Hoofdplaat kan de ziel weer luiden 5 BIJ ORGANISATIE EN MUZIKANTEN ,,Maar dan ga je het podium op en dan is het weer echt. In een keer weer die grote glimlach." Kevin van Gorkom, zanger van de Hobbyisten, is blij dat hij weer mag buitenspelen, zaterdag op Kaaipop. De leden van de Wal- cherse band stappen zaterdag uitgelaten van het podium van Kaaipop in Breskens. Highfivend, elkaar omhelzend, weer helemaal gelukkig. Van Gorkom is al een eeuwig heid bezig met de Hobbyisten maar had nog nooit zo lang ge dwongen op zijn kont moeten zit ten. ,,Op de heenreis waren we aan het denken hoe lang geleden het was dat we écht opgetreden had den. Dat was met Vestrock 2019, ook hier in Zeeuws-Vlaanderen. We hebben in de tussentijd wel wat dingen gedaan" - de Vlissinger maakt een wegwapperend gebaar - ,,livestream enzo, maar dat is niet echt, niet zoals nu. Dit is echt, dit is weer buitenspelen. Ah, wat is dit lekker." Het was een gok voor de organi satoren van het Breskense festival. Tot anderhalve week geleden stond nog niet helemaal vast of de coronaregels een eerste editie van Kaaipop zouden toestaan. ,,We hadden de bands een jaar geleden al vastgelegd en konden verschui ven naar 25 september", vertelt Chris Schipper van de organisatie. ,,Maar echt zeker wisten we het niet. We hadden trouwens ook niet durven dromen dat we zo'n mooi weer zouden treffen." Blouse strijken „December 2019", Eric Holm, zan ger van Dubbel D lepelt zo op wanneer hij voor het laatst op de planken stond. ,,We zijn een De Dijk Tributeband en doen dit nu een jaar of zes, zeven. We oefenen daarom niet meer per se iedere week. Maar hiervoor moesten we toch weer de puntjes op de i zet ten. Ook om de feeling weer terug te krijgen en weer te wennen aan elkaar. Het komt allemaal weer snel terug hoor. Toch weer van te voren mijn blouse strijken en als je aankomt krijg je weer de vibe, ook door het enthousiasme van de or ganisatie. Al had ik eigenlijk ver wacht dat het publiek na zo lang wat meer uitgelaten zou zijn." Dik tevreden Wesley Ekkebus is dik tevreden met zijn eerste festival. ,,De com plimenten vliegen ons om de oren", zegt de voorzitter content. ,,We hebben geen last van groot heidswaanzin. Dat komt over een jaar of vijf wel", lacht hij. Er zou nog heel wat meer volk passen in de grote hal van Luteijn Hydrau- liek maar daar maalt hij niet om. ,,Het moet ook nog gaan leven", zegt mede-organisator Chris Schipper. ,,We hebben expres ge- We hebben in de tussentijd wel wat dingen gedaan, livestream enzo, maar dat is niet echt. Dit is echt kozen voor een zo breed mogelijk aanbod, we hebben van alles: Ne derlandstalig, hiphop, feestmu ziek, hardrock voor iedereen. Mis schien dat we een volgende keer een dag elektronische muziek or ganiseren. Dat moeten we nog be kijken. Mensen moeten er tegen elkaar over gaan praten. Dat is de beste reclame." De klokkentoren is een initiatief van Johnny van Voren. ,,Een dorp zonder klok, is een dorp zonder ziel" vindt Van Voren. ,,Het geeft een dorp een saamhorigheidsge voel en het hoort er gewoon bij." Hij nam het in 2016 op zich Hoofd plaat weer een klok te geven. Van Voren organiseerde alles, liet bere kenen hoe een en ander gemaakt moest worden. Het hele dorp be taalde er aan mee. De klokkentoren staat er inmiddels al een jaar, maar van een officiële ingebruikname is het niet geko men. Corona gooide steeds roet in het eten. Met het wegtrekken van een doek van de plaquette die uitleg geeft over de toren kreeg het zon dag toch een feestelijk sausje. Hannie Blaakman luidde de klok. Hij heeft het op zich genomen de klok te luiden wanneer de situatie erom vraagt. ,,Ik weet nog niet wan neer dat zal zijn, bij overledenen, op Bevrijdingsdag, dat soort zaken denk ik." maandag 27 september 2021 Kaaipop in Breskens, voor zowel publiek als bands was het heel lang geleden. 'Lekker, eindelijk weer buitenspelen!' Guido van der Heijden Breskens Eric Holm, zanger van Dubbel D vond zijn vibe terug in Bres- kens. -Kevin van Gorkom, zanger van De Hobbyisten Met de verkoop van zowel de Nederlands hervormde als de katholieke kerk had Hoofdplaat ineens geen klok meer. Zondag werd dat euvel hersteld. Guido van der Heijden Hoofdplaat Na de onthulling van de pla quette door Wethouder Mari anne Poissonnier luidde Hannie Blaakman de bel van de klok kentoren. foto gianni agosti

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 54