de klad erin gekomen bij PSV Odenthal (NEC): 'We voelen ons bestolen' 3 Til) en Luis Sinisterra al zo snel de wedstrijd de kant van Feyenoord op hadden geduwd. „Misschien toch gemakzucht'', zei Til. ,,Het stadion helpt ons ontzettend." Het is waarom spelers vorig sei zoen zich wanhopig afvroegen waarom er bij wedstrijden die maar niet iets extra's los kwam toen de Kuip akelig leeg was. Vooral bij cor- ners bleef het akelig stil en bleven clubs als Emmen, Heracles en Sparta tot voor kort fluitend over eind in de lege Rotterdamse voet baltempel. De gelijkmaker viel, niet toevallig uit een corner, en Til maakte ook de 4-3, die door arbiter Kooij dus werd geannuleerd nadat honderden Fey- enoord-ogen hem van een paar me- ter woedend hadden aangekeken. En Cyriel Dessers deed als invaller wat hij voortdurend doet: scoren. De tijd dat de Kuip muisstil blijft, is door het opheffen van alle coro nabeperkingen voorbij, de aanhang omarmt dit Feyenoord en diens ar chitect Slot. Het belooft iets voor het Europese duel donderdag met Slavia Praag. ROTTERDAM Bij NEC heerste na afloop het gevoel dat de ploeg was bestolen. Cas Odenthal wees naar arbiter Joey Kooij. De verdediger, die de 2-2 maakte in het spekta kelstuk, vond dat hij door Bryan Linssen kort voor de 4-3 van Guus Til in zijn rug was gelopen. ,,Ik vond dat een duidelijke over treding'', zei Odenthal. ,,Linssen liep mij vol in de rug en dat mag volgens mij niet. De VAR vroeg de scheids rechter niet voor niets om de beelden te be kijken. Ik dacht meteen dat de scheidsrech ter de goal zou afkeuren. Maar helaas'', aldus Odenthal. ,,We voelen ons wel een beetje bestolen. Dat heb ik ook tegen de scheids rechter gezegd.'' Ploeggenoot Magnus Mattsson, die eve neens scoorde, was vooral onder de indruk van de kolkende Kuip. ,,De Kuip was fantas tisch'', zei hij. ,,Maar we werden ook een beetje overweldigd door het stadion. Ik heb nog nooit in zo'n stadion gespeeld. Dit is het mooiste wat je als speler kunt meemaken.'' Ajax moest volgen. Het teleurstel lende vorige seizoen was na een paar bliksemsnelle transfers ver geten. Een paar goede resultaten in Europese voorrondes, overtui gende winst van de Johan Cruijff Schaal en financiële spierballen- taal vanuit de raad van commissa rissen lieten het verwachtingspa troon in Eindhoven verder stijgen. Na zeven wedstrijden in de ere divisie staat de ploeg alweer flink onder druk. De nederlaag tegen Benfica was nog ongelukkig te noe men, maar de resultaten van de laatste week waren ondermaats. Feyenoord schminkte het team van Roger Schmidt al af, waarna een povere vertoning tegen Go Ahead Eagles en een 2-1-nederlaag tegen Willem II bepaald geen revanche inluidden. Nee, PSV zit in de put en moet over drie dagen in Oostenrijk het verblijf in de Europa League wat aangenamer zien te maken. Ineens is de klad erin gekomen bij de ploeg van Schmidt, waar nie mand de malaise zag aankomen. Tegen Willem II vormden de Eind- hovenaren wel de betere ploeg, maar werden de punten bijna weg- Joël moeten laten zien dat hij met deze situatie om kan gaan gegeven en kon niemand de wed strijd 'killen'. Keeper Joël Drommel was door een blunder de oppers- chlemiel, maar ook spits Eran Za- havi kende met een eigen goal en een gemiste grote kans een nogal ongelukkige middag. PSV wist voorin niet door te drukken terwijl de kansen er wel waren. Schmidt had na de wedstrijd geen zin om bij de pakken neer te zitten en vindt dat zijn team on evenredig veel pech had tegen de buur uit Tilburg. Hij zag genoeg verbeterpunten, maar ook dat PSV 25 keer het vijandelijke doel onder vuur kon nemen. ,,Het was eigen lijk onmogelijk om hier te verliezen en het hoort bij voetbal dat het toch soms gebeurt", vond de geplaagde trainer. Dit keer ging het niet over ver moeidheid van zijn team of het wisselbeleid van de coach, die zijn ploeg nog vertrouwen schenkt. Dat Drommel zijn eerste grote ketser maakte, is voor Schmidt geen reden om hem uit het doel te halen. ,,Tot nu toe heeft Joël het bij ons goed gedaan en nu zal hij moeten laten zien dat hij met deze situatie om kan gaan. Hij is een jonge keeper en heeft de stap naar ons en een selec tie bij het Nederlands elftal niet voor niks gemaakt", zei Schmidt over zijn nummer een in de goal. Ajax lijkt al mijlenver uit zicht. Niet alleen is de achterstand al vier punten, maar ook 22 goals. Het doet voor PSV het ergste vrezen, al wil men in Eindhoven na zeven potjes nog niet van opgeven weten. maandag 27 september 2021 PC Kuip geeft laatste zetje Een kolkende Kuip hielp Feyenoord over het dode punt heen. Cyriel Dessers had het laatste woord en viert zijn goal met het Legioen. foto pim RAS Scheidsrechter Joey Kooij weet de blik van het publiek op zich gericht bij de VAR-check van de 4-3. foto anp —Roger Schmidt Willem II I Willem II - PSV 1 20. Zahavi (ed) 1-0 1-1 30. Zahavi 76. Nunnely 2-1 Opstellingen Wellenreuther Drommel Schippers Mwene 69. Bergström Ramalho Heerkens Boscagli 74. Michelis Max Jenssen 84. Romero Köhn Van Ginkel Saglam 72. Pröpper 63. Svensson Götze Saddiki Sangaré Llonch Doan Nunnely 72. Bruma Wriedt Zahavi 63. Kampetsis 77. Vinicius Gakpo Scheidsrechter: Blom Toeschouwers: 14.397

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 35