1 Uitje op kering bevrijdt Limburgers even van sores !i 5 Mini- er tijdens een training bij Veerse Meer vandoor Britt was zaterdag samen met een coach en natuurlijk hond Tristan aan het trainen aan het Veerse Meer bij Wolphaartsdijk, vlak bij De Meerkoet. Het ging mis toen de sheltie (een soort kleine schotse collie) een oefening moest doen, waarbij hij los was en van de coach naar Britt toe moest lopen. ,,Het was niet eens zo'n grote afstand, maar hij moest wel om een bosje heen'', vertelt Lilian Bruggeman, de moeder van Britt. ,,Het is gissen, hoor, maar ik vermoed dat hij on derweg een konijn of zoiets heeft gezien en daarachteraan is gegaan." Tristan is mijn allergrootste maatje, ik kan niet zonder hem Sindsdien is het hondje vermist. Daar is Britt erg verdrietig over. Tristan staat haar als hulphond bij, omdat ze psychische problemen ■Müt- heeft. 'Hij is mijn allergrootste maatje, ik kan niet zonder hem', liet de 18-jarige vrouw op Facebook we ten. Er wordt sinds zaterdag met man en macht gezocht naar de hond. Daarbij heeft ook de Stich ting Dierenwelzijn Walcheren ge holpen. Er zijn zelfs drones ingezet. ,,We hebben de eerste nacht in de auto geslapen op de plek waar Tris tan is weggelopen", vertelt Lilian. ,,De nacht erna konden we in een blokhut in de buurt slapen. Er is so wieso continu iemand op de plek waar hij is weggelopen, voor het ge val hij terugkomt.'' Lilian noemt alle hulp, waaronder die van vrien den, familie en inwoners van Wol- phaartsdijk, hartverwarmend. Bij de surfplek Er zijn twee meldingen gedaan door mensen die Tristan mogelijk hebben gezien. Een melding van zaterdagavond lijkt weleens te kun nen kloppen, want de betreffende persoon had het over een 'mini- Lassie' en dat is Tristan in feite. Hij zou toen zijn gezien bij de surfplek. De melder van zondag heeft het dier gezien in een polder in de buurt. ,,De vorige eigenaar van Tris tan woont daar in de buurt'', vertelt Lilian. ,,Daar zijn we natuurlijk ook al een paar keer gaan kijken.'' Hoewel Tristan nu al twee dagen vermist is, houdt de familie hoop. ,,Hoop doet leven'', zegt Lilian. Wie denkt Tristan te hebben gezien, wordt dringend verzocht te bellen naar de Stichting Dierenwelzijn Walcheren op telefoonnummer 06 4842 1717. Bij Peter Lambooy uit Brommelen thuis zijn de drogers nog maar net weg. Het water in zijn kelder stond zeker een meter hoog. De ruim zes tig ouderen die gisteren op Neeltje Jans waren, delen hun verhalen. Blij dat ze onder lotgenoten zijn. Volgens Ludie Thijssen van KBO Valkenburg hebben veel gedupeer den het moeilijk. ,,Veel mensen zijn hun hele hebben en houwen kwijt geraakt. Ook papieren of bijvoor beeld hun telefoon." Thijssen heeft dan ook niet iedereen kunnen be reiken. ,,Van sommige mensen die woonden in zorgcentra heb ik niet kunnen achterhalen waar ze nu wonen." Frans Demarteau (86) woont ook niet meer in zijn aanleunwoning bij een zorgcentrum in Valkenburg sinds die bewuste avond van 7 juli. ,,Rond 22.00 uur lag ik te slapen toen ik het water in de wc omhoog hoorde komen. Een kwartier later stormde een verpleegster binnen met de woorden: 'We moeten hier Een verpleegster stormde binnen met de woorden: 'We moeten hier nu weg, anders verdrinken we' nu weg, anders verdrinken we!'." Demarteau woont nog altijd in een hotel, maar hoopt over drie weken terug te keren naar een aanleunwo ning. Niet meer naar die op de be gane grond, maar voor de zekerheid toch maar eentje op de eerste ver dieping. Toekomst ,,Ik ben diep onder de indruk van wat ik hier zie, maar ik maak me ook zorgen of het voldoende is voor wat er in de toekomst nog op ons afkomt." dinsdag 28 september 2021 GO Hulphond kwijt, baasje verdrietig Britt Bruggeman (18) uit Goede reede is ten einde raad. Afgelo pen zaterdag raakte ze haar ge liefde hulphond Tristan kwijt in Wolphaartsdijk. Twee dagen zoeken heeft nog niets opgele verd. „Maar we geven niet op", zegt moeder Lilian. Rob Paardekam Wolphaartsdijk -Britt Bruggeman Britt Bruggeman met Tristan. privéfoto Veel Limburgers zitten bijna drie maanden na de overstromingen van de rivieren daar nog volop in de ellende. Sommigen wonen nog steeds niet thuis, anderen hebben zelfs geen stoel meer om op te zitten of zijn belang rijke papieren kwijtgeraakt. Een bezoekje aan de Oosterschelde- kering op uitnodiging van Oude renbond KBO Zeeland was dan ook een welkom gebaar. ,,Ik ben diep onder de indruk van wat hier staat." Wendy de Jong Neeltje Jans -Frans Demarteau (86) De Limburgers krijgen op een van de pijlers van de stormvloedkering uitleg van gids Tjibbe de Vrie (r). In het midden Ludie Thijssen (met paraplu) van KBO Valkenburg foto dirkjan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 37