Goes laat twee gezichten zien O O) CD O 2-2 9 Doelman Griffin de Vroe is héél belangrijk in duel met VVOG (4-0) W»"' Sparta Baronie Wie alleen de uitslag van Hoek- VVOG zag, moet hebben gedacht dat de derdedivisionist een makkelijke middagje had. Ja, het werd 4-0, maar een makkie was het zeker niet voor Hoek. Lieven Gevaert, de trainer, kon een glimlach niet onderdrukken na de eerste overwinning van het sei zoen, mede dankzij drie treffers van Steve Schalkwijk. Tegelijkertijd was het wel bijzonder dat zijn keeper de man van de wedstrijd was. Dat zei Schalkwijk zelf ook. Griffin de Vroe - vanwege zijn uiterlijk door sommigen Barthez genoemd, naar de Franse oud-doelman - was in de ogen van de topscorer de man van de wed strijd. ,,Alle lof voor Griffin", zei Schalkwijk. ,,Hij pakt na vijf minuten een penalty, waardoor we niet op achterstand kwamen.'' De 36-jarige De Vroe tikte de inzet Griffin is de man of the match. Hij wint de wedstrijd voor ons van Jeremy de Graaf uit de hoek, waardoor Hoek gewoon vanaf 0-0 verder kon gaan. En het was niet de laatste belangrijke redding van de nuchtere goalie. Een geplaatste bal van diezelfde De Graaf was na 27 minuten onderweg naar de bovenhoek, maar De Vroe kon zijn handschoen er nog tegenaan krij gen. Tien minuten later was het aan de andere kant wel raak. Daardoor stond Hoek na voorbereidend werk van Istvan Bakx en Alexander Em- brechts toch als eerste op voorsprong, dankzij een treffer van Schalkwijk. Na rust mocht Hoek keeper De Vroe op nieuw dankbaar zijn, toen hij Job Hoogedoorn van scoren afhield. De inzet van de aanvaller van VVOG strandde op de voet van De Vroe. Eén minuut later lag de tweede van Schalkwijk erin (2-0). Na 66 minuten maakte de Vlissingse spits zijn derde van de middag, waardoor zijn sei zoenstotaal nu op vijf staat. Het slot akkoord was voor invaller Seppe Ver- eecke (4-0). ,,Ik vond ons dinsdag in de beker tegen Stedoco eigenlijk beter spelen dan vandaag'', bekende Ge- vaert. ,,Toen verloren we, nu winnen we wel. Het hoort bij voetbal. Verlie zen betekent niet altijd dat je slecht speelt, winnen staat niet altijd gelijk aan een goede wedstrijd. Ik ben blij met deze overwinning, het doet ie dereen deugd.'' Met vier verdedigers Die eerste zege liet veel te lang op zich wachten, erkende de trainer ook. Na dat Gevaert in de eerste duels van dit seizoen voor een 3-5-2-systeem koos, speelde hij in de afgelopen twee wed strijden met vier verdedigers achterin. In dat systeem lijken meer spelers zich comfortabel te voelen. Niels de Pauw zat op de bank, omdat Alexan der Embrechts een centraal duo vormde met Roycel James. Op hun optreden viel weinig aan te merken en dat gold eigenlijk voor vrijwel iedere speler van Hoek. ,,Steve maakt drie goals, dat is goed voor ons en mooi voor hem'', reageer de Bakx. ,,Maar Griffin is de man of the match. Hij wint vandaag de wed strijd voor ons.'' De boodschap was indirect dus duidelijk: Hoek mocht even genieten van de eerste overwin ning en de drie punten koesteren. Maar in defensief opzicht moet de ploeg nog steeds minder weggeven, te beginnen zaterdag in Veenendaal te gen Dovo. Die ploeg heeft één puntje minder, staat voorlaatste en móet ver slagen worden. ,,We hebben genoeg kwaliteit om wedstrijden te winnen'', zei Istvan Bakx. ,,Dat moeten we iedere week la ten zien.'' NOORDWIJKERHOUT Na 35 minuten spelen leek Goes zaterdagavond aan een kansloze missie bezig. VVSB kwam door de tweede treffer van Bert Stelten pool op 2-0 en de Zeeuwse derdedivisi onist speelde onherkenbaar. ,,Ik ben in de rust echt boos geworden'', zei Kevin Hollander. De trainer zag daarna een to taal andere tweede helft. Goes nam het initiatief, zette hoger op het veld druk en veroverde de bal veel sneller. Na 68 minuten leverde het de 2-1 van Sylvio Hage op, vijf minuten la ter zorgde Gianni Tiebosch met een beauty voor de 2-2. De Brabantse mid denvelder kapte zich fraai vrij en schoot de bal vanaf de punt van het strafschop gebied via de binnenkant van de paal in de verste kruising. ,,Als je in de rust met 2-0 achter staat ,teken je voor een gelijkspel'', keek Hol- lander terug. ,,Maar na die 2-2 dacht ik: nu moeten we ook doordrukken en die 2-3 maken. VVSB had het niet meer in die fase. We hebben ook geprobeerd de winnende te maken, maar je zag dat de krachten wegvloeiden.'' De trainer zag hoe Goes het in het eer ste halfuur best aardig deed. Een straf schop voor VVSB, die in de ogen van de Goesenaren makkelijk werd gegeven, veranderde het spelbeeld. Bert Stelten pool verschalkte vanaf elf meter doel- Als je in de rust met 2-0 achter staat teken je voor een gelijkspel man Matthew Lentink en de spits was twee minuten later opnieuw trefzeker. ,,Daarna vond ik mijn ploeg onherken baar'', aldus Hollander. Wel gemeend zijn Het werd in de rust gerepareerd, niet toevallig nadat Hollander tekeer was ge gaan. ,,Dat doe ik niet snel, want het moet wel gemeend zijn en niet ge speeld. Ik heb ze de waarheid verteld. Ik vond dat we onze rug moesten rechten.'' Hage zorgde voor 2-1, Tiebosch voor een prachtige gelijkmaker. Na zeven du els wacht Goes dus nog steeds op de eer ste overwinning. ,,Maar ik heb na rust echt een team gezien, spelers die voor elkaar wilden werken. Het is jammer dat we de kansen vaak niet afmaken. Op dit moment ontbreekt die kwaliteit nog in onze selectie.'' mauritshof maandag 27 september 2021 1-3 Doelman Rijk Janse uit Goes hield zaterdag de nul in de tweede divisie. Hij won met Jong Sparta met 0-3 bij GVVV en staat met zijn ploeg nu tweede, één punt achter koploper Kat wijk. Finn Murre uit Yer- seke zat bij Jong Sparta als reservekee per op de bank. Het Zeeuws getinte ASWH verloor met 1-0 bij de Treffers. 2-1 Mark Schuit schoot Baronie gisteren in vei lige haven tegen Moerse Boys. De Zeeuwse inval ler bepaalde de eindstand in de slotseconden op 2-0. Voor de Bredase forma tie van de Mid delburgse trai ner Jurriaan van Poelje (foto) was het de vijfde zege op rij, waardoor de ploeg leidt in de hoofd klasse. Hoek viert feest na reddingen 'Barthez' en goals Schalkwijk Barry van der Hooft Hoek -Istvan Bakx (35) Vreugde bij Steve Schalkwijk na zijn derde treffer tegen VVOG. Links Giovanni Delannoy, rechts Rik Impens. FOTO GIANNI AGOSTI 37. Schalkwijk 1-0 52. Schalkwijk 2-0 66. Schalkwijk 3-0 89. Vereecke 4-0 Opstellingen De Vroe Eppink De Jager Snijders Embrechts Groenwegen James Lücke Bannani 77. Buitenhuis Verwilligen Onuoha 79. De Pauw Dijkhof Impens 68. In 't Anker 75. Jahrdell Constansia Kurt Jonathan Constansia Wollgarten Bakx 58. Van Ooijen 75. Vereecke Hoogedoorn Schalkwijk 89. Segers Delannoy De Graaf Biya 68. Bottenheft Scheidsrechter: W. Kuijntjes Toeschouwers: 550 -Kevin Hollander (trainer Goes) rii'i""1 VVSB - Goes 33. Steltenpool (pen)1-0 35. Steltenpool 2-0 2-1 68. Hage 2-2 73. Tiebosch Opstellingen Van der Mast Lentink Onyeike Klap Demon De Bert Van Doorneveld Van de Kreeke Vijlbrief 65. Heemskerk Rauws 85. Spijkstra Bakker Fecunda Halman 85. Van den Assem Roemeratoe Hollemans Tiebosch Mbikulu 64. Nguyen Steltenpool Dompig Van Hecke 86. Kabwe Manengela Clinckemaillie 46. Elloukmani Hage 86. Maipauw Scheidsrechter: B. van Kommer Toeschouwers: 300 granova. ftt JUSTION 'Boussen Assurantiën B.V, a

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 41