ALLEEN MIJN FLIPPERKAST MOCHT BLIJVEN' 1 Marjoleine nam bijna niks mee toen ze bij Hans introk. Voor 40.000 euro richtten ze zijn huis helemaal opnieuw in. Marjoleine 'Hans en ik hebben het huis helemaal aangepakt voordat mijn dochter en ik bij hem introkken.' Hans 'Alleen mijn flipperkast is blijven staan. En het bureau van mijn vader.' Marjoleine 'Verder is alles nieuw. Heerlijk. We hebben het hele schooljaar de tijd gehad om het huis af te pellen en in te richten.' Hans 'We hadden het begroot op ieder 15.000 euro.' Marjoleine 'Dat lukte niet.' Hans 'Het werd 40.000 euro.' Marjoleine 'We hebben alles vastgelegd in een samenlevingscontract.' Hans 'Daar staat precies in wie wat heeft ingebracht. Ik heb al veel hypotheek afgelost, betaal alleen nog rente over anderhalve ton. Van mijn kapitaal kon ik een huis voor mijn zoon kopen. Hij betaalt mij huur.' Marjoleine 'Mijn huur in Doetinchem was 904 euro per maand.' Hans 'Aan energie betalen we haast niets, het huis is bijna energieneutraal. Ik heb al vijf jaar zonnepanelen.' Marjoleine 'Niets ging de container in.' Hans 'We hebben alles weggeven. Mensen kwamen tafels, bedden, bankstellen ophalen. Ik zat maanden zonder keuken omdat iemand blij was met mijn oude. Geen probleem.' Marjoleine 'Ik nam uit mijn oude huis alleen een lampenvoet, een schilderijtje en een bijzettafeltje mee. De inrichting doet recht aan ons allebei. Hans doet de boodschappen, bij mij blijft altijd wat aan mijn handen plak ken, ook toen ik het krap had. Hans heeft een supermarkt gerund, hij kan efficiënt inkopen.' Hans 'We eten elke dag yoghurt, logisch om dan meteen vier potten te halen. Aan bood schappen geven we ruim 300 euro in de maand uit. Daarnaast eten we wekelijks ergens, of we bestellen wat.' Marjoleine 'We hebben genoten van sommige klussen. Zoals het beitsen van de schutting. Fijn dat we geen nieuwe hoefden te kopen.' Hans 'We hebben ook een nieuwe wasmachine.' Marjoleine 'Ik dacht: die moet gerepareerd, maar Hans had voor ik het wist een nieuwe geregeld.' Hans 'Een Miele van 900 euro, geen gedoe meer.' Marjoleine 'Ik vind het leuk aan jou dat je zoiets direct regelt.' MEZZA19 Marjoleine Kapitany (50) is coach bij het Instituut Midden- en Kleinbedrijf. Hans de Zeeuw (57) is reken- docent in het MBO. Marjoleine en Hans wonen in Julianadorp met Marjoleines jong ste dochter (12). Zij heeft vier kinderen, hij een volwassen zoon. BESTE KOOP Marjoleine 'De wand kast, die hebben we laten timmeren van oude paneeldeuren.' Hans 'De flipperkast. 250 euro voor betaald.' MISKOOP Marjoleine 'Kaartjes voor de Dire Straits, een saai rotconcert.' Hans 'De robot stofzuiger, nauwelijks gebruikt.' Ook meedoen? Stuur een mail naar geldengeluk@dpgmedia.nl o I O LU X co LU I

Provinciale Zeeuwse Courant | 2021 | | pagina 99