c* r. Scheldestromen onderneemt actie Geweld blijft in De Wandelaar binnen de perken m ZEELAND 7 «S Scheldestromen doet mee aan een landelijk proefproject, waarin wordt gekeken hoe er over water schappen wordt gedacht. Daarvoor is een enquête uitgezet waaraan ie dereen kon deelnemen. In Zeeland waren er 333 reacties, die een rap port met stevige onvoldoendes hebben opgeleverd. Daarnaast zijn ambtenaren van Scheldestromen en bestuurders zelf uitgenodigd om hun mening te geven. Slechts een kwart van de Zeeuwse inwoners, bedrijven en instellingen zegt vertrouwen te hebben in het bestuur van het wa terschap. Zelfs bij de betrokken ambtenaren is dat minder dan de helft. De scores zijn ook lager dan bij de andere twee waterschappen die aan het proefproject meedoen (Vechtstromen en Brabantse Delta). Invloed op maaibeleid Nog minder dan een kwart van de inwoners, bedrijven en instellingen oordeelt dat Scheldestromen goed naar hen luistert. Het overgrote deel vindt dat zij meer invloed zouden moeten krijgen op wat het water schap doet in hun omgeving. Dat geldt zeker als het gaat over zaken zoals het maaibeleid, het onder houd van sloten, de aanleg van na tuurvriendelijke oevers en de in richting van de openbare ruimte. Ambtenaren en leden van het alge meen bestuur zijn daar een stuk minder enthousiast over. Regelmatig komen inwoners zelf met initiatieven, zoals het wegha len van stenen in tuinen en straten om de afvoer van regenwater te ver beteren. Zij zijn daarbij lang niet al tijd te spreken over de ondersteu ning die het waterschap biedt en missen ook een duidelijk aan spreekpunt voor maatschappelijke initiatieven. Ook zouden zij meer zicht willen hebben op de besluiten Slechts een kwart van de Zeeuwse inwoners, bedrijven en instellingen zegt vertrouwen te hebben in het bestuur van het waterschap die het waterschap neemt en hoe die tot stand komen. Momentopname Het bestuur van het waterschap, dat zelf veel positiever is gestemd, zegt dat het niet gaat om een repre sentatief onderzoek, maar om een 'momentopname'. Ook wijst het erop dat de enquête is gehouden in een periode waarin er veel discussie was over het maaibeleid. Vooral het wegmaaien van de zeldzame bok- kenorchis en de laconieke reactie van dagelijks bestuurder Marien Weststrate daarop ('er zijn ergere dingen in de wereld'), zorgden voor veel ophef. Volgens het bestuur heeft dat de uitkomsten van het on derzoek beïnvloed. Toch zijn er genoeg redenen om actie te ondernemen. Het water schap gaat dit najaar kijken hoe het inwoners, bedrijven en instellingen meer zeggenschap kan geven. Ook wordt het maaibeleid samen met alle betrokken partijen tegen het licht gehouden. Later moeten nog meer acties volgen. ZEELAND 2 1% I maandag 27 september 2021 I pzc.nl e-mail: walcheren@pzc.nl SEROOSKERKE Het was een beetje gek tussen al die ma chines. Geen kerk als achtergrond, maar een stalen loods. Vrachtwagens als publiek. Maar er mócht in elk geval weer gereden worden. Dat vonden de jonge ringrijders al heel wat. Het was zaterdag ouderwets gezellig in Serooskerke. Al werd de allereerste wedstrijd van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging van dit seizoen niet gereden in het dorpshart, maar erbuiten, op een bedrijventerrein aan de Hondegems- eweg. ,,Dat leek ons verstandiger", legt wedstrijdleider Die- derik van der Maas uit. „Toen we dit organiseerden, was alles nog onzeker. En dat is het nu eigenlijk nog. Maar we zijn al heel blij dat het überhaupt kan." „Ik heb het echt ge mist", zegt Daniël van Belzen (14, foto rechts boven) uit Kou- dekerke, een van de jonge ringrijders. „Vooral de gezellig heid eigenlijk. Het samenzijn. Hopelijk starten we volgend jaar gewoon weer in het voorjaar. Ik wil het hele seizoen vol maken." FOTO'S DIRK-JAN GJELTEMA EN WENDY WAGENMAKERS Waterschap luistert slecht Waterschap Scheldestromen luistert slecht naar de mening van inwoners, instellingen en be drijven. Nog geen kwart voelt zich gehoord, zo blijkt uit een enquête. Het Zeeuwse water schap neemt de stevige kritiek serieus en onderneemt actie. Rolf Bosboom Middelburg

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 21