Siereveld is nog niet tevreden ZEELAND 11 Oostkapelle profiteert optimaal van missers Yerseke en wint met 1-0 Tweede klasse E Een spandoek aan de zijde van de thuisploeg gaf de wens van de spe lersgroep en de supporters treffend weer. Achter het doel hing een doek met de gezichten van verschillende spelers van Oostkapelle. De tekst was duidelijk: 'The face of a cham pion'. Voorafgaand aan de ontmoe ting met Yerseke deelde trainer Harro Hazelaar deze ambitie. De oefenmeester plaatste wel een aan tal kanttekeningen. „Waar staan we precies na twee seizoenen met nau welijks wedstrijden? Dat zorgt een beetje voor twijfels. Daarnaast be staat de groep uit jongens van 23 jaar en jonger. Hierdoor is er niet echt een hiërarchie. Dat moet groeien." Ook de bezoekers worden gere kend tot één van de topteams in de tweede klasse. ,,Wij hebben een goede ploeg die bovenin gaat mee draaien", tekende trainer Alexander van Keulen vooraf op. ,,Maar ik zeg niet: wij zijn een kampioenskandi daat. Oostkapelle heeft meer indi viduele kwaliteiten." De ervaren oefenmeester weet als geen ander dat vooraf uitgestippelde theorieën geregeld afwijken van de uiteinde lijke praktijk. ,,De tweede klasse is een heel stressvolle competitie voor een trainer. Iedereen kan van elkaar winnen en er zitten altijd rare uit slagen tussen. Je moet je zo snel mogelijk 'veilig' spelen." Rommelig Het duel tussen Oostkapelle en Yerseke golfde op en neer. De thuis ploeg was het meest comfortabel aan de bal, terwijl de bezoekers de meeste kansen creëerden. Binnen tien minuten verschenen Guus de Leeuw en Jari Christiaanse oog in oog met Oostkapelle-doelman Dion Aerssens. De goalie was beide keren te sterk. De gastheren waren in de 26ste minuut dicht bij een treffer. Na een counter vanaf rechts kreeg Jens Kamphorst de bal bij de tweede paal op zijn bovenbeen. De inzet ging over. Een kwartier later tikte doelman Colin Hout een vrije trap van Maarten Hazelaar uit de boven hoek. Aerssens sprak na afloop van een 'rommelige wedstrijd'. ,,Er wa- ren heel veel lange ballen. Wat be treft voetbal kwam het er bij ons niet helemaal uit vandaag, maar wel qua werklust. We hebben gevoch ten als één team, met één taak." In de 64ste minuut werd de gele verde arbeid aan de zijde van Oost- kapelle beloond. Verdediger Colin van den Berg gaf een diepe bal ach ter de defensie van Yerseke. Deze werd door middenvelder Sven Wisse met een boog over de keeper gekopt: 1-0. Reddingen De bezoekers creëerden een aantal mogelijkheden om de stand gelijk te trekken. Invaller Arjen de Koeijer kreeg een vrije schotkans (over). In de blessuretijd schoot Xander van der Poel een bal vanuit een lastige hoek voorlangs. Tussendoor ver schenen De Leeuw en Urvin van Dit was denk ik één van mijn betere wedstrijden Hekelen alleen voor doelman Aers- sens. Wederom was de keeper het koelbloedigst. Na afloop stond de voormalig pupil van JVOZ in het middelpunt van de belangstelling. ,,Dit was denk ik één van mijn betere wed strijden. Vorige week maakte ik een foutje. Het is extra mooi om het dan op deze manier goed te maken." Aerssens stak na de overwinning zijn ambities niet onder stoelen of banken. ,,Op basis van individuele kwaliteit en op basis van onze teamgeest vind ik dat we kampioen moeten worden. Er ligt zeker druk op, maar dat is juist belangrijk voor ons." De doelverdediger voelt zich daarbij gesteund door de fanatieke achterban. ,,Onze supporters zijn altijd geweldig. Zeker bij thuiswed strijden. Zij vormen het extra steuntje in de rug." Klaas Verspoor Vlissingen ,,Acht goals scoren is goed, maar we kregen óók een goal tegen. Het is logisch dat er bij zo'n stand iets insluipt, maar dat moet er uit'', al dus een kritische trainer Giovanni Siereveld. Na een 1-0-ruststand speelde zijn ploeg de tegenstander na rust helemaal kapot. Met drie treffers, waaronder zijn honderd ste goal, nam Martijn Simonse een groot deel van de productie voor zijn rekening. Demi Kole en Kevin van Iersel scoorden elk tweemaal en Barry Olierhoek éénmaal. Dat deed heel RCS tegen VCK bij elkaar. Na een rode kaart van keeper Gianluca Agnello kwam de ploeg van trainer Cees Houtepen via Morad Bobouh nog wel op 0-1, maar VCK trok na rust door goals van Jesper Harinck en Rick Tram per de zege naar zich toe. Zeelandia Middelburg klopte Patrijzen met 2-0. ,,Patrijzen zakte in en loerde op de counter. Alle complimenten voor die ploeg. Ze liepen op elke tweede bal'', sprak de winnende trainer Nick Corré. En vervolgens biechtte hij eerlijk op: ,,Het had vandaag ook heel ge makkelijk gelijk kunnen eindigen. Patrijzen was erg gevaarlijk in de omschakeling en van die ploeg kun je niet gemakkelijk winnen.'' Voor rust opende Celino Davidse de score en op aangeven van Niels Luteijn maakte Dennis Kovacevic er 2-0 van.010 Door de ruime overwinning gaat Luctor Heinkenszand meteen aan de leiding in de derde klasse, VV Veere volgt op plek twee en Zeelandia Middelburg staat vierde. maandag 27 september 2021 PM 'Wij moeten kampioen worden' J Oostkapelle J Yerseke 64. Sven Wisse 1-0 Yerseke laat diverse opgelegde kansen liggen. Oostkapelle pro fiteert hiervan en wint de eerste topper in de tweede klasse met 1-0. Len Wolters Oostkapelle Maarten Hazelaar komt in het duel met Yerseke net niet tot scoren. dirk-jan gjeltema - Dion Aerssens Luctor Heinkenszand baarde in de openingsronde van de com petitie opzien door een 8-1-over- winning op FC Dauwendaele. Van de beoogde concurrentie voor de bovenste plaatsen ging RCS verrassend onderuit bij VCK (2-1) en won Zeelandia Mid delburg de topper tegen Patrij zen met 2-0. ▲Zeelandia Middelburg was op eigen veld te sterk voor Patrijzen. FOTO DIRK-JAN GJELTEMA if

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 43