De ene 14-24-nederlaag is de andere niet Invallers bezorgen MLTC gelijkspel met een heroïsche dubbelzege HWP heeft droomstart, 'thuis' in Bunschoten ZEELAND 13 Korfbalploeg uit Goes wint Zeeuwse derby tegen Atlas maandag 27 september 2021 Karlijn den Hollander is in de aanval namens Atlas. Togo-korfbalster Anouk Hazelaar verdedigt haar. De Zeeuwse derby in de tweede klasse werd gewonnen door de Goese ploeg. foto cynthia cats dan echt genieten, zowel voor ons als voor het publiek.'' Togo-coach De Laet was ook zeer content met het optreden van zijn ploeg, zeker na de eclatante 24-12- nederlaag van vorige week tegen Vriendenschaar. De Belg durft voorzichtig alweer naar boven te kijken. ,,Top drie zou fantastisch zijn, maar eigenlijk springt nie mand er echt bovenuit in deze poule. Ook Vriendenschaar niet. Zolang we alle thuiswedstrijden blijven winnen, kunnen we bo venin meedraaien en is alles nog mogelijk.'' Met het oog op een mogelijk kampioenschap wees De Laet sub tiel naar zijn glas: ,,Die cava mag van mij wel in champagne verande ren aan het einde van het seizoen." Zowel ereklasser TOP Arnemui- den als hoofdklasser Swift ver loor zaterdag met 14-24. Het ge voel achteraf was bij beide ploe gen wel heel anders. TOP vond dat het PKC het vuur na aan de schenen had gelegd. Bij Swift wisten ze dat ze de rode loper hadden uitgerold voor Fiks. ,,We hebben PKC helemaal geen plezierige middag bezorgd", zei coach Edwin Coppoolse in Pa- pendrecht. ,,Bij PKC hebben ze nauwelijks van dichtbij ge scoord. Dat was onze verdienste. Verdedigend waren we wederom goed. Maar je kunt natuurlijk niet helemaal tot aan de zijlijn mee." Tot 9-6 bij rust kon TOP prima mee. Daarna werd pas echt het verschil gemaakt. Jeanine Marijs viel nog wel op met acht treffers. Coppoolse: ,,We wisten dat we vandaag niet zouden kunnen winnen, maar dit geeft wel weer vertrouwen voor ons duel met TOP Sassenheim." TOP Arnemuiden staat na de ne derlaag nog steeds derde met vier punten. De concurrenten KZ en AW.DTV hebben nog al tijd nul punten na vier speelron des. Swift werd in eigen huis com pleet afgeschoten door Fiks en leed de derde nederlaag op rij. Bij rust was het 5-15. Pas na de 5-18 begonnen de Middelburgers weer een beetje te scoren en vie len de gasten juist ietsje terug. Coach Dennis Plantinga begon al in de eerste helft met wisselen, maar kreeg daarmee niet de schwung in zijn ploeg. Swift staat puntloos laatste, sa men met sKf. Komend week einde is het Swift-SKF. Op het terras van korfbalvereni ging Togo vloeide zaterdagmid dag de cava rijkelijk. Het eerste team had net de Zeeuwse derby in de tweede klasse tegen Atlas met 27-22 gewonnen. Coach Jelle de Laet zag nog volop mo gelijkheden voor zijn ploeg dit seizoen. „Alles is nog mogelijk, want geen enkele ploeg springt er echt bovenuit'', zei de Belgi sche oefenmeester. Menno Kole Goes De euforie en ontlading waren groot in Goes, maar de overwin ning op Atlas kwam dan ook niet eenvoudig tot stand. In de eerste helft ging de score lange tijd gelijk op. Na een 13-11-ruststand bouwde Togo de marge uit to 17-11, maar At las knokte zich terug tot en 21-19. Pas daarna slaagde de thuisploeg, met dank aan de trefzekere dames, erin de genadeklap toe te dienen aan de bezoekers uit Ritthem. ,,We kennen elkaar natuurlijk door en door. Veel van ons spelen al sinds de jeugd regelmatig tegen el kaar", zei de glunderende Togo- captain Mijke Tahapary kort na de zege. ,,De pizza's zijn ook al be steld'', klonk het vervolgens, terwijl er nog een fles cava ontkurkt werd. ,,Ik heb een ploeg met heel veel be leving gezien'', vervolgde Tahapary. ,,Dat gold trouwens voor beide teams, maar ik heb vooral genoten van hoe wij doelpunten met elkaar vierden, elkaar oppepten en elkaar vanuit de verschillende vakken aanmoedigden.'' Mooie velddoelpunten Zoals het een echte derby betaamt werd ook het fysieke duel niet ge schuwd binnen de lijnen. ,,Beide ploegen gingen vol voor de winst'', zag Tahapary, die ook verheugd was met het nodige publiek langs het veld. ,,Het is überhaupt fijn om weer gewoon wedstrijden te kun nen spelen, maar zo'n derby hele maal. Met het zonnetje erbij en heel veel mooie velddoelpunten is het ETTEN De tennissers van MLTC hebben op de tweede speeldag van de landelijke competitie met 3-3 gelijkgespeeld tegen TC Etten. De gelijkmaker werd gemaakt door twee invallers in een zeer span nende laatste dubbelpartij. Door de afwezigheid van kop man Rowin Tazelaar en sterkhou- der Stijn Sprinkhuizen moesten Paul van Hoeve en Eddy Sprink- huizen voor de punten zorgen in het enkelspel en dat deden ze ook. Tim van Velzen en Jonas Patist konden in het enkelspel niet voor een verrassing zorgen en zo doende stond er na de enkelspelen 2-2 op het scorebord. Kramp ,,De singels waren 'close' en we waren vooral verrast dat zij met een toptalent op baan 4 aan kwa men'', vertelde captain Van Hoeve, die zelf niet ongeschonden uit zijn zwaarbevochten enkelspelpartij (6-2 5-7 6-4) kwam. Met de na weeën van kramp moest hij vanaf de kant toekijken hoe ook de dub bels eerlijk verdeeld werden. Sprinkhuizen en Patist gingen in twee sets onderuit. Het waren uit gerekend Van Velzen en Merlijn Voskamp die verrassend en op heroïsche wijze toch nog de 3-3 uit het vuur sleepten. De twee inval lers wonnen met 7-6, 4-6 en 18-16 in de supertiebreak Na twee speeldagen staan de Middelburgers op acht punten, twee minder dan koploper Bavel en eentje minder dan Etten. BUNSCHOTEN In de eerste ronde van de meesterklasse deden de schakers van Het Witte Paard goede zaken. In Bunschoten werd met 6,5-3,5 gewonnen van het sterker geachte Groninger Combi natie. Het Witte Paard had een thuis wedstrijd, maar vanwege de lange reisafstand werd de wedstrijd in Bunschoten gespeeld. Desondanks hadden de Groningers niet hun sterkste spelers meegenomen. De grootmeesters Sergei Tiviakov en Sipke Ernst deden niet mee en daarmee waren de Zeeuws-Vla mingen wellicht zelfs favoriet. Koen Leenhouts, Thibaut Maen- hout, Glen de Schampheleire, Rein Verstaeten en Andrian Roos boek ten de overwinningen voor Het Witte Paard. De enige twee grootmeesters die zaterdag wel aanwezig waren, Vyacheslav Ikon- nikov en Jan Werle, remiseerden tegen elkaar. Geen van beiden kon de ander uit z'n evenwicht bren gen. Togo drinkt nu cava, maar wil eindigen met champagne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 45