Zware blessure Sven d'Hooghe is domper op derby ZEELAND 11 HVV'24 heeft aan twee minuten genoeg om van Philippine te winnen 1 l vS^EpMlr^ «BfeSs Derde klasse A HVV'24 legde het duel in Philip pine na een 0-0-ruststand in de eerste twee minuten na de hervat ting in een beslissende plooi. Niek Luime vormde twee keer het eind station van een aanval. Aan de ope ningstreffer zou volgens heel Phi lippine een handsbal van Jasper Sponselee vooraf zijn gegaan. Di rect na de aftrap leidde balverlies tot een verdubbeling van de marge. Jozué Weever bediende Luime op maat, die voor de tweede keer in een kort tijdsbestek met een droge schuiver in een druk bevolkt straf schopgebied raak mikte: 0-2. HVV'24 raakte daarna geen mo ment meer in de problemen, kwam halverwege de tweede helft op 0-3 en domineerde in het restant van het duel. De manier waarop Tijn de Poorter de eindstand mocht bepa len, was tekenend voor het krachts verschil in de tweede helft. Zijn balaanname was niet eens perfect, maar hij had alle tijd voor een kleine correctie en mocht vervol gens ongehinderd de hoek uitzoe ken om binnen te schieten. ,,In de eerste helft stond het bij ons orga nisatorisch goed'', keek Carlo van Grimberghe terug. ,,Maar in de tweede helft waren zij beter.'' De trainer van Philippine zei zijn ploeg niks te verwijten en berustte in het feit dat HVV'24 als collectief verder is. ,,Bij de tweede goal, direct na de aftrap, kwamen wij bijvoorbeeld afspraken niet na. En er zat bij hen veel meer beweging in. Dit is ook zeker geen gestolen overwinning.'' Genoten Philippine verdedigde in de eerste helft niettemin stug, ving de te genstander op eigen helft op en loerde met snelle uitvallen op mo gelijkheden. HVV'24 had voor de rust een licht veldoverwicht, kreeg een paar vrije trappen rond het strafschopgebied, maar dwong doelman Karim Ben Sellam in de eerste helft eigenlijk slechts één keer tot een knappe redding. Dat was op slag van rust, toen hij aan de tweede paal met een katachtige re flex in de baan van een inzet van Niek Luime viel. ,,Die pakte hij ge weldig'', vond de Hulster spits. ,,Ik weet niet of het door corona komt, maar ik ben nog niet echt topfit. Als ik er rond de twintig maak, kunnen we promoveren Dan is dit een lekker begin. Wan neer mijn seizoen geslaagd is? We zijn allemaal bij elkaar gebleven. Dit is een goeie groep. Als ik er zelf rond de twintig maak en we kun nen promoveren.'' Trainer Mario Vermeirssen zei te hebben genoten van zijn selectie. ,,Er zat wel spanning op, na zo'n lange tijd geen competitie. Dat merkte je aan iedereen. Het was 0 0 bij de rust, maar ik vond dat we goed speelden. Ik heb uiteindelijk vier wissels gebruikt, maar vond het in de rust nog te vroeg. Iedereen speelde goed. We hebben slim ge speeld, geen kans weggegeven. Ik ben vanzelfsprekend heel blij met deze start.'' ,,Het was een enerverend potje, zeg dat wel. Voor de rust hebben we zoveel kansen gehad, maar geen één benut. Een 0-3 ruststand was totaal niet gek geweest", liet trainer Mario de Fouw van VV Clinge na de wedstrijd weten. In het begin van de tweede helft werd Sven d'Hooge met een steek bal één op één gestuurd met keeper Kevin Hamelink van VV Steen. ,,Ik zie de steekbal op mij afkomen en maak de beslissing om uit te ko men. Was net eerder bij de bal en schoot deze weg. Mijn voet bleef staan en Sven kwam met zijn been tegen mijn voet aan. Ik voelde gelijk dat er iets brak en wist dat het foute boel was." De wedstrijd werd gestaakt en d'Hooge per ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis, waar bleek dat hij een gebroken kuit- en scheen been heeft. Gevoetbald werd er daarna, na overleg met de scheids- rechter en spelers, nog wel. ,,De scheids kwam vragen wat wij von den. We hebben een heel nuchter team en zij wilden nu ook extra graag winnen voor Sven", vertelde De Fouw. De penalty die VV Clinge vervol gens te nemen kreeg, werd gemist. Uiteindelijk zorgde Chris Seghers met twee treffers voor de overwin ning. Waarbij de tweede een ware beauty was. ,,Ik kreeg een bal hard ingespeeld, speelde vijf man uit en schoot hem vervolgens in de korte hoek binnen. Deze overwinning en mijn twee doelpunten zijn natuur lijk voor Muus (bijnaam van Sven d'Hooge). Hopelijk kan hij goed herstellen!" maandag 27 september 2021 Papa Luime flikt het opnieuw t i mi I ÏJiÉifoü. I 0 Philippine 3 HVV'24 46. Niek Luime 0-1 47. Niek Luime 0-2 54. Tijn de Pooter 0-3 Een jaar geleden werd Niek Luime voor het eerst vader en vierde hij dat een dag na de ge boorte van zijn zoon James met drie treffers tegen Philippine. Gisteren deed de spits van HVV'24 dat op de eerste verjaar dag van de kleine Luime dunne tjes over. Papa Luime tekende - uitgerekend weer tegen Philip pine - voor de eerste twee doel punten van HVV'24. Daarmee had de aanvaller een belangrijke aandeel in de 0-3 zege van de Hulster formatie. Peter van Kouteren Philippine ▲Karim Ben Sellam is op tijd om de bal voor de voeten weg te plukken.. foto gianni agosti 1 Op de eerste verjaardag van zoontje James was Niek Luime opnieuw trefzeker. - Niek Luime De eerste Zeeuws-Vlaamse derby in de zondag derde klasse tussen VV Steen en Clinge werd overschaduwd door een vrese lijke blessure voor Sven d'Hooge. Uiteindelijk trokken de bezoekers door twee treffers van Chris Seghers aan het lang ste eind. Lars van Paemel Steen ▲Milan Coopman stopt de strafschop van Clinge. foto gianni agosti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 58