f Bierdouche van Belgische fans 6 Slechts Blom in de EK-uitslag Nageeye terug met vijfde plek WIELRENNEN WK MANNEN EN VROUWEN Schloesser: zilver op de WK Met de sprint van zijn leven reed Dylan van Baarle (29) naar WK-zilver. Juist Van Baarle, het toonbeeld van opofferingsgezindheid, trad in een wielergek Vlaams theater uit de schaduw van de kopmannen. Zelfs als Dylan van Baarle zich in de finale van een WK heeft gefietst, kijkt hij eerst om naar anderen. Aard van het beestje. Dus als de kopgroep van 17 renners met topfa vorieten op weg is naar Leuven, gaat hij naast Mathieu van der Poel rijden. ,,Op 30 kilometer van de meet kwam Dylan vragen of hij voor mij gaten moest dichtrijden'', zegt Van der Poel over het onder onsje. ,,Toen heb ik gezegd dat ik liever had dat Dylan, als hij zich goed voelde, mee sprong met groepjes. Daar hadden we meer aan. Dat heeft hij perfect gedaan. Ik had het ook niet van hem willen vragen. Hij heeft Dwars door Vlaanderen al weten te winnen. Ik wist dat hij het kon en Dylan deed het perfect. Mooi, hè.'' In een ongekend theater, bijna 270 kilometer door een Vlaamse muur van gejuich en gekte, fietst Van Baarle naar een hoogtepunt in zijn carrière. ,,De sfeer was onge looflijk. Kippenvel tijdens de wed strijd. In de laatste ronde, met al die schreeuwende mensen. En zo veel, dat heb ik nog nooit meegemaakt." In de sprint van zijn leven klopt hij Michael Valgren, Jasper Stuyven en Neilson Powless. ,,Na zo'n zware koers kan ik blijkbaar ook nog sprinten. Ik weet dat ik niet de snel ste ben in die groep, maar na een lange race is een sprint nooit het zelfde. Ik wachtte, ze gingen aan, ik ging weer zitten en kon er nog om heen. Na de finish kon ik het niet geloven.'' Een kwartiertje later staat hij glunderend op het podium naast Julian Alaphilippe, die zich zelf opvolgde als wereldkampioen. Luwte Van Baarle is al jaren een van de be ste klassiekerrenners van Neder land, maar wel eentje die graag in de luwte blijft. Geen aandachts magneet als Van der Poel of genera tiegenoot Tom Dumoulin. Als tie ner plande Van Baarle school om zijn trainingen heen en niet an dersom. Zijn diploma haalde hij omdat moeder Renate dat nou een maal graag wilde. Opgeleid bij de beloften van Rabobank, maar daarna koos hij bewust voor een buitenlandse ploeg (Garmin, Can- nondale). Omdat de wereld van Van Baarle nou eenmaal groter is dan Nederland. Inmiddels is hij nu al vier jaar van onschatbare waarde voor zijn Ineos-ploeg in een dubbelrol. Zo heeft hij al een tas vol top 10-note- ringen in grote Vlaamse wedstrij den en dit jaar won hij er met Dwars door Vlaanderen eindelijk een. Daarnaast is hij ook nog in grote ronden meesterknecht, die zich niet laat afschrikken door het hooggebergte. In 2017 hielp hij Chris Froome aan zijn laatste Tour de France-zege en twee jaar later deed hij hetzelfde bij Egan Bernal. En zelfs als zijn kopmannen niet winnen, sleurt Van Baarle stug door. Op het WK wordt de meester knecht zelf blikvanger. Van Baarle rijdt volgens zijn beproefde me thode: vroeg ontsnappen om later met de favorieten in de finale te ko men. Zo vermijdt Van Baarle dat hij slachtoffer wordt van hun versnel lingen op de hellingen. Als blijkt dat Van der Poel (die uiteindelijk achtste wordt) niet bij machte is om de besten te volgen, staat Van Baarle op. En dat terwijl hij drie we ken terug nog thuis in Monaco op de bank lag met een scheur in zijn bekken. Een nalatenschap van zijn val in de twaalfde etappe van de Vuelta, waar hij nog vijf dagen mee door rijdt. ,,Ik stapte af in etappe 17 en lag daarna vijf dagen op de bank. Ik mocht niet, maar kon ook niet meer ALAPHILIPPE maandag 27 september 2021 GO PAARDENSPORT Het EK eventing in het Zwitserse Avenches is voor het Ne derlands team in mineur geëindigd. Alleen Merel Blom wist de einduitslag te halen, maar ze bleef ver verwijderd van een hoge klassering. Ook al legde ze het afsluitende springpar- cours foutloos af met haar paard The Quizmaster, meer dan de 41ste plaats zat er niet in. Janneke Boonzaaijer stond na de cross op zaterdag 28ste, maar de amazone uit Rens- woude mocht gisteren niet meer van start gaan. ATLETIEK Abdi Nageeye (32, foto) is in zijn eerste hardloopwedstrijd na de olympische marathon op de vijfde plaats geëindigd. De winnaar van het zilver op de Spelen liep 28.29 mi nuten op de 10 kilometer bij de Great Manchester Run in Engeland. Hagenaar Khalid Choukoud, die met maagkrampen uitviel in de olympische wedstrijd over 42,195 kilometer in Sap poro, liep in Manchester naar de zevende plek in een persoonlijke toptijd van 28.36. Nageeye bleef boven zijn Nederlands re cord van 28.08. Van Baarle stapt HANDBOOGSCHIETEN Mike Schloesser heeft bij het wereldkampioenschap handboogschieten (out door) in het Amerikaanse Yankton, in South Dakota, een zilveren medaille ver overd op het onderdeel compound. De Limburger moest in de finale zijn meerdere erkennen in zijn Oostenrijkse tegenstander Nico Wiener: 146-143. Schloesser had in de kwartfinales nog heel nipt gewonnen van de Indiër Abhishek Verma (148-147). In de halve finales was hij met 144-140 te sterk voor Robin Jaatma uit Estland. Schloesser veroverde in 2013 de wereldtitel op het niet-olympische onderdeel compound. Daan Hakkenberg Leuven LEUVEN Julian Alaphilippe kon zijn geluk niet op na zijn tweede wereldtitel op rij. De Fransman was na zijn gou den race van vorig jaar in Imola, nu ook de sterkste in België. Hij kwam solo over de finish in Leu ven. Alaphilippe verpestte het Belgische wielerfeestje. De meeste toeschouwers langs het parcours hoopten op een we reldtitel voor Wout van Aert. Maar de renner van Jumbo- Visma kwam tekort en moest genoegen nemen met de elfde plaats. Alaphilippe werd uitgefloten door Belgische fans en kreeg bier over zich heen. ,,Dat heeft me alleen maar gemotiveerd", zei hij. ,,Ik had dit niet verwacht. Het was verschrikkelijk zwaar, maar in de finale ben ik ervoor gegaan. Het kookte in mijn hoofd, maar het is gelukt'', aldus de wereldkampioen. FOTO COR VOS Van Baarle blijft de Deen Michael Val gren en de Belg Jasper Stuyven (r) voor en pakt zilver.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 38