V RUDE Zestienjarige aanvaller steelt nu al de show bij Breskens Spui verwacht dit jaar meer van zichzelf 10 ZEELAND Ploeg van Dennis de Nooijer vergeet zichzelf te belonen Cijfers over het Zeeuwse voetbal ICTATC Eerste klasse B Van Troost kende door blessures een wat moeizaam begin van het seizoen, was de hele week voor werk in Duitsland en dus keek hij ruim een uur vanaf de zijkant toe hoe zijn teamgenoten het betere van het spel hadden. Toch resul teerde dat na twintig minuten spe len in een achterstand. ,,We be gonnen heel goed, kregen twee of drie grote kansen, uit het niets kwamen ze via een counter op Na die teleurstelling bleef het spelbeeld hetzelfde, maar tot doel punten kwam de ploeg van Dennis de Nooijer niet. ,,Hun keeper speelde de wedstrijd van zijn le ven, die pakte ongelooflijk veel ballen. We waren gewoon beter, maar als je de kansen niet maakt Hoop Kansen maken deden ze bij de thuisploeg wel, in de 74ste minuut bijvoorbeeld. „Neptunus heeft drie mogelijkheden gehad en scoort twee keer, terwijl wij heel de wed strijd het gevoel hadden beter te zijn." Scoren deed de eersteklasser uiteindelijk alsnog, via verdediger Dangelo Martien (rechts) probeert de bal af te pakken. foto harry brouns Van Troost. ,,Ik scoor natuurlijk niet vaak, dus dat is altijd leuk. Dan heb je vijf minuten voor tijd nog een beetj e hoop, maar het was al te laat." Toch geeft de nederlaag en dan vooral de manier waarop, wel een beetje vertrouwen, sluit hij af. ,,We hadden moeten winnen. Door de kwaliteitsimpuls van onze selectie kunnen we wat aan vallender spelen dan vorig seizoen, nu moeten we ook gaan scoren." Wat hem betreft staat hij dan weer gewoon aan de aftrap, thuis tegen RVVH. „Volgende week hoop ik te starten, ik ben ieder geval weer fit!" Kloetinge De andere Zeeuwse eersteklasser, Kloetinge, kende in tegenstelling tot Terneuzense Boys een iets be tere start van het seizoen, op be zoek bij SHO won de ploeg van Marcel Lourens met 0-2, maar heel gemakkelijk ging dat niet. Al had niemand dat na tien minuten ver wacht, toen de Bevelanders via Kyle Doesburg op 0-1 waren geko men. ,,Toen dachten we allemaal: dit komt wel goed, dat viel tegen." Onder een brandend zonnetje en op een moeilijk bespeelbare kunstgrasmat, was het vervolgens SHO dat het organisatorisch goed voor elkaar had. Zij stonden prima, wij waren aan de bal slecht. Ik denk dat alleen Jarreau (Manu- huwa) en Mitchell (Braafhart) een voldoende hebben gehaald." Toch maakte de Middelburger zich aan de kant niet al te veel zorgen. ,,Het had mis kunnen gaan, maar ook weer niet echt. De controle was er wel voortdurend." De treffer van Van Keulen, één minuut voor tijd, zorgde voor genoeg ontlading. ,,Het is heel lekker dat je wint, dat merkte je ook aan de sfeer in de bus." Na afloop was Lourens stie kem blij dat het niet zo eenvoudig ging. ,,Dat is nu makkelijk om te zeggen. We hebben nog even no dig om echt dat volume te krijgen. Daar helpen dit soort wedstrijden ook bij." Door de overwinning staat Kloetinge op een tweede plaats, Terneuzense Boys vindt zichzelf terug op plek elf. Domenique van den Berge trad za terdag bij Bruse Boys in de voet sporen van zijn vader Jacob. De aanvaller scoorde twee keer tegen De Meeuwen en bereikte daarmee de grens van 100 (na)competitie- doelpunten voor zijn club. Vader Jacob zette in het begin van deze eeuw na bijna 300 doelpunten een punt achter zijn carrière. Vader en zoon die bij dezelfde club de 100 goals halen. Hoe alle daags het ook klinkt, het komt he lemaal niet zo vaak voor. Een be kend Zeeuws vader-zoon-span is Gerard en Wilfred Schipper van Oostkapelle. Vader Gerard was de legendarische spits van Oostka- pelle in de jaren zeventig en tach tig, zoon Wilfred was dat in de ja ren negentig en begin deze eeuw. Hoewel Wilfred één jaar vreemd ging (in de jeugd van Middelburg) bleef hij Oostkapelle zijn hele le ven trouw, net als vader Gerard (en diens illustere broer Stoffel, die net de 100 goals niet haalde). De paral lel met de Van den Berges is tref fend. Domenique ging ook even tjes vreemd (meetrainen in de jeugd van JVOZ en RBC), maar bleef zijn club trouw, net als vader Jacob (en diens illustere broer Ton- nie, die net de 100 goals niet haalde). Het neusje voor de goal hebben Domenique en Jacob overeenkom stig, maar in het veld zijn het aller minst kopietjes. Domenique vindt zichzelf meer een middenvelder, tweebenig en sterk aan de bal. Va der Jacob was een echte goalgetter, aanspeelpunt en een meesterlijke kopper. Als het mocht, had hij de strafschoppen zelfs met zijn hoofd genomen. Uiteindelijk besloeg zijn carrière meer dan twintig jaar. Hij scoorde in 23 opeenvolgende seizoenen voor Bruse Boys. Daar moet zoon Domenique nog maar aan zien te komen. Zijn onafgebroken doel- puntenreeks staat op elf seizoenen. HOOFDPLAAT Na een seizoens opening die een thuisnederlaag te gen Groede (0-3) opleverde, lijkt Breskens de laatste weken aardig op stoom te zijn gekomen. Een dozijn treffers tegen SDO'63 werd gevolgd door een 3-0-winst op Terneuzen (beker), waarna zondag Hoofdplaat met 6-0 aan de zegekar werd ge bonden. De openingstreffer kwam hierbij op naam van de zestienja rige Jesse Lauret. Zijn trainer Soufian Dooms was na afloop erg enthousiast over de jeugdige voetballer, zoon van Elmar Lauret, die lang de kleuren van de wit-zwarten heeft verdedigd. ,,Ik ben blij dat hij er bij is gekomen. Doorgeschoven vanuit de jeugd, sa men met Tom Vermeiren. Jesse heeft nu al een aantal doelpunten voor ons gemaakt en ook de nodige assists gegeven." De jeugdige voetballer zelf ("Zes tien jaar inderdaad, sinds begin deze week"), heeft het goed naar zijn zin in de hoofdmacht van Bres- kens. ,,In de loop van vorig seizoen heeft Jan Meijaard ervoor gezorgd dat ik kon meetrainen met de selec tie. Dat vond ik eigenlijk direct heel leuk; weer eens iets anders dan bij de jeugd. In het begin was het even wennen aan het tempo, maar dat ging eigenlijk vrij snel al best goed." Zondag opende Lauret de score tegen Hoofdplaat, hij legt graag uit hoe dat ging. ,,Ik kreeg de bal vanaf de zijkant aangespeeld en schoot hem binnen van net buiten de zes tien." Volgens zijn coach Dooms geen toeval, want: ,,Niemand heeft een harder schot dan Jesse." Zelf bleef Lauret bescheiden: ,,Ik kan wel aardig schieten, ja." Gevraagd naar zijn ambities gaf Lauret, die zondag in de slotfase ge blesseerd het veld moest verlaten een duidelijk antwoord. ,,Ik hoop dat ik nog veel mag spelen en scoren dit seizoen." Met drie tref fers in dit nog prille seizoen kent hij hiermee in ieder geval een prima start. DRIEWEGEN In de vierde klasse A speelde Spui zaterdag met 2-2 gelijk uit bij DwO'15. Vroeger waren ze hier bij de Zeeuws-Vlaamse ploeg blij mee geweest. Maar nu heerste er toch wel teleurstelling na af loop. Spui heeft namelijk een veel sterkere selectie dan de af gelopen jaren. ,,We hebben ons zelf niet beloond en dat is jam mer. Voor het team is het een teleurstelling, want we willen gewoon meer'', aldus Marc de Kunder. Spui heeft nu de beschikking over een brede selectie. ,,Het is nu heerlijk om te trainen, want we hebben gewoon achttien man op de training. We heb ben twee uitstekende keepers en oudgediende Hans Kolbeek is ook weer terug. Daarnaast zijn goede spelers als Kevin Wissel en Jelle Dooms weer helemaal fit. Het is ineens een weelde bij Spui en het niveau lukt een stuk hoger dan de af gelopen jaren. Toch blijft ons doel een plek in het linkerrij tje'', zo besluit De Kunder zijn verhaal. maandag 27 september 2021 VL Wel kansen, geen punten voor 'de Boys' 2 Neptunus Schiebroek 1 Terneuzense Boys 23. Issam Ahmar el Hank 1-0 74. Nelson Costa de Brito 2-0 86. Ewoud van Troost 2-1 Genoeg kansen, maar te weinig doelpunten. Ondanks vol doende mogelijkheden om de wedstrijd op bezoek bij Neptu nus Schiebroek naar zich toe te trekken, slaagde Terneuzense Boys er zaterdag op bezoek in Rotterdam niet in om te winnen. Het werd door een late treffer van Ewoud van Troost 2-1. Daniël Wissel Rotterdam 1-0." Rudy Boogert

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 57