Mona Nog geen boetes voor coronapas in Zeeland 'Bijna duizend damherten te veel' 2 MARLEEN BLOMMAERT Column Ook zo'n moeite om na de vakantie de draad van het dagelijkse werk weer op te pakken? Ik wel, zeg ik in alle eer lijkheid. Na heerlijk uitwaaien op een eiland aan de rand van Europa met zoveel geschiedenis en een adembenemend landschap. Dat brengt relativering over je eigen nietige plek in het geheel. Het besef dat de aarde het al tij den doet zonder jouw aanwezig heid en ook na jouw verscheiden nog wel een paar omwentelingen zal maken. Als dan bovendien ook nog het pensioenfonds jou erop at tendeert dat je binnenkort al een aanvraag voor je pensioen kunt doen en het prachtig aan het nazo meren is, krijg je de neiging om te gaan spijbelen. Je vraagt je af waar iedereen zich toch zo druk over maakt. Zoiets moet Mona Keijzer ook gedacht hebben. staat ze naar goed gebruik op zon dagochtend in de buitenkeuken pannenkoeken te bakken voor het hele gezin en opeens is ze er klaar mee. Nee, niet met de pannenkoe ken; daar is ze zeer bedreven in, dat kan ze met haar ogen dicht. Ze heeft het gehad met al die mannen in het kabinet. Rutte met z'n eeu wige glimlach terwijl hij haar al tijd negeert in de Trêveszaal. Hugo, die zichzelf ziet als een waar godsgeschenk voor het land. Ze kan die man niet meer horen met altijd z'n klemtonen om de drie lettergrepen. En dan Wopke, de golden boy waar de glans in hoog tempo van aan het verbleken is. Op het CDA-congres smeekte hij haar om op Twitter te melden hoe inspirerend zijn speech was. Een natte vaatdoek. Hadden ze maar voor ha^r gekozen bij de leider schapsverkiezing. Maar nee, het moest natuurlijk een man zijn - zoals altijd in het CDA. Nou, kijk eens waar ze nu zijn aanbeland. Vijf zetels volgens de laatste pei lingen! Ze gooit de pannenkoek omhoog en hij landt perfect omge draaid in de pan, haar besluit staat vast. Ze zet het gas uit, pakt haar telefoon en scrollt door de contac ten. Hoe heette die journalist van de Telegraaf ook al weer? Ze heeft het gehad met al die mannen in het kabinet DE STELLING Vandaag: De coronapas werkt prima Toos Henk Eens Oneens Paul Kusters t>A<3 VAN bE TEGELTJESWIJSHEID Oud-burgemeester Beelaerts overleden Scooterrijder rijdt door na ongeluk GOES Honden trekken man sloot in Zaterdag was de eerste dag waarop bezoekers bij onder meer horecaza ken, theaters en bioscopen een co ronatoegangsbewijs moesten laten zien. De handhavers van de dertien Zeeuwse gemeenten hebben een groot aantal gelegenheden bezocht, aldus Van Merrienboer. ,,Veel on dernemers hadden het al prima op orde. Zij controleren de QR-code en informeren hun gasten over de nieuwe maatregelen." Op andere plekken is het nog 'zoeken naar de juiste werkwijze en invulling'. ,,Er bestaat ook wel weer stand tegen de maatregelen", aldus de burgemeester. ,,De handhavers zijn met hen het gesprek aangegaan. De ervaringen van de eerste dag bieden een goede basis voor de ko mende periode waarin we knelpun ten kunnen oplossen. En om het vervolggesprek aan te gaan wanneer het coronatoegangsbewijs onvol doende wordt toegepast." Belgische gasten In de grensregio speelt ook het be zoek van Belgische gasten. Die moeten eveneens een coronapas met QR-code kunnen tonen als ze hier bijvoorbeeld een restaurant willen bezoeken. ,,Dit is eind vorige week extra onder de aandacht ge bracht van de Vlaamse grensge meenten, met het verzoek ook hun inwoners op de hoogte te brengen van de gewijzigde maatregelen." ZEELAND2 In Nederland leven ruim 6000 damherten in het wild. Daarvan is maar 40 procent 'gewenst'. Dat concludeert onderzoeksplatform Pointer (KRO-NCRV), op basis van gegevens van de regionale faunabe- heereenheden. De aantallen zijn schattingen op basis van de voor jaarstelling. In Zeeland worden 983 damher ten als 'niet gewenst' gezien. De re den om niet te veel damherten toe te staan is dat ze schade veroorza ken aan bomen en aan gewassen van boeren. Ook kunnen zij een ge vaar zijn voor het verkeer. Damherten komen in Zeeland in drie gebieden voor: de Manteling van Walcheren, de Kop van Schou wen en op het eiland de Haringvre ter in het Veerse Meer. Het beleid is om het aantal niet te groot te laten worden. Er wordt gestreefd naar maximaal 80 in de Manteling, 325 in de Kop van Schouwen en 150 op de Haringvreter. Daarom staat de pro vincie toe dat jaarlijks een deel van de dieren wordt afgeschoten. Realistisch aantal Toch waren er afgelopen voorjaar opnieuw bijna duizend damherten te veel, concludeert Pointer. Dat is een realistisch aantal, zegt Liduin Paree, adjunct-secretaris van de Faunabeheereenheid Zeeland. ,,We proberen de aantallen laag te hou den, maar dat lukt niet altijd. Vooral de Kop van Schouwen is een moei lijk gebied, want het is enorm groot en je hebt er te maken met recrean ten. Als er grote aantallen moeten worden weggenomen, is dat moei lijk." maandag 27 september 2021 Na een welverdiende vakantie Reageer op pzc.nl Weekend: Ik hou van de herfst 2324 reacties ALS DE LEUSEN RESEERT KRIJST EERLIJKHEID EEN PUNCTIE ELDERS WOLPHAARTSDIJK Pieter Beelaerts van Blokland, oud-burge meester van Wolphaarts- dijk, is afgelopen week overleden. Hij is 88 jaar geworden. Hij was van 1963 tot 1967 burge meester van de toenma lige gemeente Wol- phaartsdijk. Hij werd ver volgens burgemeester van Vianen en Amstel veen, totdat hij in 1977 in het eerste kabinet-Van Agt zitting nam als minis ter van Volkshuisvesting en Ruimtelijke Ordening. Hij was later burgemees ter van Apeldoorn en commissaris van de ko ningin in Utrecht. 'S-HEER ARENDSKERKE De politie heeft zaterdag een man aangehouden die vermoedelijk doorge reden was na een ver keersongeval in 's-Heer Arendskerke. Het onge val vond plaats rond 13.30 uur. Twee fietsers reden op het fietspad langs de Nieuwe Rijks weg vanuit Goes. Volgens een getuige werd één van de fietsers opzij ge duwd door de bestuurder van een passerende scooter. De fietser, een 48-jarige vrouw uit Goes, kwam ten val. Ze raakte gewond en is naar het ziekenhuis gebracht. De scooterrijder reed door. De politie hield rond 14.30 uur een 35-jarige man aan in Dauwendaele in Middelburg. Een man is zaterdag avond in de sloot ge trokken door twee grote honden waarmee hij aan het wandelen was. De honden waren van een bekende van hem. De 22-jarige Goesenaar ging rond 21.30 uur on gevraagd wandelen met twee honden van een bekende van hem. Toen hij langs het water aan de Westsingel liep, trok ken de honden hem het water in. Omstanders hebben de man en de honden uit het water ge haald. De man is voor verder onderzoek met een ambulance naar het ziekenhuis gebracht. In Zeeland zijn zaterdag nog geen boetes opgelegd aan on dernemers die niet controleren op de coronapas. Ook zijn er geen ondernemingen gesloten. ,,Op veel plaatsen is de dag rus tig en zonder bijzonderheden verlopen", aldus Erik van Mer- rienboer, burgemeester van Ter- neuzen en voorzitter van de Vei ligheidsregio Zeeland. Rolf Bosboom Terneuzen Zeeland telt bijna duizend dam- harten te veel. Vooral in de Kop van Schouwen is het aantal die ren lastig onder controle te hou den. Rolf Bosboom Goes Pointer besteedt hier vanavond aandacht aan. De uitzending begint om 22.18 uur op NPO2. IET OF ION DERI coronapaH In Domburg werken diverse ondernemers nadrukkelijk niet mee aan de coronapas. foto dirk-jan gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 2