Kritiek vraagt om actie waterschap Testen voor toegang nu ook in Oostburg Restaurant: Wij controleren wel Gevangen 2 Naar binnen bij een lunchroom? Wat drinken in de voetbalkantine? Lang niet overal wordt gevraagd naar de coronapas, leert een rondje door de provincie. CORONAPAS IN ZEELAND WORDT LANG Commentaar Een dikke onvoldoende voor waterschap Scheldestromen. De resultaten van een enquête onder inwoners, bedrijven en instellingen zijn behoorlijk negatief uitgepakt. Zij vin den dat het Zeeuwse waterschap slecht luistert. Ook is het vertrouwen in het bestuur gering en wil men meer zicht en in vloed op de besluiten die worden genomen. Helemaal verrassend is dat niet. Een overheidsorganisatie die de meningen peilt over haar eigen functioneren, hoeft door gaans niet op de populariteitsprijs te rekenen. Bij het water schap werd het onderzoek bovendien uitgevoerd in een peri ode waarin de organisatie toch al onder vuur lag, vanwege kri tiek op haar maaibeleid. Dan kun je zéker geen bloemen en lof tuitingen verwachten. Tegelijkertijd is het wel te prijzen dat Scheldestromen op eigen initiatief heeft meegedaan aan dit landelijke proefproject. Daarmee stelt het waterschap zich bewust kwetsbaar op, want de blik in de spiegel blijkt behoorlijk meedogenloos te zijn. Zorgwekkender is nog dat niet alleen buitenstaanders kri tisch zijn, maar ook de eigen ambtenaren. Die zijn een stuk ne gatiever dan hun collega's bij andere waterschappen. De be stuurders zelf zijn juist vooral positief. Dat getuigt niet van een al te hoge dosis realiteitszin. Het is nu zaak de uitkomsten van het onderzoek ook ter harte te nemen. Dat lijkt ook te gebeuren, al zijn de eerste stappen nog weinig concreet. De populariteitsprijs zal het wa terschap wel nooit krijgen, maar er valt nog een wereld te win nen. De bestuurders zelf zijn juist vooral positief. Dat getuigt niet van veel realiteitszin Wie een coronatest nodig heeft voor bijvoorbeeld horeca of theater, kan sinds zondag ook terecht in Oostburg. SpoedTestCorona heeft een locatie geopend op het Ledel- plein. Witte vlekken In Zeeland had Hestia al posten in Terneuzen, Goes, Middelburg, Zie- rikzee en Renesse. Landelijk is de richtlijn dat iedereen binnen twin tig minuten rijden een testlocatie moet kunnen bereiken. Uit onder zoek van de NOS bleek vorige week dat er nogal wat 'witte vlekken' wa ren, onder meer in West-Zeeuws- ALMANAK Dat stel uit de Bevelanden be sloot de schuur eens flink op te ruimen. Ze sleepten alles naar buiten toe en in een nieuwe orde gingen de balken, planken, dozen, kratten en veel los spul weer naar binnen. Tussen al die troep kwam een hoge, blauwe vaas van glas te- Vlaanderen. De post in Oostburg moet dat ondervangen. Sinds zaterdag is het coronatoe gangsbewijs (de QR-code) nodig voor onder meer cafés en restau rants (alleen binnen), bioscopen, theaters, concertzalen, poppodia en casino's. Bij evenementen en prof wedstrijden gold dat al langer. Het bewijs is verplicht vanaf 13 jaar. Wie niet gevaccineerd is, kan met een gratis coronatest een tijdelijke QR-code krijgen. Geen stormloop De nieuwe maatregel leidde nog niet direct tot een stormloop op de Zeeuwse testlocaties. Er was in het weekend slechts een beperkt aantal tijdslots volgeboekt. voorschijn. Op de bodem zat een muisje. Al een heel lange tijd zo te zien: verhongerd en uitgedroogd. Als bevroren in de tijd keek het diertje door het blauwe glas naar buiten, naar de eeuwig onbereikbare vrijheid. Peilloos en sereen. Daar werd het stel toch even stil van. Hek scheepswerf Damen beschadigd Gewonde bij botsing auto's Bij een botsing tussen twee auto's in Middelburg is zaterdag één persoon gewond geraakt. De mel ding van een ongeluk op de Walcherseweg kwam binnen rond 17.15 uur. Het ging om twee auto's die door onbekende reden tegen elkaar gebotst waren. De politie en de ambulancedienst werden opgeroepen. Beide auto's liepen schade op aan de flank. Eén persoon werd in on bekende toestand naar het ziekenhuis vervoerd. De andere bestuurder kon zijn weg vervolgen, na het afleggen van een verklaring. OUDDORP Politie onderschept boot waarin elf Albanezen zich hebben verstopt Zaterdagochtend is het een en al aanstekelijke bedrijvigheid op het Bevelandse sportpark. Op de vel den zijn allerlei wedstrijden aan de gang. Bij een van de clubkantines staan de deuren open. Het corona toegangsbewijs lijkt hier niet te bestaan. Ouders bespreken, onder een bakkie koffie, de verrichtingen van hun kroost. Ook sportkantines moeten sinds zaterdag om een coronapas vragen, tenzij ze alleen een afhaalfunctie hebben. Bij een van de andere clubs is voor het laatste gekozen. 'Alleen afhaal, terras geopend', zo staat op de deur, al zitten er wel enkele mensen aan een tafel. Bij een derde kantine is het zitge deelte afgeschermd met een rood wit lint, zodat er echt alleen maar afgehaald kan worden. Terrassen Door naar Zierikzee, voor een lunch. Al vóór twaalven zitten de terrassen in het centrum vol. Het mooie weer is een geluk voor de ondernemers. Voor het terras is geen coronapas nodig, dus hoeven ze ook niet te controleren. Bij een van de etablissementen vragen we of we binnen iets kunnen eten. „Jazeker", zegt de jongedame. ,,Bent u op de hoogte van de regels? Officieel moet u een QR-code heb ben, maar wat mij betreft hoeft u die niet te laten zien. Ik geloof het wel, hoor." Na Zierikzee reizen we door naar Domburg, waar je over de koppen kunt lopen. De terrassen puilen uit. Diverse ondernemers hebben een niet te missen poster opgehangen: 'Hier is iedereen welkom! Met of zonder coronapas', luidt de bood schap. Bij andere zaken wordt ge- maandag 27 september 2021 II Rolf Bosboom Oostburg Tip? redactie@pzc.nl RITTHEM Een hek bij de scheeps werf van Damen is zater dagmiddag beschadigd geraakt nadat een auto er tegenaan botste. Voor zover bekend is er nie mand gewond geraakt bij het ongeluk. Het ongeluk vond plaats rond 15.30 uur op de Ritt- hemsestraat in de buurt van de bocht bij Damen Scheepsbouw. Twee au to's raakten betrokken bij een botsing waarbij een gat ontstond in het hek van de scheepswerf. De betrokkenen hebben schadeformulieren inge vuld. Een werknemer van C-port kwam om het hek in de gaten houden. MIDDELBURG Politie Rotterdam heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in samen werking met de mare chaussee, douane en kustwacht een boot met daarop elf ver stopte Albanezen on derschept. Dat gebeurde ter hoogte van Ouddorp. Twee Oekraïense schippers zijn daarbij aangehouden op ver denking van mensen smokkel. De recherche doet nu verder onderzoek naar zaak. 'QR-code? Rolf Bosboom Middelburg VLISSINGEN Het is zo'n avond dat je wel tien keer zegt hoe blij je bent in Vlissingen te zijn. Warme lucht, weinig wind en veel scheep vaart. Het terras van restaurant de Gevangentoren zit dan ook hele maal vol. Bij het fietsenrek staat Bi- anca Smeets een beetje te stres sen. „Telefoon vergeten. Dus snel terug naar het hotel. Vanmiddag waren we in Zoutelande en daar vroeg niemand naar die code. En nu dacht ik er niet meer aan." Niet dat de Zeeuws-Vlaamse het erg vindt haar QR-code te laten scan nen. ,,Al ben ik me er nu wel heel bewust van dat niet iedereen meer spontaan uit eten kan. Dat is con fronterend. En het is heel vervelend voor ouderen die niet met een smartphone overweg kunnen." Uitbater Jeffrey Marinisse had zich dan ook voorbereid op 'een dagje ruziemaken'. ,,Maar ik moet zeggen: dat viel reuze mee. Eén iemand die niet wilde meewerken en een paar mensen die alsnog hebben gean nuleerd, maar verder loopt het alle maal heel soepel. Wij voeren de maatregel gewoon uit. Als ieder een dat doet, des te sneller zijn we er weer van af."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 22