Vader-zoonstrijd en stadsderby in districtsbeker II Van Vossen is lekker bezig bij MZC'11 9 was, omdat het echt helemaal naast elkaar stond. Daardoor kon den ze ook niet goed zeggen wan neer ik weer kan voetballen. Het herstel duurt minimaal een half jaar." Voor d'Hooghe is het zijn eerste We zijn oud-collega's. Kevin voelde zich klote, maar hij kon er echt niks aan doen echt serieuze blessure. Aan de steun die hij heeft ontvangen, zal het in ieder geval niet liggen. ,,Ik heb echt heel veel berichtjes ge kregen, zelfs spelers van Breskens vroegen hoe het ging." Ook Steen-doelman Kevin Ha melink liet van zich horen. Dat uitgerekend hij bij de botsing be trokken was, maakt het extra pijn lijk. ,,We zijn oud-collega's, dus we kennen elkaar goed. Hij voelde zich klote, maar hij kon er ook echt niks aan doen. Het is balen, maar zoiets doe je natuurlijk niet ex pres." Eenmaal in het ziekenhuis, kreeg de doelpuntenmaker van beroep nog enigszins goed nieuws, toen hij van voorzitter Harold Biesbroeck te horen kreeg dat zijn ploeg de derby met 0-2 had ge wonnen. ,,Die hielp mij, tot mijn ouders er waren. Een derby win nen is altijd lekker natuurlijk, maar nu voelt het toch wel een beetje anders." Voorlopig zullen ze het bij Clinge dus zonder hem moeten stellen, maar d'Hooghe houdt zijn hoofd omhoog. ,,Het is even klote, maar we gaan gewoon verder. Goed herstellen en hopen dat ik er verder niks aan over houd!" Vlissingen Zo kende MZC'11 een prima start. Van Vossen maakte er inclusief de voorbereidings- en bekerduels al dertien. ,,Ik ben er erg blij mee'', al dus Van Vossen. ,,Tot nu toe gaat het hartstikke goed. Ik speel weer met mijn vrienden en ik kan hier op mijn favoriete positie als num mer tien spelen. Bij Kloetinge heb ik amper gespeeld, maar ik krijg nu de kans van de trainer'', aldus de 22- jarige speler. Tegen Arnemuiden ging het aan vankelijk niet vanzelf voor Van Vossens ploeg. ,,Het begin was las tig met nog een bal die bij ons van de doellijn werd gehaald.'' Het keerpunt was een rode kaart voor Arnemuiden-speler Yannick Schroevers, in de 23ste minuut. Na rust maakte MZC'11 het verschil. Van Vossen was als eerste trefzeker. ,Ik stond op de rand van de zestien meter, schoot op doel en de bal werd onderweg nog van richting veranderd.'' Door goals van Roemer Bijdevaate en Jesper Kriens werd het uiteindelijk 3-0. Steve Schalkwijk In het PZC-topscorersklassement is de naam van Luuk van Vossen niet terug te vinden. Steve Schalkwijk is na zijn drie goals tegen VVOG, waarmee hij Hoek de eerste zege bezorgde, de koploper in het klas sement. Schalkwijk heeft inmid dels vijf doelpunten gemaakt, waarmee hij 12,5 punten heeft ver zameld. Zijn ploeggenoot Rik Im- pens is de eerste achtervolger. Dat de Hoek-spelers momenteel de bo ventoon voeren heeft ermee te ma ken dat ze al zes duels hebben ge speeld. De eerste achtervolger van het Hoek-duo is Job Wiersum van IJ- zendijke. Hij heeft zes keer ge scoord in de vierde klasse op zon dag. Die competitie is inmiddels al vier speelrondes onderweg. De andere Zeeuwse voetballers zijn dit weekeinde pas begonnen aan de competitie. Martijn Simonse schoot uit de startblokken met drie goals voor derdeklasser Luctor Heinkenszand. Een klasse lager maakten Thomas van de Dijke (Wemeldinge) en Steffan van Houte (Kruiningen) er zelfs vier. Topscorer VLISSINGEN De loting voor de eerste ronde van de districtsbeker heeft een aantal aardige affiches opgeleverd. Zo staat trainer Alexander van Keulen op zaterdag 13 november met zijn ploeg Yer- seke tegenover Kloetinge. Bij de eersteklasser speelt zijn zoon Va- lentijn, die zaterdag nog de 0-2 maakte in het duel van Kloetinge met SHO. Terneuzense Boys, de andere zaterdag-eersteklasser, gaat op be zoek bij derdeklasser Luctor Hein- kenszand. Het betekent dat Mit chell de Nooijer (Terneuzense Boys) die middag tegenover zijn oude club staat. En voor zijn vader Dennis, trainer van Terneuzense Boys, is het een duel met Gio vanni Siereveld, die in het seizoen 2018-2019 de assistent van De Nooijer was bij Hoek. In Zeeuws-Vlaanderen springt het duel tussen Zaamslag en FC Axel eruit, in Vlissingen kunnen ze zich opmaken voor de stads derby tussen tweedeklasser Wal cheren en het één niveau lager acterende GPC. Zaterdag-der deklasser Zeelandia Middel burg kruist in het tweede weekend van november de degens met tweedeklasser Oostkapelle/Domburg, Patrijzen ontvangt MZC'11, Krabbendijke is gastheer voor Nieuwdorp en Tho- lense Boys neemt het op eigen veld op te gen MOC'17 uit Ber gen op Zoom. De be kerduels De Fendert-SKNWK en WIK'57-WHS staan al op donder dag 11 november ingepland. Beslissingduel in Hoek De Zeeuws-Vlaamse zondagclubs die hun poule wonnen en zo voor de eerste ronde plaatsten, lijken nog even geduld te moeten heb ben. Clinge, HVV'24, Breskens en Philippine hebben nog geen te genstander toegewezen gekregen. Het kan zijn dat de KNVB eerst het beslissingsduel tussen IJzen- dijke en Steen afwacht. Beide teams eindigden gelijk in hun poule en spelen aanstaande don derdag daarom in Hoek een be slissingswedstrijd. Dat duel be gint om 20.00 uur op het kunst grasveld van de derdedivisionist. De selectie van Hoek kan daar door eerst nog trainen. dinsdag 28 september 2021 -Sven d'Hooghe Luuk van Vossen is terug bij MZC'11. En hoe! In de voorberei ding en beker scoorde hij al aan de lopende band en tijdens de eerste competitieronde deed hij ook van zich spreken. Van Vos sen tekende in het duel met Ar- nemuiden na 52 minuten voor de openingstreffer, waarna MZC'11 uiteindelijk met 3-0 won. Klaas Verspoor en Rudy Boogert CD co co _cö _co cö O O) O O cö cö speler club Steve Schalkwijk Hoek j 3e div i5 5 f 2,5 12,5 Rik Impens Job Wiersum Sylvio Hage Hoek 3e div J 3 2,5 7,5 IJzendijke 1 4A zon 1 6 1 1 6 Goes 3e div j| 2 2,5 5 Gianni Tiebosch Goes ""IX 3e div 2 j 2,5 1 5 Martijn Simonse Luctor Heinkenszand 3Azat 5 3 J 1,5 4,5 Domenique van den Berge j Bruse Boys jT 2E zat J 2j 2 4 Thomas van Dijke Wemeldinge 4A zat jh 4 1 'J 4 Steffan van Houte Kruiningen 1 4B zat 4 B 1 1 4 Niels de Booij Nourredine Zaha Samet Musela Giovanni Siereveld treft met Luctor Hein- kenszand eersteklas ser Terneuzense Boys, FOTO JOHAN VAN DER HEIJDEN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41