Aanvoerster BOK groot in verlies 14 ZEELAND Dallinga.com is koploper af Hockeysters van Rapide krijgen een tik op de neus SPARTATHLON 246 KILOMETER NON-STOP Duuratlete Leonie Ton uit Wissenkerke legt de Spartathlon bijna vier uur sneller af dan in 2019. In 30.49 uur trekt ze van Athene naar Sparta. Pijn, die er natuurlijk is, denkt ze weg. De driebanders van Dal- linga.com leden gisteren in ei gen huis een onverwachte ne derlaag (2-6) tegen Bousema Lochem. Steven van Acker won als enige voor de ploeg uit Sluiskil. Berry Dallinga was één van de spelers die verloren, maar had voor een gelijkspel van zijn team kunnen zorgen. In een spannend gevecht met Frans van Schaik stevende hij af op een fikse nederlaag, maar de Zeeuws-Vlaming vocht zich voorbeeldig terug in de wed strijd. Telkens als Van Schaik een kleine voorsprong nam, kwam Dallinga weer terug. Bij 31-33 had hij zelfs voor het eerst een voorsprong. De hoop leefde op bij de speler zelf en bij zijn thuispubliek. Het mocht echter niet zo zijn. Dal linga: ,,Ik speelde niet slecht, maar had wel wat pech. Vooral in de eindfase. Twee keer ging een zeker punt op een flinter achterom en hij maakte series van 3 en 2 achter elkaar. Daar mee besliste hij de wedstrijd in zijn voordeel." Ook Jean Paul de Bruijn en Pe ter de Backer verloren. Van der Lijke wint puntentrui in Bretagne Wielrenner Nick van der Lijke is er niet in geslaagd nog en kele plaatsen te winnen tij dens het slotweekeinde van de Ronde van Bretagne. De uit Middelburg afkomstige cou reur maakte na vijf ritten nog kans op de eindzege. Zaterdag en zondag gaf de concurrentie echter geen krimp. Van der Lijke finishte gisteren als zevende en werd derde in het eindklassement. Hij pakte met één punt verschil nog wel de puntentrui. Kidane heeft drie-op-een-rij Voor de derde keer op rij kon de Ethiopiër Okbazgi Kidane, die al zes jaar in Nederland woont, juichen in Zeeland. Eerder was hij al de snelste in Kapelle en Wolphaartsdijk. Zaterdag was hij de sterkste op de 10 Engelse mijl tijdens de Schellachloop. Met zijn tijd van 54.59 minuten was hij ruim acht minuten sneller dan de rest. Petra Bruijs had met 1.14.31 uur bij de vrouwen een flinke voorsprong. De hockeysters van Rapide staan weer met beide benen op de grond. Na twee over winningen met minimaal ver schil verkeerde de derdeklas ser even in de wolken. Een 5-1- nederlaag tegen Pijnacker be nadrukte dat het wekelijks an ders kan zijn. Pijnacker was weliswaar een maatje te groot voor de ploeg uit Hulst, maar een nederlaag met afgetekende cijfers was niet nodig. Concentratie in verdedigend opzicht en scherpte in de aanval hadden de cijfers iets kunnen verzach- ten. Pas in het vierde kwart scoorde Sam Bartz 1-4. Eerder werd bij 0-4 een strafbal ge mist. In de vierde klasse deed Olympia zich tekort. De Ter- neuzense vrouwen verloren met 5-4 bij Hilvarenbeek. Na een uitzichtloze achterstand (3-0) in eerste kwart vocht het team zich knap terug in de wedstrijd. Ook de mannen van Olympia verloren met één punt ver schil. Tegenstander Gilze- Rijen trok met 2-1 aan het langste eind. Het was Leonie Ton nooit om een goede eindtijd te doen. De duurat- lete wilde haar tweede Spar- tathlon - 246 kilometer van Athene naar Sparta - eenvoudig weg uitlopen, omdat ze vooraf worstelde met een kuitblessure en niet helemaal zeker wist hoe de spier zich zou houden. ,,Dat ik hier nu zevende ben geworden, ver baast mij dan ook enorm", zei de inwoonster van Wissenkerke za terdag vanuit de finishplaats. ,,Ik sta hier gewoon tussen de grote madammen van het ultralopen..." Ton, klein van stuk, is natuurlijk zelf onderhand ook een grootheid in haar sport. Ze heeft Neder landse en Europese leeftijdsre cords op haar naam staan en won al vele wedstrijden, waaronder de Elfsteden Ultraloop van 230 kilo meter. Met een tweede, snelle fi nish in de Spartathlon pimpte ze haar palmares nog eens op. Ze staat nu met een eindtijd van 30.49.20 uur negende op de lijst van alle Nederlanders die de mon- stertocht hebben uitgelopen. ,,Mijn kuit is nu dik en pijnlijk. Ik kan 'm nauwelijks aanraken", vertelde Ton vanaf een terras in Sparta. ,,Maar tijdens de wedstrijd heb ik er bijna geen last van gehad. Ik had gewoon besloten om niet meer aan die kuit te denken. Want alles wat je aandacht geeft, groeit. Dat werkte. Pas aan het einde be gon ik wel van alles te voelen. De laatste tien kilometer heb ik ge strompeld." Maar dat kon de Zeeuwse atlete EDITIE 2021 hebben. Ze wist dat ze ruim bin nen de limiet van 36 uur zou aan komen. ,,Op de vrijdag was het voor Griekse begrippen niet eens zo warm. Dat scheelde, het ging daardoor sneller dan verwacht." In de loop van de avond kwam ze daardoor al bij de 1100 meter hoge Sangas-pas aan. ,,En ik wist: als ik Mijn kuit is nu dik en pijnlijk. Ik kan 'm nauwelijks aanraken daar overheen ben, is het zwaarste achter de rug en ga ik het wel ha len." Nadat de zon opkwam en de temperatuur opliep naar 32 gra den, kreeg de Zeeuwse het pittig. ,,Er stond zo'n hele warme wind". vertelde ze. ,,Alles wat je nat maakte, was binnen twee tellen droog. Ik had het zwaar, maar kon gelukkig wel blijven hardlopen. Twee jaar geleden, bij mijn eerste De Zeeuws-Vlamingen ontsnapten in de tweede set aan verlies, maar kwamen verder eigenlijk geen mo ment in de problemen. Die ruime uitslag zorgde voor een groot con trast na afloop. Nadat in het BOK- kamp de film van een slechte wed strijd nog eens was teruggespoeld, gingen de vrouwen van Stevo met het scorebord op de foto. Die teamfoto werd gemaakt door Jessica Mondeel, aanvoerster van BOK. Dat tekende de onderlinge verhoudingen. De thuisploeg kreeg een morele tik, maar accepteerde die. ,,Ze zeiden tegen me: 'Wat een leuke pot, zeg'. Dat was het zeker, maar wij stonden wel met lege han den", zei Mondeel. ,,Ik maakte die foto, en zij stonden allemaal te la chen. Ach, dat doe je gewoon voor elkaar.'' BOK-Stevo was een duel tussen een wisselvallig spelende thuis ploeg en een heel degelijk Stevo. ,,Wij hebben veel stof om op te trai nen'', keek Ton Begijn terug. De trainer van BOK sprak over veel te veel eigen fouten. ,,Zo'n wedstrijd kom je elk seizoen wel een keer te- gen. Alleen was het vandaag tegen Stevo.'' BOK verspeelde na verlies in de Zo'n wedstrijd kom je elk seizoen wel een keer tegen eerste set in het tweede bedrijf een voorsprong bij zowel 20-13 als 24 20. ,,Ofhet een andere wedstrijd was geworden als wij de tweede set hadden gewonnen? Nee'', zei Be gijn. ,,Dan was het 1-3 geworden. Wij waren te wisselvallig.'' maandag 27 september 2021 VL DRIEBANDEN WIELRENNEN ATLETIEK Met twee schitterende proeven stalen Julia Bouthoorn (hier op archiefbeeld) en de ruin Sir Rheingold tijdens de dressuurwedstrijd van de RSV Luctor in Axel de show. De amazone uit Vogelwaarde stuurde de vijfjarige Sir Heinrich- zoon bij zijn debuut in de klasse M1 met scores van 70,83 en 73,50 procent naar de overwinningen. foto lucien roelandt HOCKEY Ton is zelf ook een Roeland van Vliet Sparta Starters: 277 Finishers: 167 Snelste man: Fotis Zisimo- poulos (Gri) 21.57 uur Snelste vrouw: Diana Dzaviza (Let) 25.24 uur. Nederlandse starters: 10 Nederlandse finishers: 6 (van wie Leonie Ton de snelste was met 30.49 uur) Met 30.49 uur is Leonie Ton de snelste Zeeuw ooit. Ze ontnam Goesenaar Giel Jozi- asse (32.07) de eerste plaats. Ton is nu de één na snelste Nederlandse vrouw, na Leonie van den Haak (28.42) en overall de nummer 9. Na Giel Joziasse is Leonie Ton de tweede Zeeuw met twee finishes. Leonie Ton ►A Leonie Ton wordt in Sparta als een held binnengehaald. Het was haar tweede en laatste deel name aan de Griekse duurloop- klassieker. foto's koen de vries Met een onverwacht ruime over winning (17-25, 26-28, 20-25, 15 25) bij rivaal BOK gaven de vol- leybalsters van Stevo in de pro motieklasse B hun visitekaartje af. Peter van Kouteren Kapelle - Ton Begijn, BOK BOUTHOORN

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 60