OPEN PODIUM Zeeuwse rapper gaat voor De Maalstroom II geef je vacature het bereik dat het verdient. 6 nationale vacaturebank Muzikanten laten zien en horen wat ze in hun mars hebben. Vandaag richten we onze spotlight op De Maalstroom met Jasper Bovenkamp. Een toonaangevende alter natieve band die op ver schillende festivals zal staan; dat is waar De Maalstroom naartoe wil werken. Met Jasper Bovenkamp uit Middelburg als frontman bracht de groep onlangs een Nederlandstalige EP uit waar rap en harde rock- en metalmuziek samenkomen. Op de Rockacademie in Tilburg leerde Bovenkamp bassist Machiel van Steenhoven, gitarist Jip van Es en Ananda Besemboen kennen. Met zijn eigen project genaamd Qube bracht hij al rapmuziek uit. Zo won hij in 2019 nog De Zeeuwse Belofte. Maar hij wilde meer en tijdens zijn oplei ding ontstond de groep. ,,Met de mu zikanten kon ik datgene mogelijk maken wat ik graag wilde, namelijk rockmuziek met rap combineren", vertelt hij. In mei bracht de band hun EP De Kluizenaar uit. De EP bestaat uit vijf nummers waar de elektrische gitaren bij het nummer A.U.B. uit de muziekboxen knallen, terwijl die zelfde instrumenten bij Voetstuk de relaxte ondertoon vormen onder de tekst. ,,Alles is tot nu toe een heel leuk proces geweest waarin wij ke ken welke muziek wij willen uitdra gen." Geen saaie baan Bovenkamp zelf woont inmiddels al meer dan vijf jaar buiten de provincie om te bouwen aan een carrière in de muziek. ,,Per toeval kwam ik op de Rockacademie. Ik wist na de havo Mijn Zeeuwse afkomst speelt onbewust dus ook nog een rol nog niet echt wat ik wilde gaan doen, maar ik wilde vooral geen saaie baan. Altijd was ik bezig met muziek en liedjes schrijven en besloot de sprong te gaan wagen. Na mijn eerste auditie werd ik nog afgewezen. Achteraf ge zien was ik er toen ook echt nog niet klaar voor. Uiteindelijk kwam ik er en ben ik onlangs afgestudeerd." Die tijd heeft hem in zijn muziek volwassener gemaakt. Met zijn tek sten legt hij vaak de harde realiteit bloot en heeft hij het niet over vrou wen en geld. Toen hij begon met schrijven, ging dat nog in het Engels. ,,Eminem was een van mijn voor beelden en als beginneling ga je toch anderen een beetje nadoen. Ik wilde mij afzetten tegen de rapcultuur van toen die het alleen maar had over rijkdom. Dat is iets waar ik mij nu niet meer mee bezig houd. Het En- gels ging mij vrij aardig af, maar merkt toch dat je vocabulaire in andere taal beperkt is. De vond ik vanaf het begin al het belang rijkst. Ik ging over naar het Neder lands en daar kan ik beter mijn ge voel in kwijt." Harde momenten Dat gevoel is echter lang niet altijd zo hard en negatief als dat zijn teksten doen laten lijken. Toch haalt hij juist uit de harde momenten van het leven zijn inspiratie. „Wanneer ik schrijf, schrijf ik over de dingen die mij ra ken. De negatieve gebeurtenissen voel je sterker dan positieve emoties. Op dat soort moment vormt muziek mijn uitlaatklep. Ook kijk ik altijd rond naar mijn omgeving en wat er om mij heen gebeurt. Toen ik mijn teksten een keer bekeek, merkte ik op dat ik vaak over de zee en over water schrijf. Mijn Zeeuwse afkomst speelt onbewust dus ook nog een rol." Om beter te worden deed hij mee aan verschillende projecten als Pop- aanzee en stond hij al op festivals als Concert at Sea en het Zeeland Nazo merfestival. Met De Maalstroom fo cust hij zich nu op de groep. ,,Qube zal altijd een van de namen zijn waar ik muziek onder blijf maken en ik ben daar ook nog zeker mee bezig, maar op dit moment staat dat op een lager pitje. Met de groep willen wij een grote speler worden in de alter natieve muziekwereld. We willen graag de metalfestivals afgaan en in de wat hardere kringen onze fanbase vergaren. Iedere week zullen wij sa menkomen om dit te kunnen berei ken en om meer nieuwe muziek te gaan maken." Vind sneller en relevante kandidaten op nationalevacaturebank.nl/boost maandag 27 september 2021 GO De Maalstroom met vlnr Michiel van Steenhoven, Jip van Es, Jasper van den Bovenkamp en Ananda Besemboen. FOTO REYFILMS Wil je De Maalstroom horen en zien spelen? Kijk op de site bij /video Koen Florusse - Jasper Bovenkamp De Maalstroom

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 26