken, ook de ge meente zou graag tips ontvangen over vermoedens van fraude, wiet- kwekerijen of overtredingen van regels die de gemeente stelt. Giste ren tekenden Hulst, Terneuzen en Sluis een samenwerkingsovereen komst met Meld Misdaad Ano niem. Niet alle illegale zaken zijn een zaak voor de politie. Uitkerings fraude, fraude met vergunningen, het zijn voorbeelden van zaken waar de gemeenten graag van zou den weten maar waar de politie weinig mee kan. Plus dat de ge meente en politie veel voor elkaar kunnen betekenen in het bestrij den van ondermijnende activitei ten; zaken waar de boven- en on derwereld in elkaar verstrikt raken. ,,Anno 2021 is er niet alleen het Strafrecht voor criminele en onder mijnende zaken", zegt Marc Jans sen, woordvoerder van Meld Mis daad Anoniem. ,,Ook het Bestuurs recht geeft mogelijkheden. Denk maar aan een drugslab. De burge meester kan een beroep doen op de Wet Damocles en besluiten een dergelijk pand voor een bepaalde periode te sluiten. Daarnaast zitten politie en gemeenten toch al samen vaak om de tafel en kunnen ze in- Politie en gemeenten kunnen informatie met elkaar uitwisselen formatie met elkaar uitwisselen. De gemeente weet weer meer van ver gunningen en zaken waar de politie in het onderzoek wat aan heeft." Meld Misdaad Anoniem is een onafhankelijk meldpunt dat geen onderdeel vormt van de politie. ,,Voor ons staat anonimiteit op de eerste plaats", verzekert Janssen. ,,Dat heeft te maken met technische zaken als het niet kunnen zien van het nummer dat belt of heel voor zichtig zijn met welke informatie j e wel en niet gebruikt. Als we de pri vacy niet kunnen waarborgen, ge ven we de tip niet door." Voorzichtig De aanpak is in de samenwerking met de Zeeuws-Vlaamse gemeen ten dan ook iets anders. Woord voerder Janssen geeft een voorbeeld van hoe voorzichtig Meld Misdaad Anoniem soms met informatie om moet gaan. ,,Als we bijvoorbeeld een tip krijgen, waarin iemand zegt een wietgeur op zolder te ruiken, vragen we door. Als het blijkt dat het betreffende huis een twee-on- der-een-kapwoning is, is het nogal Voor ons staat anonimiteit op de eerste plaats makkelijk te herleiden naar de buurman. Dat soort informatie ge ven we dan niet door. Zo kan dat ook in het buitengebied zijn waar mensen ver van elkaar wonen. We kijken daar echt heel goed naar. Het kan betekenen dat een melding maar heel kort is." m STEFANS dinsdag 28 september 2021 VL Raymond de Frel Terneuzen -Stefan Verlinde Om een beter zicht te krijgen op mogelijk criminele activiteiten in de gemeenten werken de Zeeuws-Vlaamse gemeenten sinds deze week samen met Meld Misdaad Anoniem. -Marc Janssen, woordvoerder Meld Misdaad Anoniem -Marc Janssen gi 11 f 1 lf/i it fiii»/ fliifijlllltjlffil [fl-f.Mflfc WOOD|ESB« Stefan deed een opleiding tot bakker, maar kon na een werknacht overdag de slaap niet vatten. Nu belegt hij broodjes in zijn eigen bar. FOTO ANNE HANA

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54